Ваксина против Коклюш слага ли се при епилепсия?

  • 982
  • 8
Здравейте,
имам дъщеря на 2 месеца и ни предстои биенето на ДТК ваксината (която мисля да е Пентаксима), но четох че ваксина портив Коклюш не се бие на деца с неврологични заболявания или епилепсия или съмнения за такива, а бебето направи много сериозен припадък на 25 дни и бяхме в болница за изследвания със съмнение за епилепсия. Всички изследвания са наред, с изключение на стойностите на лактата, за което ще правим метаболитен скриининг, за да се определи има ли проблем или не. Повече припадъци не е имало, но като не е доказано, че не е епилепсия, не знам дали за поемам риска с ваксината против Коклюш?
Виж целия пост
# 1
То и Пентаксима не е решение. Ето ккво пише в листовката му:
ИНФОРМАЦИЯ, НЕОБХОДИМА ПРЕДИ УПОТРЕБА НА ПЕНТАКСИМ
Не прилагайте ПЕНТАКСИМ ако:
- детето е претърпяло мозъчно увреждане (енцефалопатия в първите седем дни)
вследствие от предишна доза цялоклетъчна или безклетъчна ваксина срещу
коклюш
- детето страда от прогресираща енцефалопатия с или без гърчове (неврологична
болест).

Дали е безопасно въобще да не слагаме ДТК?
Виж целия пост
# 2
Не поемайте тоzи риск.Това е ваксината (коклюШ),която прави най чести проблеми...И после ве4е Ще е кьсно...
Виж целия пост
# 3
Здравей моят син е с тази диагноза , и няколко години бе отложен от комисия да му се правят каквито и да са ваксини. Се га е  на 11год, и постепенно започнаха да ги правят без тази за коклюш,Така ми каза педиатърката, така че е най добре са се консултирате преди да се слага ваксините.  
Виж целия пост
# 4
Дъщеря ми е родена много преди термина и поради нейната недоносеност и вероятността кръвоизлива в мозъка при раждането да доведе до усложнения, включително и епилепсия, й отложиха ваксините след навършването на една година. Не е толкова страшно без ваксини, просто я пазехме от срещи с много деца  и така ...
Виж целия пост
# 5
Цитат
Здравей моят син е с тази диагноза , и няколко години бе отложен от комисия да му се правят каквито и да са ваксини. Се га е  на 11год, и постепенно започнаха да ги правят без тази за коклюш,Така ми каза педиатърката, така че е най добре са се консултирате преди да се слага ваксините

Ще споделите ли какви детски болести "хвана" детето ви до 11 годиШна вьzраст,като се има в предвид,4е не е бил ваксиниран?
Благодаря  bouquet
Виж целия пост
# 6
Боледуваше  ми доста в интерес на истината но причината може би се криеше в третата сливица която му бяха открили но след като направи 5год. я премахнахме и оттогава  не  ми е боледувал често.А какви болести - един единствен път само ми е развил гнойна ангина иначе леки настинки но тъй като е с диагноза епи много се притеснявах от температурите защото трудно ги свалях. Сега вече са му направени всички редовни ваксини без тази за коклюш. Но при нас проблема е болеста слава богу нямаме пристъпи но ужасът си остава и като казват старите хора да не дава господна никому.
Виж целия пост
# 7
Ne vi savetvam za Kokliu6a..da6teria mi razvi reaktiven artrit sled takava vaksina...i to poslednata...prednite ne ni biaha pravili problem.i niama6e nikakvi drugi zdravoslovni problemi...vtori pat ne bih...no e kasno...i ve4e meseci nared pie kortikosteroidi koito uvrejdat kakvo li ne...re6enieto si e va6e...tova e mnenieto mi ot gor4ivia li4en opit...  bouquet
Виж целия пост
# 8
Синът ми се роди с вакуум , вследствие на което имахме доста неприятни преживявания в родилния дом- церебрален оток, гър4ове и т.н. По тази при4ина триваксината беше отложена за след навършване на 1 год.През това време беше под наблюдение и по преценка на лекаря след навършване на годината сложихме ваксината- нямаше никакъв проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия