Себореен / Атопичен дерматит и хематомче

  • 1 202
  • 3
Бих искала да попитам за 3мес. си дъщеря, която е на кърма - появи и се преди 2дни обрив по лактите като пъпчици леко зачервени на основата на коричка. Вчера пъпчиците се спукаха и изтече жълта течност, образува коричка. На едната ръка видимо обрива се разпространи почти до рамото. Сутрин обривчетата изглеждат успокоени.
При консултация с дерматолог ни обясниха че едва ли е АД тк е малка за него, може да е себореен  Embarassed и изписаха dr Theiss - балсам за след къпне и Locoid Lipocream- 2пъти дневно. Притеснява ме, че тя все пак е само на 3мес. а крема е кортикостероиден.
Има ли алтернатива на крема, необходимо ли е да ползваме в случая кортикостероид /предвид, и че ми обясниха че причината за обрива е неясна/?

Малката се роди с хематом на главичката, който видимо намаля, но не е изчезнал напълно. Следва ли да чакаме още да премине или да предприемем мерки според Вас?

Можете ли да ни препоръчате специалисти по проблемите ни ?

Предварително Ви благодаря за информацията.


Виж целия пост
# 1
Здравейте! първо за обрива. Можете да го мажете с крем или лусион на ф-ма А-Дерма- Ексомега. Помага много на себероичния дерматити и изобщо при проблемна кожа. Що се отнася до хемангиома можете да изчакате да 3 год възраст- той може да изчезне без специално лечение. Препоръчвам Ви д-р Демерджиева- детски кожен лекар в Александровска болница тел.9330- 443, 447
Виж целия пост
# 2
Здравейте, ще се радвам ако можете да ми препоръчате дерматолог от Варна
Предварително благодаря
Виж целия пост
# 3
За съжаление на познавам такъв. newsm78
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия