Кърмене и жълтеница. Вашият опит

  • 475
  • 7
Имам следния проблем - синът ми е на 2 месеца, а все още има жълтеница. Според педиатрите е причинена от ензим в кърмата ми. Дотук пробвахме даване на 5% глюкоза, която бебето не иска да пие, и излагане на слънце за по 10-15 минути.  На външен вид жълтеницата е намаляла, но все още личи.
Педиатърката ми препоръча за 24 часа да заменя 3 кърмения с АМ, а останалите 3- с изцедена и загрята кърма. Притесняват ме обаче първо цеденето- въпреки че бебето суче много добре при цедене едвам докарвам 50 мл от двете гърди, което ще му е крайно недостатъчно. Също така дали храненето с АМ ( дори и само 3 пъти) няма да накара детето да спре да суче после.
Моля ако някой е минал през подобно нещо да сподели опита си .
Виж целия пост
# 1
Предполагам, си видяла тези статии за жълтеницата по принцип?

http://www.bg-mamma.com/site/content/view/670/
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=24494.0
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=22297
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=73515.0

Във втората и третата се говори точно за този вид жълтеница - впрочем, правили ли сте изследвания на кръвта на Николай и с какъв резултат? Доказана ли е причината за жълтеницата?
Виж целия пост
# 2
Бу, прочетох ги. В общи линии си пише да се кърми. И че ако се мине на АМ за ден два след като се почне пак кърмата- жълтеницата се възвръща . Т.е. лек няма, само време трябва.
Обаче при нас доколкото разбирам педиатърката иска да предприемем тези мерки и заради имунизацията против Хепатит Б, която засега отлагаме.

Изследванията на кръв не сме правили и точно се замислям дали да не го заведа да го боцнат. В този ред на мисли причината за жълтеницата може би не е доказана, но няма органомегалия. Освен това имаме кръвногрупова несъвместимост- аз съм Рх-, а той- +.
Виж целия пост
# 3
Тази несъвместимост някак третирали ли сте я, какво казва педиатърката за това?
Нищо не пречи да го заведеш на изследване, поне ще си наясно.
Виж целия пост
# 4
Тази несъвместимост някак третирали ли сте я, какво казва педиатърката за това?
Педиатърката казва че такъв проблем с кърмата се случва при различни Рх . А иначе единственото третиране е моята имунизация с Анти Д след раждането. Доколкото ми е известно няма друг начин за третиране, никой лекар не ни е предлагал ( при двама педиатри съм водила малкия).
Виж целия пост
# 5
Понеже търсиш личен опит, много ми се иска да се включи Nadia, с две, по нейните думи яркооранжеви до третия месец деца Grinning Сега вече големи здрави госпожици.
Виж целия пост
# 6
Веднага се включвам , но няма да съм като nadia , нещо имам проблеми с включването , но съм аз де Simple Smile
Значи , само голямото ми дете имаше този проблем . Правихме кръвни изследвания , на ниво билирубин . Беше адски висок според мен ( ще го потърся като стойност , трябва да го пазя някъде) , но според педиатърката - нормален за кърмаче в това състояние.  Още на 2-3 ден след раждането започна да пожълтява. Имам снимки , за жалост на хартия, но за твое успокоение мога да ги сканирам и да ги пусна - ярко оранжево , да . До края на втория месец , а после до края на третия поне избледняваше.
Това не беше повод да спра да кърмя . Пед. ми каза че може да давам фенобарбитал течен през устата - свързвал в комплекс билирубина и се отделял. Не помня дозата , аз дадох само 1-2- пъти и се отказах , все пак е химия и то не съвсем безобидна.
Всичко премина без никакви последици , абсолютно никакви. Сега детето е на 6 години.
С малката , пак я кърмех , нямаше никаква жълтеница.
Ако искаш , прати ми мейл за да ти пусна снимки - nadia111kos@yahoo.com
Не се тревожи. Педиатърката с която тогава контактувах и която беше и ми е второто мнение за по-сложните неща, е асистент в неонатологията в медицинския в Пловдив и смятам че е прекрасен специалист. Каза ми , че ако спра да кърмя , ще се изчисти детето , но защо да го правя като е по-добре да си кърмя. Послушах я и не съжалявам.
Виж целия пост
# 7
Благодаря за мненията!
Докладвам резултата: след 2 хранения с АМ и едно с изцедена кърма, примесена с глюкоза, жълтото по очичките намаля. Всъщност 2 хранения е силно казано понеже малкия не искаше да яде по повече от 70 мл от АМ  и го дохранвах с кърмене. В крайна сметка днес се оказа че целта на опита е било да се види дали жълтеницата е била причинена от кърма или има друга причина. Оказа се че причината е кърмата ( и по точно ензим в нея, затова намаля след като му намалих кърмата) и според педиатърката ми в това няма нищо притеснително. Така че го ваксинирахме и аз продължавам да си кърмя и да го излагам на слънце.
Фенобарбиталът съм го чувала и друг път като лечение, но исках да е най най последната ни възможност. Иначе го заведох да му вземат кръв и таткото като разбра че се взема от вената не позволи  Sick
Дано темата да е полезна ако след време някоя майка търси с търсачката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия