Близнаци в яслата

  • 19 400
  • 229
Момичета, хайде да споделим опит как се държат децата ни в яслата и в градината след това, как са се адаптирали и болестите как ги приемат?
Общо взето ми се иска да разбера това че са 2 дали помага в адаптацията и дали болестите наистина са по 2 както си мисля?
Тази тема ще ми е много полезна, защото моите тръгват от понеделник на ясла Wink
Виж целия пост
# 1
Ще следя с интерес, моите тръгват от 17-ти септември!
Успех!
Виж целия пост
# 2
Дано се включат мами с опит,но определено съм сигурна,че като са двама адаптацията ще е по-лесна,а за болестите е сигурно,че ще са по две.И в къщи да се гледат винаги ще боледуват заедно,няма как да е,след като са в постоянен контакт.В момента Дари ми е  с хрема от събота,Ради е от вчера,няма начин. Peace
Виж целия пост
# 3
Много хубава тема.
И аз ще я чета с интерес, макар че имам още време.  Wink
Искам да ви питам,  първия прием очевидно е от първия ръботен ден на септември. Така ли?
А пролетното начало, кога е, март ли? Или по всяко време може да ги дадем на ясла?  newsm78
Коя е най-добрата възраст за даване на ясла!? Може би все пак трябва да са проходили.  newsm78
И кога става записването, защото чувам различни мнения. Едни казват първия работен ден на годината, в която ще ги дам, други веднага като се родят.  Close Та това е. Благодаря ви!  Grinning Супер майчета сте вие!
Виж целия пост
# 4
И моите са на ясла от октомври, newsm10 ще чакам мнения.
Виж целия пост
# 5
Дано се включат мами с опит,но определено съм сигурна,че като са двама адаптацията ще е по-лесна,а за болестите е сигурно,че ще са по две.И в къщи да се гледат винаги ще боледуват заедно,няма как да е,след като са в постоянен контакт.В момента Дари ми е  с хрема от събота,Ради е от вчера,няма начин. Peace
моите пък не винаги боледуват заедно. случва се напоследък само едната да боледува, другата не я хваща изобщо  Peace
Виж целия пост
# 6
Да, адаптират се по лесно в самата обстановка, но за болестите какво да ви кажа първо единия, после другия и така се редуват и до днес. Все пак при всички е индивидуално, но няма начин да се избегнат болестите защото има родители които пускат децата си болни и с антибиотика ги водят на ясла!Но въпреки всичко съм била доволна, ако щете от режима от това че гледат другите деца и си изяждат всичко, от заниманията и т.н.
Виж целия пост
# 7
С интерес ще следя темата защото и на нас ни предстой тръгване на ясла.
Виж целия пост
# 8
Много хубава тема.
И аз ще я чета с интерес, макар че имам още време.  Wink
Искам да ви питам,  първия прием очевидно е от първия ръботен ден на септември. Така ли?
А пролетното начало, кога е, март ли? Или по всяко време може да ги дадем на ясла?  newsm78
Коя е най-добрата възраст за даване на ясла!? Може би все пак трябва да са проходили.  newsm78
И кога става записването, защото чувам различни мнения. Едни казват първия работен ден на годината, в която ще ги дам, други веднага като се родят.  Close Та това е. Благодаря ви!  Grinning Супер майчета сте вие!

Каси, аз подадох молба за Йоана, когато тя беше на 3 месеца. Приеха я и вече 1 година ходи на ясла. За близнаците вече съм говорила с директорката и тя ни има предвид. Но по новия закон не могат да се приемат молби преди 1 януари на годината, в която децата тръгват на ясла. Предполагам, че имат предимство, защото кака им е в същата градина, пък ще видим  newsm78
Яслите обикновено работят от началото на септември, но със сборни групи, а от 15 септември вече всички деца са си по групите. Поне така е в нашата градина. Но Йоана не е спирала това лято - ходи в сборна градина през юли, през август нашата градина беше дежурна и пак бяха сборни. Сега през септември просто си продължава. Повечето майки, които пускат децата си за първи път на ясла, го правят след 15 септември - когато всеки си реши. Но задължително в първия работен ден на септември трябва мама или тати да иде да каже, че не сте се отказали от ходене на ясла, защото веднага ще пъхнат друго дете на ваше място. Иначе може да ги пуснеш и от октомври.
Възрастта всеки си определя сам. Аз дадох Йоана на 1,6 г и съм много доволна. Още първия ден спа там, бързо се научи да яде сама, махнаха шишето за 2-3 дни, научи много нови неща. За 1 година е боледувала 4 пъти - 2 пъти конюнктивит (тя лесно го лепи, защото лявото й око все сълзи), 1 път сополи и 1 път варицела.

Незнам как е с близнаците. И аз ще следя темата с интерес!  coolcool

Виж целия пост
# 9
Такаа, моите утре тръгват на ясла, дано всичко мине гладко Laughing

Надявах се на по-голям интерес към темата, но пък утре ще мога да ви кажа какви са ми впечатленията от първа ръка.

На въпросчето за приема, той е веднъж годишно - през септември в повечето градини и ясли, освен ако не се освободи някое място по зимните месеци заради болестите.

Тази година беше заварено положение и молбите от минали години важаха, но трябваше така или иначе да се презаверят през януари. А в някои ясли и градини директно действаха на принципа от наредбата и приеха само деца, които подадоха молби в първия работен ден на годината. Догодина ще се приемат само молби от първите дни на януари. В нашето ОДЗ винаги има голяма опашка на първия работен ден за годината. Аз чаках цяла нощ от 8.30 вечерта и бяхме 19 и 20 номер. До сутринта имаше 250 човека, при места не повече от 60 общо. Така че си планирайте отсега нещата за първите дни на януари. Предварително си проверете възрастта за прием, защото в нашето одз приемат сле навършени 1 година и 1 месец, доколкото знам. В други ясли знам, че взимат и по-малки деца, а по закон би трябвало да се осигурят и места за деца от 3-месечна възраст, но как става това не ми е ясно Laughing
Виж целия пост
# 10
Момичета, ето ме и мен да ви споделя моите перипетии с яслата, просто не съм на себе си от яд. Отиваме сутринта с мишките и с целия багаж и още по стълбите ни посреща главната сестра с прекрасната новина, че ОДЗ-то не работи, защото били в ремонт и не се знае кога свършва ремонта #Crazy Не им били превели навреме парите за ремонта на алуминиевата дограма и сега се забавили не се знае още до кога. Другата седмица да съм звъннела да видя докъде са я докарали. Питах прословутите изследвания какво да ги правя, казаха, че щели да видят как да ми ги признаят Crazy Как не съм се била обадила предварително #Cussing out Другите майки били звъннали и видиш ли само аз не съм знаела Shocked Да, ама видях още поне 5-6  семейства заблудени като нас. Толкова ли не можаха един телефон да звъннат, за да знаем #2gunfire

На входа срещам и директорката и тя ме започна с въпроса, ами вие защо не се обадихте #Crazy Аз ли трябва да звъня на тях или те на мен, след като сме уточнили дата и те не са коректни Close  Някои от майките трябваше да са на работа същия ден, как са се оправили с положението не знам, но на мен ми е бясно, пък на тях не знам. Какво е това безобразие не мога да разбера #2gunfire
Виж целия пост
# 11
Точно по тази причина на нас ни казаха, че преди да направим изследванията трябва да се обадим, за да ни кажат кога ще ни вземат. Но.. днес отиваме, дадоха ни списък с изсладванията и документите и ми казаха, че като ни станат готови, тогава сме щели да уточняваме дата на тръгване на ясла #Cussing out.
Голяма е организацията в тия ясли #Cussing out! Как ли ще е догодина? newsm78
Виж целия пост
# 12
Момичета, ето ме и мен да ви споделя моите перипетии с яслата, просто не съм на себе си от яд. Отиваме сутринта с мишките и с целия багаж и още по стълбите ни посреща главната сестра с прекрасната новина, че ОДЗ-то не работи, защото били в ремонт и не се знае кога свършва ремонта #Crazy

БЕЗОБРАЗИЕ!!!  Shocked Close
Виж целия пост
# 13
Това си е направо гавра!

Аз понеже съм се сблъсквала с безхаберието на държавните институции и затова си имам едно на ум и днес ходих да питам, кога ще ги вземат, остава ли за 17ти, кога да занеса изследванията и т.н.
За всеки случай............
Виж целия пост
# 14
Момичета, искам да ви попитам, във вашата ясла искаха ли Васерман на един от родителите? Защото на мен ми искат, а личната лекарка ми каза, че по закон вече не е задължителен.
И ако са ви искали колко ви взеха за изследването (пак личната ми каза, че не минава през касата)?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия