Нощното хранене-за или против?Вече се обърках...

  • 2 360
  • 33
С моя мъник се храним на поискване и той си иска и през ноща на 3 часа някъде.
Някой път по рядко, но си яде нощем де.

Педито много настоява да махнем нощното хранене, защо обаче не обяснява.
Храните ли се през ноща, защо толкова ме убеждават да не храня през ноща?

За тези които не се храните през ноща, как успяхте да спрете, не "оревавате ли света"?
Благодаряяяяя
Виж целия пост
# 1
Аз храня нощем-нямам нерви да се занимавам с насилствено отказване. Щом бебето се буди-явно му е нужно. Вярвам, че природата ще се погрижи като му дойде времето сам да спре да се буди.
Освен това нямам идея как м ога да махна нощното кърмене-малкия не може да пие от шише, залъгалка не ползва, да реве няма да го оставя, а да го разнасям на ръце цяла нощ ме мързи.
Виж целия пост
# 2
Педито ти така настоява, защото така си знае от 100 години и не ще и да чуе за нещо различно. Пък и така пише в дебелите чужбински книги, на д-р Спок напр.

Ние все още понякога се кърмим през нощта/на 1г и 10 м/, на мен лично никога не ми е тежало. Имах и аз някакви амбиции около 3-я месец да й спирам нощното папкане, но още първата вечер разбрах, че няма да стане. Предпочитам да й дам за 5 мин да се насуче, отколкото да ми реве по един час. Сега като е по-голяма и не ме е страх да не я затисна с тялото си, давам цицата и заспивам отново. Какво прави тя хич и не знам. Но на сутринта всички сме наспани и усмихнати.
Примерите за отказване на нощното хранене около мен са все в обратна посока. Всички бебета, които са ги "отучили" да се кърмят през нощта, продължават да се будят за вода, сок или нещо друго, дори и до 3-4 годинки. Сънят на майките отдавна е неспокоен и накъсан и всички отчитат, че са сгрешили.
Виж целия пост
# 3
За нощно кърмене!
Подпомага лактацията, на мен лично не ми пречи, защото кърмачетата ми спят до мен.
Предпочитам доволно, сито и спокойно бебе от ставане нощем.
Виж целия пост
# 4
Аз също пробвах да отбивам бебо от нощното хранене насилствено през първия месец, следвайки съветите на лекари и акушерки, но нищо не се получи и аз бързо се отказах. След време, към края на втория месец, бебо сам започна да спи по цяла нощ и така сам приключи с нощните хранения.  Щом се буди, значи има нужда. Сега отчитам като грешка това, че се опитвах да го залъгвам с вода в началото...
Виж целия пост
# 5
хранихме се разбира се, точно 2 дни пробвах с водичка, чайче, глюкоза или там каквото предложи педи...ми то докато не хапне не млъква и хич не беше глипав, не иска шише с вода, искаше си цица детето....
щом се буди и иска да яде значи е гладно или нещо го тревожи. Аз винаги съм предпочитала да си нахраня и успокоя мъничето, вместо да го възпитавам и дресирам - те си знаят най-добре, води се по детето...


та така се хранихме нощем до година и 3-4 месеца...Wink
Виж целия пост
# 6
Засега изчакай - поне до 2-3 месец. Не подкрепям методите "с водичка и прочие".
Дъщеря ми сама се отказа в началото на втория месец. За седмица-две се успокои напълно и забрави изобщо за нощно кърмене.

И винаги едно наум - даже да махнете нощното кърмене, няма гаранция, че винаги ще бъде така Simple Smile Може да има изненади 7-8 месец, например.
Виж целия пост
# 7
За нощното кърмене.
щом се буди и иска да яде значи е гладно или нещо го тревожи. Аз винаги съм предпочитала да си нахраня и успокоя мъничето, вместо да го възпитавам и дресирам - те си знаят най-добре, води се по детето...
Тя сама го отказа към 4 месец, но сега я мъчат зъбите и върна едно успокояващо нощно  Heart Eyes
Виж целия пост
# 8
До към 5-6 месец много бебета имат чисто физическа нужда от нощно хранене - малките стомахчета трудно издържат без храна 6 часа, кърмата се усвоява по-бързо от адаптираното мляко и е нормално бебето да огладнее нощем. Ако не ти пречи нощното хранене, няма причина да отказваш насила бебето, още повече, че за някои бебета допълнителната порция мляко, която получават нощем, е важна и за доброто им наддаване.
Педиатърът настоява за махане на нощното хранене, защото по всяка вероятност е привърженик на школата, която казва, че 'стомахчето трябва да почине нощем'. За съжаление повечето бебета не са и чували за тази школа и отказват да разберат, че не трябва да ядат, когато са гладни Laughing
Доста възрастни продължават да стават нощем за едно бързо прехапване Simple Smile Когато си трябва, си трябва.
Виж целия пост
# 9
Още кърмя нощем по .. 10-30 пъти  Crazy
Виж целия пост
# 10
да, храним се нощем когато иска. И не мисля да тормозя детето - щом суче значи е гладно
Виж целия пост
# 11
Още кърмя нощем по .. 10-30 пъти  Crazy
То твойто е от друга порода Joy Не всявай паника.
Виж целия пост
# 12
И винаги едно наум - даже да махнете нощното кърмене, няма гаранция, че винаги ще бъде така Simple Smile Може да има изненади 7-8 месец, например.
При нас се случи именно така. Махна си нощното кърмене на 1 месец и около 7месечна започна отново да се буди. Според мен кърми си бебето нощем, а педиатъра, кажи че плаче много нощем, а като се кърмите е спокойно бебето и толкоз. Така създаваш условия педиатъра да смени полека гледната си точка. Нашата така както беше за ранното захранване така ми препоръча да не захранвам до 6 навършени месеца  Wink, и да не бързам с месото и т.н.
Виж целия пост
# 13
да, храним се нощем когато иска. И не мисля да тормозя детето - щом суче значи е гладно


 newsm10 newsm10 newsm10
Виж целия пост
# 14
Отбих на 1г.и 2м. и до последно сучеше поне 1 на вечер.По време на зъбоникнене 3,4,5 пъти за успокоение.Кърми си детенце и не се приеснявай. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия