Трилистникът ми умира

  • 1 382
  • 9
Поливам го рядко. Седи на слънце. Окапаха му листата, но не го изхвърлих. След около месец се показа мижаво листенце. После още едно. И днес го пипнах, а той излезе от корен. Изгнил ли е?  Подарък ми е и ми е мерак да го съживя. Сложих чуканчето във вода. Така ли трябва? Или пръстта да му сменя? Или саксията? Мястото?
Помагайте  Praynig
Виж целия пост
# 1
Премести го на по сенчесто място и после пиши как е!Моят оцеля по този начин това лято докато бях на почивкаУспех!
Виж целия пост
# 2
чак се удивлявам - той е толкова куча марка, че оцелява при всякакви условия (според моите скромни наблюдения)...

аз бих го засадила отново... щом е излязъл при пипането, значи е изгнил....не съм сигурна, че ще се хване, но нищо не ти пречи да пробваш... ако не стане, ще ти подаря моя Mr. Green аз и без това много не го харесвам а и той от 20-тина сантиметра напролет сега е станал до кръста ми #Crazy
Виж целия пост
# 3
Сложила съм го във вода. Дано пусне корен. Подарък ми е от приятелка и затова му треперя. Изобщо не успявам да отгледам никакви китки в къщи  Sad
Няма ли шанс да пусне коренче?
Виж целия пост
# 4
ами ако си го преполяла и е загнил не съм убедена, че водата е добър вариант, но аз съм само любител Blush
Виж целия пост
# 5
Пусни снимки. Има шанс по принцип ако нарежеш стъблото, и вкорениш.
Виж целия пост
# 6
не знам дали ще се съживи във вода но, мога да ти кажа  как да го разсадиш: нарязваш стъблото на пръстенчета около 2-3 сантиметра дебелина,след това всяко пръстенче го засаждаш във пясък ,за предпочитане е в изрязани бутилки от минерална вода. по този начин ще наблюдаваш дали пуща коренчета, нареждаш го на прозореца и поливаш след около два месеца ще имаш ново поколение трилистник ,ще имаш и за подаряване- успех! Peace
Виж целия пост
# 7
Ако това те успокоява напоследък всичките ми цветя измряха.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви!
Пясъчникът зад блока е пълен. Утре като се стъмни  Twisted Evil
Само в пясък ли? Без да го смесвам с пръст? И да ги сложа близо до стената на бутилката за да се вижда?
Виж целия пост
# 9
да само в пясък без пръст, след като покара , и изкара 1,2 листенца тогава ще смесите пръст и пясък и ще го посеете, след като покара още листа тогава вече може само в пръст. Ако действително е трилистник  той винаги трябва да има 3 листа т.е. след като покара 4 листо първото се отрязва. Така листата стават по гореми.
Казвам ако действително е трилистник , защото аз имам уж трилистник ,но винаги е с 5 листа. При такова разсаждане каквото описах  по - горе  от 20 резника  ми избиха 17  бебета.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия