Шокираща новина за български лекар!

  • 1 756
  • 12
http://www.dnes.bg/article.php?id=40554 - по-надолу в коментарите от читатели някои уточняват, че става въпрос за медицински каноконлит, които се използва за лепене на повърхностни рани.

Просто се възмутих и затова го пускам, има го във всеки новинарски сайт днес. То бива некадърност и престъпна небрежност, ама...
Аз иначе вися изключително само в форума за майки, и там не рядко изказвам мнения и предупреждения към това да не се предоверяваме на лекарите, че ги има всякакви. Разбира се, не я пуснах тази тема там, че майчетата са си доста чувствителни на всякакви теми  Crazy
Виж целия пост
# 1
Да вярно е ,че всякакви ги има. Имам приятелка, чийто баща стана селски лекар 20 год. след като беше завършил.Направо се изумих тогава...
Виж целия пост
# 2
Това е ежедневие. Ето това е шокиращото.
Виж целия пост
# 3
Да вярно е ,че всякакви ги има. Имам приятелка, чийто баща стана селски лекар 20 год. след като беше завършил.Направо се изумих тогава...

To верно, че в случая става въпрос за селски лекар, ама някои "градски" и те не са много стока. След това най-много да им вземат разрешителното за лекарска практика и някоя глобица да им лепнат и това е.
Виж целия пост
# 4
Какво стана с отговорните хора? Tired Но наистина е тъжно,защото това вече се случва всеки ден.
Виж целия пост
# 5
Аман от некадърници  #Cussing out
Моля се само аз и близките ми да не попадат на такива  Praynig
Виж целия пост
# 6
Както се споменава в коментарите, има медицински Каноконлит Б. На мен лично като дете са ми лепили и двете вежди с такъв. В случая явно лекарят не е разбрал, че и трахеята е засегната, а е залепил само повърхностната рана и оттам са дошли усложненията.
А полуграмотните драскачи на dir.bg са украсили още повече новината:
Цитат
Хирурзи споделиха пред Дир.бг, че не са чували да се лепи трахея с каноконлит. Във всеки случай те не отрекоха възможността това да се направи с медицински Каноконлит "Б", но само след зашиване на прободната рана.
Това трябва да е някакво ново постижение в медицината - достъп до трахеята през вече зашитата кожа. Телекинеза ли, що ли?
Виж целия пост
# 7
Колкото и невероятно да ви звучи, във всички области ежедневно се срещаме с некадърници и липса на професионализъм. А в село Джулюмица аз лично не бих отишла на лекар. Колкото до лепенето на рани с мед. каноконлит - това е изпитана технология за недълбоки и прорезни рани. За това, че впоследствие раната се е възпалила, не е задължително да е виновен лекарят. Може пациентката да е била с лоша лична хигиена, което със сигурност би довело до възпаление. От няколкото реда,  изписани по повод случката, не бива да се вадят изводи и да се правят обобщения. Както винаги тук е засегнат непрофесионализмът, но този път май повече важи за журналиста, който е цопнал тази новина, без никакви подробности.

А МОЖЕ БИ в случая голямата грешка на селския доктор е била, че не е направил имунизация срещу тетанус!
Виж целия пост
# 8
Че лекарят е направил грешка - направил е. Но новината далеч не е толкова шокираща. Все пак става въпрос за медицински канаконлит, а не другия вид. А от така написаната статия излиза, че лекарят не е използвал медицински. Отново - неправилно поднесено заглавие с цел сензация.
Виж целия пост
# 9
Аман от некадърници  #Cussing out
Моля се само аз и близките ми да не попадат на такива  Praynig

И аз  Praynig
Виж целия пост
# 10
A бе факт е, че лекарите в Горна Оряховица са били шокирани как е постъпил въпросния доктор. Освен това такива рани като срязване на трахея от спица НЕ се лепят с медицински каноконлит. С такъв се лепят само повърхностни рани, които НЯМАТ нужда от шиене.

Пример - детето ни като си сцепи веждата, не изглеждаше много сериозно, но все пак кървеше, ние се уплашихме да не му остане обаче белег точно там, и веднага отидихме в Пирогов. И аз питам доктора - сериозно ли е, трябва ли да се шие, или може само да се залепи. Той го погледна и ми вика "Ами първо ще го промия и после ще преценя, дано не се наложи да го шия". Слава Богу, не се наложи да го шие. Ама смятай, след като лекарят не взе веднага решение за такава малка рана, какво остава за раната на онази жена.

така че Baibibi, Zhivko дори и журналистите да не са много стока, в случая е ясно, че става дума за голяма лекарска невърливост.
Виж целия пост
# 11
A бе факт е, че лекарите в Горна Оряховица са били шокирани как е постъпил въпросния доктор. Освен това такива рани като срязване на трахея от спица НЕ се лепят с медицински каноконлит. С такъв се лепят само повърхностни рани, които НЯМАТ нужда от шиене.

Пример - детето ни като си сцепи веждата, не изглеждаше много сериозно, но все пак кървеше, ние се уплашихме да не му остане обаче белег точно там, и веднага отидихме в Пирогов. И аз питам доктора - сериозно ли е, трябва ли да се шие, или може само да се залепи. Той го погледна и ми вика "Ами първо ще го промия и после ще преценя, дано не се наложи да го шия". Слава Богу, не се наложи да го шие. Ама смятай, след като лекарят не взе веднага решение за такава малка рана, какво остава за раната на онази жена.

така че Baibibi, Zhivko дори и журналистите да не са много стока, в случая е ясно, че става дума за голяма лекарска невърливост.

Анджи, тъй като цялата статия е написана доста непрофесионално, съм склонна и да се усъмня в това, че другите лекари са били шокирани, че е била срязана трахеята, а не е била повърхностна рана върху кожата, че изобщо има такъв случай. Както вече казах, може инфекцията да е предизвикана от лоша лична хигиена или поради това, че не е направена незабавно ваксина срещу тетанус.
Честно казано, ако журналист ме поздрави с "Добро утро", веднага поглеждам часовника да се уверя дали случайно не е имал предвид "Добър ден" или "Добър вечер".
Виж целия пост
# 12
Ама смятай, след като лекарят не взе веднага решение за такава малка рана, какво остава за раната на онази жена.

Смятам...една спица е дебела около 1-1,5 мм. Колко ли огромна рана е била видима?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия