Изследвания за ясла

  • 17 012
  • 34
Момичета имам следното  питане:
за постъпване в ясла нали се правят кръв и уринаи се взимат 2 фекални проби.
Моята педиатърка ми каза, че трябва да си ги плащам, което доста ме озадачи, нали по принцип всичко за децата е безплатно  Rolling Eyes
Вие като сте правили такива изследвания плащали ли сте и ако да колко струват?
Виж целия пост
# 1
ДНЕС ходих да правя изследвания за ясла.Всичко ми струваше 10лв/ 2лв-за кръв и урина-2 лв за фекалните изследвания и 6лв васерман от родителя/Имах направление от личния лекар.Някой не дават.Незнам поради каква причина,но никъде никой не се противи да ми направи изследванията без пари.Изискват се освен кръв и урина-фекални ,глисти/с детето/бележка от кожен кабинет и кръв от родителя.Стават за няколко часа/само фекалните се бавят 2 дена/.
от яслата искат още бележка за обезпаразитеност,картон на детето  и здравна карта
Виж целия пост
# 2
ДНЕС ходих да правя изследвания за ясла.Всичко ми струваше 10лв/ 2лв-за кръв и урина-2 лв за фекалните изследвания и 6лв васерман от родителя/Имах направление от личния лекар.Някой не дават.Незнам поради каква причина,но никъде никой не се противи да ми направи изследванията без пари.Изискват се освен кръв и урина-фекални ,глисти/с детето/бележка от кожен кабинет и кръв от родителя.Стават за няколко часа/само фекалните се бавят 2 дена/.
от яслата искат още бележка за обезпаразитеност,картон на детето  и здравна карта
направление ти даде педиатъра за кръв/урина и фекалните проби така ли?
Виж целия пост
# 3
личния лекар на детето
Виж целия пост
# 4
в понеделник отидохме за кръв и урина - 21 лева, вчера занесохме 2-те фекални проби и стъкълцето - 23 лева. Имах направление, но не ми стана ясно за какво ми е в края на краищата..... ние тръгваме на градина другата седмица.платих си като поп
Виж целия пост
# 5
И  ние вчера си ги направихме. Платих 17 лв за фекалните проби и 2 лева за урината. Васермана е 7 лв.
За пробите не получих направление, имали лимит и безплатните изследвания са само за болни дечица.
Виж целия пост
# 6
И аз имам направление - днес ще ходя да дам пробите. Не съм имала проблем с направлението - обадих и се, тя каза че ще го подготви и после минах да си го взема.

Плаща се, но само таксата (за вземане на кръв и т.н.).

Виж целия пост
# 7
и ние вчера правихме кръв и урина 10лв и васерман 9лв. Нашит доктор ни каза че за тези иследвания не се давали направления
Виж целия пост
# 8
а бе момичета, каква е тая каша  Shocked
един плаща, друг не плаща, пък и какви са тези разлики в цените  #Crazy
къде си пускахте изследванията?
и какво е това стъкълце, на нас не ни искат  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 9
И аз да се включа с въпроси.
На мен ми каза личния лекар,че кръв и урина не са нужни.Даде ми бележки за чревните изследвания,но това не били направления.Този месец няма и ако искам,може да ми даде в началото на септември.Прати ме в ХЕИ,но там не работели със здравна каса.
Е,аз се чудя,за какво са ни тези направления,като досега не открих нито една лаборатория ,която да го признава.
До тези,които вече са направили изследваниата-моля ви кажете къде и колко струват?
В нашата поликлиника васермана е 5 лв.Гледам,че навсякъде е различно.
Виж целия пост
# 10
Стъкълцето е със залепена лепенка отгоре. Изглежда като обикновено тиксо, може и такова да е. Стъкълцето е предметно, за наблюдение под микроскоп.
Значи-сутринта след като стане детето не му се прави тоалет. Взема се стъкълцето, отлепя се лепенката и се залепя за ануса. Трябва хубаво да прилепне. После отлепяш и залепяш на стъкълцето. Тук във форума съм срещала и друго да споменават-скоч лепенка. Може би на теб такова са ти дали. Действа се по същия начин.
Другата проба е с циман-дълга клечка с намотан памук накрая (изглежда като голяма клечка за уши, само че памук има само в единия край). Пробата също се взема сутринта, предполагам няма нужда да обяснявам какво точно се прави с нея.
Виж целия пост
# 11
абе тия доктори ни правят на малоумни. естествено че е безплатно. занесох в лабораторията от педито някакви бележки и 3 шишенца- 2 с ако и 1 с пишо, също взеха кръв на детето. платила съм 2 лв. тва с предметните стъкла е за глисти, май се води паразитология и не можах да видя къде мога да го направя към здравната каса, но и за него имам направление от педито. само васермана не се покрива от здр. каса
Виж целия пост
# 12
И аз да се включа с въпроси.
На мен ми каза личния лекар,че кръв и урина не са нужни.Даде ми бележки за чревните изследвания,но това не били направления.Този месец няма и ако искам,може да ми даде в началото на септември.Прати ме в ХЕИ,но там не работели със здравна каса.
Е,аз се чудя,за какво са ни тези направления,като досега не открих нито една лаборатория ,която да го признава.
До тези,които вече са направили изследваниата-моля ви кажете къде и колко струват?
В нашата поликлиника васермана е 5 лв.Гледам,че навсякъде е различно.

а тоя доктор да не ти обяснява какво е нужно, щото какви изследвания се искат, ти казват от градината
Виж целия пост
# 13
И аз вчера с това се занимавах, от педиатърката взех направление за кръв, урина, два анални секрета и един за глисти.
Васермана и манту-то се плащат.
Виж целия пост
# 14
Платих само Васермана-5лв,но сега ще ги правя пак и ще си плащам,защото се полагат веднъж годишно по касата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия