Хормонални изследвания след предизвикване с прогестеронов препарат.

  • 3 046
  • 7
Няма как да си направя хормонални изследвания след спонтанна менструация (защото такава липсва). Дали изследвания LH, FSH, естрадиол, тестостерон, DHEA-S направени след предизвикване с прогестеронов препарат(Примолут нор, Дуфастон, Оргаметрил), в случая ПРИМОЛУТ НОР дават реални резултати.
Ако Примолут нор е оказало някакво влияние дали е съществено.

В случая Диането съм го спряла на 10 април. Два предизвикани цикъла с Примолут нор в края на юли и  в края на август. Хормонални изследвания  днес на 27 август. До колко са реални?
Виж целия пост
# 1
понеже и аз бях със същият проблем,моите изследвания също са правени почти всички след предизвикване.Според лекарката ми няма проблем.
Виж целия пост
# 2
Моите хормони, след прием на дуфастон и оргаметрил /прогестеронови аналози/ са били кофти. Визирам ниски нива на LH. Според доктора, препаратите не влияят. Но аз и досега не съм убедена. Най-лошите ми хормони са били след противозачатъчни и прогестерон. Ама това си е само моя теория. Както ти казах, отхвърлиха я.
Ако са хубави - значи са верни Peace
Виж целия пост
# 3
Ами общо взето са хубави изследванията, въпреки че андрогените клонят към горната граница.
Очаквах да са по зле, като съдя по предните.

LH – 3.85   mlU/ml     ф.фаза – до 12.6
FSH – 4.69  mlU/ml    ф.фаза – до 12.5
Естрадиол – 53.72  pg/ml   ф.фаза – 24.5 - 195
Тестостерон – 0.62  ng/ml        0.06 – 0.82
DHEA S – 6.24  mkmol/l           1.8 – 7.7

Ама дали прогестерона не им е повлиял. Скоро не съм говорила с лекари. Преди година когато питах по въпроса  те имаха противоречиви мнения и така и не разбрах на къде клони истината.
Виж целия пост
# 4
Ам, че хубави са! Не мисля, че са повлияни. При мене повлияването /нали ти казах, че беше само в моята глава/ се състоеше в нормално FSH, а много ниско LH /под долна граница/.
След почивка и прием на билкови таблетки, другите хормони си запазиха почти стойностите, само LH се подобри и стана нормално.
Пролактин изследва ли? Щитовидните как са?
Виж целия пост
# 5
Ам, че хубави са! Не мисля, че са повлияни. При мене повлияването /нали ти казах, че беше само в моята глава/ се състоеше в нормално FSH, а много ниско LH /под долна граница/.
След почивка и прием на билкови таблетки, другите хормони си запазиха почти стойностите, само LH се подобри и стана нормално.
Пролактин изследва ли? Щитовидните как са?

Всички други хормони когато съм ги изследвала са биле вред, за това и не ги повтарям.

Края на юли си изследвах тестостерона в друга лаборатория. Тогава не бях взимала абсолютно никакви лекарства 3,5 месеца. Уплаших се от стойността на тестостерона която видях - 2.89mmol при горна граница 2.55.
Но както и да е ако не взимам лекарства този тестостерон няма да седи мирен. Ще започвам аз от тази вечер Ясмин, с Диането достатъчно си поиграх.
Виж целия пост
# 6
Успех с Ясмина! Видях, че търсиш мнения, но за съжаление нямаше много отклик по този проблем.
А на лаборатории вече не вярвам, това мога да ти кажа със сигурност!
Виж целия пост
# 7
И аз правих изследвания на репродуктивните хормони след прием на прогестерон, но за жалост не бяха в норма - високо LH, което доколкото разбрах говори за поликистоза. Другият месец, дори и да се наложи дълго да почакам, ще направя повторно изследване след спонтанна менструация.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия