Умирам от страх и безпомощност - помогнете!

  • 1 085
  • 11
Мъничкото ми момченце снощи вдигна 38 градуса, не искаше да яде, не иска вода. Дадохме му панадол, сложихме му чорапчета с вода и оцет на ръчичките и крачетата и температурата спадна до 37,4. Днес поддържаше температура от 37 до 37,5, а привечер като отидохме до докторката вече имаше 38 отново. Целия ден е по-спокоен от обикновено, сънлив и въпреки това трудно заспиващ. Събужда се едни път в часа за ядене а отказва да яде и реве ужасно  като редува с късащо сърцето мрънкане. Докторката каза че е вирусче от жегите. Да го държа в най - хладната стая, ама аз такава не мисля че имаме. Да му давам през 3-.4 часа Панадол и веднъж дневно ампулка витамин С. Да го държа възможно най-разсъблечен. Ако получи разстлройство да му дава м оризова вода или чай от шипка. И ДА ИЗПИВА 200 МЛ. ВОДА  ДНЕВНО, А ТОЙ НЕ ЩЕ ВОДА. Как да го карам да приема повече течности, за да не се обезводни. Много ми е жал и ме е страх за него. Дайте надежда. Дайте и идеи как да пие повече вода!
Виж целия пост
# 1
А кърмите ли се? Ако се кърмите на поискване, не мисля, че ще имате проблем с обезводняване. Панадол давай само ако има температура (моят педиатър казва, че обезпокоителна е температурата над 37.5)
Виж целия пост
# 2
Спокойно, мамче! Температура 38 не е много висока. Колко още ще има да вдига температура.... Виктория също беше в такова състояние, когато беше на 3 месеца. И аз умирах от страх /не че сега не треперя, като е болна/. На детенцето ти му трябва спокойна майка, която да му помогне. Така че, успокой се, няма нищо страшно. Вирусът ще мине и ще отмине.  Hug
Виж целия пост
# 3
(моят педиатър казва, че обезпокоителна е температурата над 37.5)
И аз така съм чувала от моето педи.Темпаратура по ниска от 38 не свалям.
Виж целия пост
# 4
И аз подкрепям мненията, че не е много висока Т. Не трябва на вяска цена да я сваляш, така организма се бори с вируса.
Виж целия пост
# 5
Цитат:

ОПАСНА ЛИ Е ТЕМПЕРАТУРАТА?

НЕ. Родителите често имат погрешното разбиране, че температурата е нещо лошо и признак за сериозна болест. Това просто не е вярно. Температурата е нормален и здравословен отклик на тялото към болестта. Имунната система отделя вещества, които повишават телесната температура. Това е нормален процес за борба с инфекцията.

КОЯ ТЕМПЕРАТУРА Е ВИСОКА?

Нормална температура - 36 до 37.2
Леко повишена температура - 37.3 дo 38.3
Повишена температура - 38.4 дo 39.7
Висока температура – над 39.8
Трябва ли да давам лекарства при леко повишена температура?

Не. Леко повишената температура е полезна за справяне с инфекциите. Лекарства за температура се дават само ако тя кара детето ви да се чувства истински зле. Лекувайте детето си, а не температурата.


http://www.biberonbg.com/info/temperatura.htm

Кърмиш ли?
Ако да - кърми често, през 2 часа. Детето няма да се обезводни. Разстройство нали няма? То е опасно най-вече за дехидратация на организма.

Вода може да даваш и със спринцовка (без игла, разбира се) - в устата.

Температура под 38,3-38,5 не свалям. Температурата мори вирусите.

Обикновено давам Панадол. Ако е към 39 и над нея - слагам детето във вана с температура на водата по-хладка.
Виж целия пост
# 6
Тази температура никак не е висока. Аз започвам да свалям от 38.5 нагоре като се качи. Освен това бебчето е малко и си пие мляко, няма опасност да се обезводни. Помисли си - млякото е 90 процента вода. На твое място просто бих разсъблякла детето - например по памперс, малко студени компресчета по телцето да се разхлади, може и вана с вода 1 градус по-ниска от телесната температура, нахранваш го - кърма или АМ,  и го оставяш да спи, за да събере сили и да се пребори с болестта. АКо все пак се притесняваш, дай му Панадол или купи свещички Ефералган (действат много бързо). За свещичките обаче трябва да купиш в аптеката дозата, която е подходяща за килограмите на бебето. Освен това спазвай строго инструкциите за честотата на даване- мисля, че беше на всеки 6 ч. В никакъв случай не предозирай Ефералгана, а и Панадола, защото съдържат парацетамол, с който не бива да се прекалява.  
Виж целия пост
# 7
Единствения начин да му даваш водичка е с лъжичка.Много често, капка по капка ако трябва, защото може да се обезводни милото.
А, и го оставяй само по памперс детето а когато спи го завивай с леко чаршафче.
Виж целия пост
# 8
Дръж го само по памперс, продължавай с мокрите чорапки. Наистина не е толкова висока температурата, въпреки че и аз като беше малкия съвсем мъничък си мислех, че това е ужасно висока температура. Ако кърмиш, кърми по-често и няма да се обезводни.









Виж целия пост
# 9
Пробвайте да не го болят бебчо ушичките. На нашата й се възпалиха ушичките още на 14 ден. Температура 38 градуса, неспокоен сън/защото я въртяхме все настрани да спи/, а то милото го боляло Embarassed.Отказваше храна и вода / като суче болят още повече ушичките/ . Педиатърът ни като я натисна точно пред ушенцето и изпищя ужасно. Така разбрахме вече, че е от тях. Пробвайте може от тях да е.
Виж целия пост
# 10
Мими, не е от ушичките. Докторката каза, че е вирусче. Но аз си мисля, че беше претопляне,защото след като зъ първи път вдигна 38 в четвъртък срещу петък, после на прегледа беше пак с 38 като през деня поддържаше 37 - 37 и нещо. След като му дадох Панадол втория път с 38 , свали температурата и повече до момента не я е качвал. В петък беше и унесен, а от събота си е жизненото момченце, което си знам.
Виж целия пост
# 11
за тази температура най добре е както са ти казлаи да го държиш на хладно и да му слагаш студено компреси на крайниците.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия