болничен в началота на бременностт

  • 1 301
  • 25
Здравейте, първо аз съм нова в този форум. Но понеже ме интересуват куп въпроси за правата по време на бременността и затова реших да се включа.
Въпроса ми е имам ли право да излезна от втория месец на бременността в отпуск или болничен и кой следва да ни го изплаща. Доколкото знам се изплащат от нои. Питам ви защото работя в химическо предприятие и мисля че ще има риск.
Благодаря ви.
Виж целия пост
# 1
Аз бях в болнични през цялата си бременност, защото беше рискова. По принцип имаш такова право, но трябва да се разбереш с гинеколога си. И тък като болничния е по-дълъг от 7 дин, се подписва от лекарска комисия. Издава се всеки месец. Но все пак причина за болничиния не мож еда бъде работа в химичесо предприятие м исе струва.... newsm78 Но има вариант все пак да се уговориш с гинеколога си, пробвай. Лека бременност ти желая Peace
Виж целия пост
# 2
Мисля, че можеш да излезеш. Накарай лекарката да ти пише рискова бременност. До колкото знам 5 дена лежиш в болницата и вземаш 35 дни болничен. Аз като родих болницата беше пълна с бременни, на които нищо им няма, но лежат за болничен. Направи си уговорка с лекарката. Всички мед.работнички така правят, за да нямат контакти с болни по време на бременността.
Виж целия пост
# 3
Естествено,че имаш право,аз излязох в края на втория месец.Сега съм в 5-я и всеки месец ми се продължават болничните без да имам медицински причини за това,просто не искам да работя.
Виж целия пост
# 4
а болничния от личния лекар ли се издава или от гинеколга?
И аз предпочитам да си седя в кащи и да не патувам всеки ден за работа.
Виж целия пост
# 5
Личния лекар може да ти даде до 7 дни, специалист/генеколог мисля 10. За повече трябва комисия или както написах болница.
Виж целия пост
# 6
Първият болничен може да ти се издаде след приема във болница например. След това, за да не лежиш всеки месец в болница - с комисия. Водят те рискова бременност и така. Peace
Виж целия пост
# 7
Можеш да излезеш в болничен от 9-та г.с. , той продължава до 45-дни преди раждане, така, че не е проблем цялата бременност да бъдеш в болнични. Болничните винаги се изплащат от НОИ, преди минаваха през сметките на работодателя, вече се превеждат директно на осигурения.
Виж целия пост
# 8
а болничния от личния лекар ли се издава или от гинеколга?
И аз предпочитам да си седя в кащи и да не патувам всеки ден за работа.

От гинеколога следящ бременността ти. Не е нужно да влизаш в болница за да ти се издава болничен. Аз бях рискова и болничните ми ги следяха автоматично от ЖК, просто мъжа ми ходеше на датата да ги взема, бяха подписвани от трима лекари, т.е. комисия, но това гинеколога ти си го следи.
Виж целия пост
# 9
Сподели притесненията относно работата си с гинеколога, би трябвало да те разбере. Процедурата другите момичета са ти я обяснили - пише ти протокол, който се подписва от ЛКК и готово.
Аз излязох в болнични в началото на четвъртия месец и до края си останах у дома.
Виж целия пост
# 10
От гинеколога следящ бременността ти. Не е нужно да влизаш в болница за да ти се издава болничен. Аз бях рискова и болничните ми ги следяха автоматично от ЖК, просто мъжа ми ходеше на датата да ги взема, бяха подписвани от трима лекари, т.е. комисия, но това гинеколога ти си го следи.
Да, ние точно така процедирахме, и аз не съм влизала в болница за болничен Peace
Виж целия пост
# 11
Първо, работодателят ти е длъжен, след като го уведомиш за бременността си, да те трудоустрои на подходяща за теб позиция. Едва ако няма такава позиция, тогава са длъжни да ти идават болнични.
Естествено, винаги можеш да намериш лекар, който да ти издаде болничните. Но, ако нямаш такъв, добре е да знаеш, че лекарите не са длъжни да пишат, че имаш рискова бременност и да ти издават болнични, ако риск за бременността ти няма.
Виж целия пост
# 12
Говори с гинеколога, той ще ти обясни, кога ще има комисия и т.н. За болничен над 10 дни се свиква такава
Виж целия пост
# 13
къде ходиш на жк?
Виж целия пост
# 14
Аз работех през цялата бременност, но работата ми беше лека и с нищо не пречеше на мен или бебето.
Но все пак причина за болничиния не мож еда бъде работа в химичесо предприятие м исе струва.... newsm78 Но има вариант все пак да се уговориш с гинеколога си, пробвай. Лека бременност ти желая Peace
Мисля, че работата ти в химическо предприятие може да бъде причина за болничен. Не съм много сигурна, но една приятелка през цялата бременност беше в болничен поради подобни причини  Peace
Лека бременност   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия