Колко често и силно ви ритка бебчо?

  • 496
  • 5
Здравейте, настоящи и бъдещи майчета!
Аз съм в началото на 7 м. и се притеснявам, че бебчо не ме ритка много често и силно - по няколко леки поритвания в денонощие. При прегледите ми казват, че бебчо е активен, маха с ръчички и крачета. Плацентата ми е предно разположена, ако има значение.
А чета, че вашите бебчовци ви риткат много и силничко. Има ли и други такива кротушковци като моя бебчо, че по цял ден само за това си мисля?
Благодаря ви предварително!
Виж целия пост
# 1
И аз съм в началото на 7мес.,моето бебче също е много кротко,рита предимно през нощта и то лекичко,но на прегледите всичко е добре,затова за сега не се притеснявам,а и ми обясниха,че пространството му става все по-тясно и няма как да прави кой знае какви движения.
Виж целия пост
# 2
Още е мъничък за да те рита силно и често ! И  аз така през 7 месец разправях наляво и надясно какво ми е кротко бебенцето ама сега елате да го видите! Почти в началото на 9 месец съм и то не спира да раздава ритници , може да се напипат краченцата и ръчичките! Понякога толкова силно ме удря че се изцъклям от къде я вади тази сила а имам още един месец  Shocked Shocked
Виж целия пост
# 3
Плацентата ми е предно разположена, ако има значение.
Да, има. Това ти пречи да усещаш голяма част от движенията му. Щом като се движи нормално, докато го гледат на ехографа, значи няма от какво да се притесняваш.
Виж целия пост
# 4
Много ви благодаря за споделеното! Simple Smile
Определено сега съм малко по-спокойна.
Виж целия пост
# 5
Не се притеснявай. И аз бях откачила на тази тема като чаках вторият си син. С първото чак ме боляха ребрата от силните ритници, а коремът ми си сменяше формата на всеки 5 минути. Просто е бил по-активен. С второто си момченце бях като теб. Само леко усещане и 1-2 леки ритничета. Не усещах обръщания. Общо взето спокойно бебче. Само да кажа, че баткото беше по-буйно дете, а второто ми е кротушко след като се родиха. Като бях бременна дори си мислех, че след като не ме рита му има нещо с развитието. Banghead Просто детенцето ти е послушко, дано да си остане такова и след раждането  fingerscrossed
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия