какво ще рече 3Д и 4Д ехограф

  • 634
  • 7
Драги мами, вчера станах леля, моята кака роди момченце в Канада, да е живо и здраво Heart Eyes, родила е секцио, понеже се е оплела пъпната връв, бебчето е 3,800. Аз съм много щастлива. Сега стискайте палци на мен Rolling Eyes, Бихте ли казали с 2 думи на невежата какво ще рече 3Д и 4Д ехограф моля. newsm78 Просто любопитство.  Thinking Чета по форума, че често се споменават, но нямам идея за какво става дума. Joy
Виж целия пост
# 1
Честито! Аз скоро ходих на 4 д ли на 3 д ли- то не можеш разбра , но ще ти кажа какво видях.Прави се обикновенно преглед с такъв апарат през 19-21 седмица и се оглежда плода за аномалии -гръбначен стълб, органи .Бебето се вижда ясно - крачета, ръчички , главичка аз дори и очичките му видях.Определя се пола и в зависимост от това колко е модерен апарата ти предоставят снимка или диск.До колкото знам на Запад разполагат само с такива видеозони , а тези с които преглаждат нас отдавна са извън употреба
Виж целия пост
# 2
4Д = триизмерен ехограф, който следи и движенията в реално време т.е. времето е четвъртото измерение.
Може да видиш бебето хем в детайлен триизмерен образ, хем как маха с ръчичка например.

При феталната морфология (19-21 седмица) лекарите гледат и двуизмерно. 3Д/4Д е по-скоро екстра за бъдещите родители.
Виж целия пост
# 3
2D е като чернобяла снимка.А 3D е все едно,че си вътре при бебчето и оглеждаш .3D означава триизмерен.Разликата е като между обикновена книжка и книжка от онези,дето като ги отвориш-картинката се вижда по-напред.
Ама как го обясних само... Blush
Виж целия пост
# 4
....Прави се обикновенно преглед с такъв апарат през 19-21 седмица и се оглежда плода за аномалии -гръбначен стълб, органи .Бебето се вижда ясно - крачета, ръчички , главичка аз дори и очичките му видях.Определя се пола и в зависимост от това колко е модерен апарата ти предоставят снимка или диск...
Виж целия пост
# 5
Благодаря много за пълната информация, аз досега само при Минев като съм била и ме е гледал на неговия ехограф съм доволна, другото вече е въпрос на личен избор и възможности. Вероятно се налага в определени случаи.
Виж целия пост
# 6
....Прави се обикновенно преглед с такъв апарат през 19-21 седмица и се оглежда плода за аномалии -гръбначен стълб, органи .Бебето се вижда ясно - крачета, ръчички , главичка аз дори и очичките му видях.Определя се пола и в зависимост от това колко е модерен апарата ти предоставят снимка или диск...

a ne moje li malko po-rano da se napravi 3D-da re4em 16-17 sedmica.pola ne me interesuva,prosto iskam da znam dali vsi4ko e normalno
Виж целия пост
# 7
4Д = триизмерен ехограф, който следи и движенията в реално време т.е. времето е четвъртото измерение.
Може да видиш бебето хем в детайлен триизмерен образ, хем как маха с ръчичка например.

При феталната морфология (19-21 седмица) лекарите гледат и двуизмерно. 3Д/4Д е по-скоро екстра за бъдещите родители.

Това е, нищо повече. Simple Smile

Аз бях на 3Д, но там неможахме да видим със сигурност пола, понеже е нужно бебето да стои неподвижно 6 секунди, за да може с трансдюсера да се уловят вълните, та да излезе приличен и въобще образ на монитора... Crazy Моята маймунка не се спря - "копае ли копае - детска му работа!" - казваше гинеколога ми! Simple Smile Така и неразбрах тогава дали ще имам момиче или момче, ама никои не ти връща парите, затова че на теб ти е било интересно, пък не са ти казали. Wink Общо взето няма голям смисъл или поне аз не  отидох втори път, ами предпочетох да чакам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия