Какво да правя с изцедената коластра?

  • 424
  • 3
Моето бебе е на 5 дена.Още ми тече коластра която зная,че е много ценна.Когата се насуче,остава по малко в гърдите ми.Изцеждам с помпа,но малко и изхвърлям.Да ви кажа направо ми свиди да да я гледам как се прахосва това ''злато''.
Моля ви дайте ми съвет има ли някакъв начин да я съхранявам в фризер като количеството е много малко(по 10-15мл),но пък на три четири часа събрано си е нещо.Помагайте моля ви!
Виж целия пост
# 1
Замразявай - нищо, че е в малки количества. Можеш да правиш микродози от по 20-30 мл. По-нататък при болест или за укрепване на имунната система можеш да ги даваш (на бебето или на други хора, ако са склонни да я пият, разбира се), или да я ползваш другояче в храненето на бебето.
Ти вероятно знаеш, че изцеждане след кърмене не е наложително, освен ако не изпитваш неприятно напрежение в гърдите, но щом за момента си решила да изцеждаш, то наистина е грехота да се хвърля това 'бяло злато'. Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Не я изхвърляй, то си е грехота! Съхранявай я.
Виж целия пост
# 3
В чисто практически план: стерилизирай една от формичките си за лед (с таблетки за студена стерилизация или с изваряване - което ти е по-удобно). След това слагай изцеденото количество като отделна "дозичка" в тези формички. След като се замразят, можеш да ги извадиш от там и да ги съхраняваш пак във фризера - поставени в по-голяма кутия, буркан или друг удобен съд. За приложението им, Бу ти е писала.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия