Какви дрешки за кръщене

  • 1 011
  • 4
Здравейте,
прочетох доста от темите за кръщенето, но не ми стана ясно задължително ли е новата дрешка за детето да е рокличка (за момиченце). Нашето кръщене се очертава да е през септември и може времето да не е подходящо за роклички. Моля споделете за какви други подходящи за случая горни дрешки се сещате.
Благодаря ви. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Не е задължително да е рокля, нито да е бяла. Ще следя темата, понеже и ние планираме кръщене другия месец.
Засега си мисля за дрешка, която ще може да се носи и през есента, например комбинация панталонче или сукманче + блузка, но зависи какво ще е времето около датата на кръщенето.
Виж целия пост
# 2
Според традицията кръстницата купува нови дрехи на детето. Като се почне от бельото, та до обувчиците. По принцип трябва да са ако не бели, поне светли. Не е задължително да е рокля. Може блузка със сукманче или панталонки, ако така предпочитате, жилетчица, грейка... вариации има колкото искаш.  Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Да,купуват се от кръстниците,но не е задължително да е рокля,въпреки че ,аз избрах бяла рокличка ..
Виж целия пост
# 4
Аз съм ставала кръстница и бях купила на детенцето бельо, дрешки и обувчици. Освен това  кръстницата  купих и кръсче, което попа освещава в църквата
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия