НАН АР/гер/

  • 4 003
  • 4
Моя син е с ГЕР храни се с Фризовом,но го разхлабва доста.В Атамила АР Блемил АР и Фризовома има рожкови които спомагат изхождането.Моля за мнение относно нан АР в състава му не откривам рожкови,как го понасят вашите деца?
Виж целия пост
# 1
Здравей!Когато сина ми беше бебе ползвах мляко Фризовом заради проблем със запеченото му стомахче ,Нан АР се дава за недоносени бебета, Ползвала съм го с другото ми бебе ,но няма същия ефект , а и дъщеря ми го повръщаше
Виж целия пост
# 2
На мен педиатъра ми препоръча НАН АР точно заради ГЕР, но все още не съм започнала да до ползвам. Ще се радвам да чуя отзиви за него или някое от останалите сгъстени млека.
Гоца, ти с какво започна да храниш бебока?
Виж целия пост
# 3
Моят син изкара три месеца на НАН АР, заради ГЕР и от него получи ужасен запек ,когато по три дни не се изхождаше му правех клизми с термометър. Клизмите бяха много мъчителни за бебчо целия почервеняваше страшно много плачеше и накрая след много напъване излизаше нещо много твърдо ,което се начупваше. Embarassed Cry
Не бях сменяла АМ ,защото "педиатри" казваха ,че не е хубаво да се сменя АМ ,те ни  го бяха изписали ,когато ни поставиха диагнозата ,защото НАН давал най-добри резултати за наддаване на тегло. Добре ,че отидохме при д-р Георгиева (много добър детски гастроентеролог) и тя ни каза  ,че Фризовом е много по-добро мляко при ГЕР ,защото при ГЕР много често почти винаги има запек той се дължи на факта ,че при ГЕР червата имат по слаба перисталтика и храната по-бавно се движи надолу изписа ни и Мотилиум ,а неговото действие е именно по- бързото предвижване на храната на долу и така се намалява повръщането.
Щом при вас няма запек ,а точно обратното сигурно не е много тежък ГЕР-а и ще го преодолеете по-лесно ,защото при нас ГЕР-а е много тежък преди да започнем Мотилиума изобщо отказвахме да се храним получихме и възпаление на хранопровода.
Най - доброто за такива деца е кърмата. Посети кърмачешкия форум там има много полезни статии за кърмене при ГЕР ,ако все още имате кърма има начини да се увеличи. На мен това ми е много голяма болка Embarassed Cry (рана която ще си нося цял живот) ,защото послушах некъдърни "педиатри" ,че понеже кърмата е с рядка консистенция предизвиква повръщане. Нищо подобно това си е направо безумие ,но за съжаление не бях влязла във форума ,как можах да съм толкова глупава ,а имах кърма. Но стига толкова ,че стана много дълго. Надявам се да съм ти била полезна. Hug
Виж целия пост
# 4
Намерих една останала кутия от преди когато бяхме на НАН-АР и има следното съдържание:обезмаслено мляко, лактоза ,царевично и картофено нишесте, палмов олеин, деминерализирана суроватка, рапично масло, кокосово масло, царевично масло, соев лецитин, калиев цитрат, таурин, железен сулфат, цинков сулфат, меден сулфат, калиев йодит, витамини. Също на кутията пише:NAN A.R. е пълноценно и балансирано бебешко адаптирано мляко сгъстено с царевично и картофено нишесте.По този начин, увеличената плътност води до намаляване случаите на повръщане и оригване при евентуално наличие на гастроезофагиален рефлукс през първата година от живота.
При другите АР млека(Аптамил, Блемил плюс и Фризовом) за сгъстител използват рожкови ,което е много по-малко алергично в последствие разбрах ,че царевицата била силен алерген ,а някъде из статиите във форума срещнах ,че трябвало да се въведе дори след първата година и че в Северна Америка често се срещала алергията към царевицата ,защото я слагали на всякъде,но ти си решаваш из форума мнения всякакви.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия