Кризата на втората година има край

  • 4 459
  • 53
След година и половина рев,тръшкане за това и онова,истерии до степен,че вече не излизахме на разходка,а седяхме повече в двора,няколко дни след рожденния ден се случи чудото GrinningНарочно изчаквах преди да пусна тема,защото се страхувах от  рецидиви Twisted Evil,но  мина цял месец от последната истерия и е време за виртуална почерпка beer beerВ момента Ния е едно сладко и обичливо създание,което безпроблемно разбира български език,а бях започнала да се съмнявам в последното.Постоянно се усмихва,прегръща ни и ни целува, отворена е за преговори по спорни въпроси,изобщо все едно някой я докосна с вълшебна пръчица.
Пускам темата не за да се превърне в поредния спор има ли такава криза или е измислица на некадърни психолози,а да дам кураж на онези от вас,за които всеки ден е едно изпитание на нервите и да ви уверя,че това наистина има край!
Виж целия пост
# 1
Има надежда и за нас, всички останали!!! Hug Heart Eyes
Виж целия пост
# 2
Искрено се радвам за вас!!!Нашата криза(малкия е на 2,8 год.)още не е преминала...Най-много ме дразни когато започне да вика,но не с нормален глас,а в горните тонове,получава се нещо като силно скимтене на кученце.Направо главата ме заболява.Но ти ми даде надежда!Благодаря!  bouquet
Виж целия пост
# 3
Дай боже всекиму! Laughing
Виж целия пост
# 4
И при нас се вижда края, слава богу.От доста време не е имало тръшкане и мрънкане.Заиграва се сама и е доста спокойна.Само дето не иска да излиза.
Виж целия пост
# 5
Аз също очаквах постепен преход с разреждащи се кризи и бях много приятно изненадана от тази рязка промяна.Ния също започна да се заиграва сама,вече е напълно възможно да разговарям с мъжа ми,когато сме тримата заедно-тя си се занимава с нещо-рисува или изрязва,а преди само докато ме чуе и дума да кажа на някого,идваше и започваше да мрънка,да тропа и при първата моя забележка се тръшваше на пода.
Прави ми впечатление,че всички правила,срещу които се е бунтувала,вече са приети-сама си повтаря,че бонбони се ядат след вечеря и с пълна уста не се разхожда LaughingСнощи случайно я чух да обяснява на куклата си-"Веднъж като се разреже динята,Мими,повече не може да се залепи,нищо,нищо,сега ще си залепим малко хартия" Simple Smile(минахме през страхотни кризи по повод на всичко,което е срязано,отворено,разопаковано,изобщо с нарушен невъзвратимо първоначален вид)Явно е чувала обясненията ми,просто е отказвала да ги осъзнае Thinking
Виж целия пост
# 6
И внука, както биеше шамари и риташе, изеднъж спря, но сега на 3 години пак започна, но освен ритането и шамаренето и щипе и хапе. А тепърва тръгва на градина, но вече научи бойните похвати пред блока от другите деца. Има ли криза на 3-тата година?
Виж целия пост
# 7
Ники изкара едно изключително спокойно лято. Периодът от 2 г. и 10 м. до 3 г. и 1 м. горе-долу. Тъкмо мислех, че всичко е свършило и мога да си отдъхна и....пак ревове и тръшканици за компютърните игри Tired Ще съм твърда. Или в крайна сметка ще заключвам компа в спалнята Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Радвам се за вас.
А при нас бебешкия пубертет току що започна (на 2 години и половина е почти Дани)  Confused Сигурно и до по-късно ще ни държи. Направо ми се изправя косата. Дори и мъжът ми, който е с биволско търпение понякога си изпуска нервите, а аз се превръщам в една истеричка Tired
Виж целия пост
# 9
Тайна,кризата е една,просто при различните деца е по различно време.
Белинда,аз съм далеч от мисълта,че занапред ме очакват само цветя и рози,но досега беше невъзможно да разговарям с Ния,тя просто не ме чуваше,истериите и бяха за непонятни неща-искам вода,не искам,ох жадна съм,аааааааа,неее,разлях си хубавата водичкаааааа и нито чува,нито дава да я гушна,кошмар някакъв.Имаше дни,когато просто цял ден реве,тръшка се,а в паузите хленчи.Ние с мъжът ми бяхме съвсем буквално на предела на силите си.И сега се случва да ревне за нещо,за играчка на друго дете или подобно,но ми позволява да я гушна,да и обясня,успокоява се след 10 мин примерно,а преди беше като избит електрон-щура се насам натам докато излезе от контрол ситуацията.
Виж целия пост
# 10
Lady Charm,стискам палци да минава по-скоро.Аз бях изпаднала в нещо като депресия,не виках,но не се радвах на нищо,бях под постоянен стрес-ето сега ще се тръшне,може би съм и предавала напрежението и така се въртяхме в омагьосан кръг.
Виж целия пост
# 11
Радвам се за вас Bili Grinning
От поста ти лъха надежда и към мен...  Wink
Виж целия пост
# 12
Браво, Bili. Радвам се, че сте се справили. При синът ми положението не както е при вас по описанието ти, но и при него се случва вече доста по-рядко да изпада в истерии в стремежа си да се наложи за нещо. Виж, инатът му май расте успоредно с него, ще чакам и аз третият рожден ден да видя дали ще се отрази положително на малкото инатче.
Виж целия пост
# 13
И внука, както биеше шамари и риташе, изеднъж спря, но сега на 3 години пак започна, но освен ритането и шамаренето и щипе и хапе. А тепърва тръгва на градина, но вече научи бойните похвати пред блока от другите деца. Има ли криза на 3-тата година?

Да има криза на третата година, която плавно преминава в криза на четвъртата, петата и т.н., докато дойде кризата на пубертета. Да им се не види и диванета диви!
Виж целия пост
# 14
И внука, както биеше шамари и риташе, изеднъж спря, но сега на 3 години пак започна, но освен ритането и шамаренето и щипе и хапе. А тепърва тръгва на градина, но вече научи бойните похвати пред блока от другите деца. Има ли криза на 3-тата година?

Да има криза на третата година, която плавно преминава в криза на четвъртата, петата и т.н., докато дойде кризата на пубертета. Да им се не види и диванета диви!

Мдаааа, при нас периодите на затишие са много кратки и следва кризата  Confused Но Bili sега ще си поеме малко дъх и идва следащия нестабилен период. Ако това е някакво успокоение след 6-тата година до предпубертета децата са като агънца, за да избухнат някъде към 11-тата  Crazy Crazy Crazy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия