Трудност при поемане на въздух

  • 11 156
  • 22
Търсих в интернет и попаднах на ужасяващи статии , затова реших да питам и тук.
Моя съпруг понякога поема по-трудно дълбоко въздух. И това от 2 години. Не иска да отиде на лекар, защото се чувства перфектно иначе, няма други оплаквания и не му се ходи.
Диша си нормално, но перидочино , за да вдиша нормално трябва да си поеме по-дълбоко въздух, някак като задъхване се получава.
Дайте ми идея от какво може да се причини, възможно ли е да е някаква алергия, астма или нещо друго. На какъв лекар  трябва да се отиде?
В коя болница е добре да отиде, ако успея да го навия...
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
Изненада, моя съпруг е отишъл сега на лекар в болница Лозенец.Правили са му снимкна на бял дроб -чиста, сърцето -наред. На вътрешен лекар е ходил, д-р Ковачева май, казала му от стреса. Дала му капки на билкова основа.
Това ми се струва много несериозно.
Вие как мислите? Как може от стрес да поемаш трудно въздух?
Виж целия пост
# 2
Може ,аз от стрес изпадам в прединфарктни състояния.Имам познат който е със задух ,пак от стрес .
Виж целия пост
# 3
Може ,аз от стрес изпадам в прединфарктни състояния.Имам познат който е със задух ,пак от стрес .
А каква терапия прилагате, на него му дали някакви капки на билкова основа. Много несериозно ми се струва това, от стрес да имаш физически неразположения. Стреса винаги за мен е бил някаква имагинерна измишльотина, с която някои хора се оправдават.
Нещо не съм убедена в тази диагноза...
Виж целия пост
# 4
Да и на мен ми беше трудно да повярвам има доста материали по темата .Аз взимам Валидол при нужда ,за сега помага .Ако не му помогнат успокоителните ще е индикация за друга консултация .
Виж целия пост
# 5

Много несериозно ми се струва това, от стрес да имаш физически неразположения. Стреса винаги за мен е бил някаква имагинерна измишльотина, с която някои хора се оправдават.
Нещо не съм убедена в тази диагноза...
[/quote]

Вярвай ми, от стрес ВИНАГИ имаш физически неразположения. Ако нямаш и мислиш, че си в стрес, значи не си в достатъчно продължителен или силен стрес. Мъжът ти подложен ли е на негативни емоции, има ли проблеми?
Виж целия пост
# 6

Вярвай ми, от стрес ВИНАГИ имаш физически неразположения. Ако нямаш и мислиш, че си в стрес, значи не си в достатъчно продължителен или силен стрес. Мъжът ти подложен ли е на негативни емоции, има ли проблеми?
Не, всичко е наред. Нямаме проблеми, освен, че той работи много, почти без почивен ден и до късно.
Иначе винаги е в добро настроение, не съм усетила депресия, някакви негативни настроения. Нищо друго не е проблем, само това задъхване  , което се случва .
Виж целия пост
# 7
Изненада, моя съпруг е отишъл сега на лекар в болница Лозенец.Правили са му снимкна на бял дроб -чиста, сърцето -наред. На вътрешен лекар е ходил, д-р Ковачева май, казала му от стреса. Дала му капки на билкова основа.
Това ми се струва много несериозно.
Вие как мислите? Как може от стрес да поемаш трудно въздух?

И моят така беше в един период не можех да спя от страх!
казаха-нерви,а на мен ми прилича на астматичен пристъп ooooh!
Изписаха му успокоителни-транксен!
Какво да ти кажа,според мен си бяха астматични пристъпи,много гадно беше,не искам да си спомням!
И на него всичко му беше на ред с дробовете,но ако ги питаш лекарите как доказват астма и те не могат да ти дадат отговор! #2gunfire
Виж целия пост
# 8
Изненада, моя съпруг е отишъл сега на лекар в болница Лозенец.Правили са му снимкна на бял дроб -чиста, сърцето -наред. На вътрешен лекар е ходил, д-р Ковачева май, казала му от стреса. Дала му капки на билкова основа.
Това ми се струва много несериозно.
Вие как мислите? Как може от стрес да поемаш трудно въздух?

И моят така беше в един период не можех да спя от страх!
казаха-нерви,а на мен ми прилича на астматичен пристъп ooooh!
Изписаха му успокоителни-транксен!
Какво да ти кажа,според мен си бяха астматични пристъпи,много гадно беше,не искам да си спомням!
И на него всичко му беше на ред с дробовете,но ако ги питаш лекарите как доказват астма и те не могат да ти дадат отговор! #2gunfire

Ох и аз такива неща четох , че и по-страшни и съвсем се панирах...
А той дори не кашля, само от време на време за да вдиша хубаво поема по-дълбоко въздух, то си личи, как е като задъхване.
Като човек, който трудно поема въздух.
А за астма прочетох, че са характерни хрипове, кашлица, той няма...
Уф...
Изписали му валериан, глог и мента на капки..не иска да ги пие...
Щял да пие билков чай с ром за лечение и се смее, а на мен ми пари под дупеца...
Кажете ми какви билкови чайове мога да се опитам да пробутам, че с капките едва ли ще успея...
Интересното е, че това се появи преди около 2 години, когато забременях с 1-то дете. Дали наистина е от притеснение?
Чак не мога да си повярвам, че това съм аз. Стрес... това винаги ми е било като измишльотина...
Виж целия пост
# 9
Кажи му да пие мила,не искам да ви плаша,ама....
След определен период,месец-два минава и ще спре лекарствата!
Моят беше умрял една нощ!Не е майтап,не е !!!

Ако иска да пробва,да си купи помпичка "Вентолин" и когато му е трудно да диша(само тогава) да си впръсква да види ще има ли подобрение с дишането! 
Ако имаш нужда от съвет-пиши!
Виж целия пост
# 10
Кажи му да пие мила,не искам да ви плаша,ама....
След определен период,месец-два минава и ще спре лекарствата!
Моят беше умрял една нощ!Не е майтап,не е !!!

Ако иска да пробва,да си купи помпичка "Вентолин" и когато му е трудно да диша(само тогава) да си впръсква да види ще има ли подобрение с дишането! 
Ако имаш нужда от съвет-пиши!

Shocked
Какво може да стане, как така умрял...
Виж целия пост
# 11
Хей успокои се,ама и аз съм една!
Спокойно! Той имаше и кашлица и в един момент като кашля не може да върне въздух обратно!!!!
Успокой се!

Като чета симптомите на твоят съпруг-други са,успокой се!!! Явно е напрегнат! Прави му чайове,да се успокоява!
Виж целия пост
# 12
Може да се консултиращ с хомеопат,много им вярвам и лечението е безвредно и наистина много помагат!!!!Те са и като психотерапевти,ако има проблеми ще ги решат с нервите!
Виж целия пост
# 13
Напълно възможно е от стрес, на нервна почва да получи такъв задух. Аз съм така - нервата като ме удари, съм като риба на сухо. На мен много ми помагат капките мента, глог и валериан. Може и на таблетки, но капките са по-ефикасни. Напълно безвредни са и струват само 2 лв. в аптеката.
И при проблеми със щитовидната жлеза може да се получи такава трудност при поемането на въздух, но там има и други симптоми.

П.С. Виждам, че и на мъжа ти са му предписали тези капки. Кажи му да не се инати и да ги пие - ще види, че ще се почувства много по-добре  Peace
Виж целия пост
# 14
Хей успокои се,ама и аз съм една!
Спокойно! Той имаше и кашлица и в един момент като кашля не може да върне въздух обратно!!!!
Успокой се!

Като чета симптомите на твоят съпруг-други са,успокой се!!! Явно е напрегнат! Прави му чайове,да се успокоява!

Благодаря ти!
Аз ще купя такъв чай някакъв, и ще се опитам да пробутам и капките. Дано ме послуша да почива повече, ако не даде резултат ще търся и друг лекар, ама мъжете са толкова трудни за лекари, поне моя.  ooooh!
Надявам се , че при вас всичко се е оправило!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия