Едно зъбче в повече

  • 2 729
  • 12
Синът ми е на 2 години. Горе вляво между втория резец и кучешкия зъб имаше разстояние и резеца е изникнал настрани. Сега гледам, че избива друг зъб. Така зъбките стават с един повече.
Естествено, най-добре ще е да го заведем на зъболекар, но кога- да чакам да изникне зъбчето или още сега.
Някой чувал ли е подобен случай. Какво се прави? Вади ли се това зъбче? Няма ли пречи за правилното развитие на постоянните зъби?
Изобщо, ще ви бъда много благодарна, ако ми отговорите нещо по въпроса.
Виж целия пост
# 1
Ние сме само с първо кучешко зъбче, което в момента расте малко на криво,но го заведохме на стоматолог и той ни увери, че няма нищо страшно.Можело да се изправи, а може и не!!!
   Така, че според мен го заведи на зъбар още сега!!!Нашият стоматолог ни обясни,че няма нищо общо между млечните зъби и постоянните,нито каналите, по които избиват!!!
Виж целия пост
# 2
Дъщеря ми е с двоен зъб.На мястото на втория резец има 2 слепени зъбчета и образуват един голям.Водила сим я на стоматолог и ми казаха,че по принцип не оказвали влияние на постоянните зъби.За сега нищо не трябвало да се прави.
Личният ми лекар имал още едно дете с двойно зъбче-не било толкова рядко срещано явление така,че спокойно!!
Виж целия пост
# 3
Моята дъщеричка пък има 1 зъбче по малко/нямя втори резец горе в ляво, а направо кучешкия/.Говорих със зъболекар,а тя ми каза,че между млечните и постоянните зъби няма връзка,а когато наближи да падат да отидим да направят  снимка дали има зародиш и тогава ще стани ясно какво ще правим.
Виж целия пост
# 4
И София има 1 зъб повече на същото място  Laughing
Снимка  Mr. Green

Предполагам, че ако няма проблем с изкривяване, няма да се пипа, свекър ми също е с 1 излишен зъб, нищо не са му правили, дано и при нас е така  Praynig

Имам прителка, която имаше от всяка страна по 1 повече, понеже ставаха 4 излишни, нямаше място за другите и ги вадиха, а после няколко години беше с брекети.
Виж целия пост
# 5
И София има 1 зъб повече на същото място  Laughing
Снимка  Mr. Green

Предполагам, че ако няма проблем с изкривяване, няма да се пипа, свекър ми също е с 1 излишен зъб, нищо не са му правили, дано и при нас е така  Praynig

Имам прителка, която имаше от всяка страна по 1 повече, понеже ставаха 4 излишни, нямаше място за другите и ги вадиха, а после няколко години беше с брекети.
Ние сме като вас. Казаха, че не се пипа.
Виж целия пост
# 6
И София има 1 зъб повече на същото място
И при дъщеря ми е на същото място,но са две слепени

http://images19.snimka.bg/003863690-big.jpg
Виж целия пост
# 7
Нашето момченце също има едно зъбче в повече. Излезе между втория резец горе в дясно и кучешкия зъб. Водихме го на стоматолог, който каза, че няма нищо страшно. Като стане по-голям ще му направим снимка, за да видим как ще се разположат постоянните зъби. До тогава няма да предприемаме нищо.
Виж целия пост
# 8
 Моята дъщеря също имаше едно свръх бройно зъбче и когато падна млечното ,започна да израства и постоянно.Стоматологът ни посъветва да го извадим,след това носи шини да сместим другите зъбки и така всичко е о.к.
Виж целия пост
# 9
И София има 1 зъб повече на същото място  Laughing
Снимка  Mr. Green
Предполагам, че ако няма проблем с изкривяване, няма да се пипа, свекър ми също е с 1 излишен зъб, нищо не са му правили, дано и при нас е така  Praynig

За теб се сетих веднагически  Laughing
Виж целия пост
# 10
Момичета, благодаря ви за отговирите!  bouquet
Значи не сме само ние.
Водихме го на трима зъболекари, поне вече знае какво представлява зъболекарския кабинет и даже започна да му харесва Mr. Green
Първият каза, че са му редки зъбите и има вероятност това зъбче да се нареди между другите и да не създава проблем.
Вторият ни изпрати на снимка да се види дали е млечен или постоянен. От лабораторията , обаче , отказаха да го снимат, че бил много малък.
Третият каза, че е добре да се извади, за да не изкриви захапката, и ни препоръча да отидем на ортодонт. Те били специалисти по кривите зъби .
Така че ще чакаме да излезе напълно и тогава ще видим какво ще каже ортодонта.
А иначе това било наследствено.
Нито аз, нито мъжът ми , обаче, се сещаме за роднина с такъв проблем.
Виж целия пост
# 11
Моят син пък преди година смени един млечен зъб /втори долу/ и още не му е поникнал постоянен. Ако се окаже, че няма зъбен зародиш, какво се прави? Изкуствен зъб ли се слага Rolling Eyes
Виж целия пост
# 12
заведете детето на лицево челюстен хирург.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия