Как се прави компот от грозде?

  • 6 653
  • 4
Ще съм ви признателна ако споделите! Имаме много грозде /производители сме/ и ми се иска да направим! По принцип съм яла и ми харесва. Разбрах че май се слага компот само от бяло грозде, но не зная защо?
Чакам включване от вас, мили дами!
Виж целия пост
# 1
Правим и от бяло и от червено грозде компот.Няма проблеми,като всеки др. компот се прави и е много вкусен.
Виж целия пост
# 2
Компот от немско грозде
Изчистваме гроздето от дръжчиците, надупчваме го на 1-2 места, нареждаме в буркани и заливаме с 90% захарен сироп. Стерилизираме 7 минути.
Тази рецепта намерих в един от тевтерите си...дано ти послужи за нещо, а иначе сме правили и компот от обикновенно грозде: махаш му дръжките, пълниш буркана някъде до половината, слагаш захар на око-колкото мислиш че е необходимо за да стани сладко- аз слагам около 4-5с.л. и останалото доливаш с вода, стерилизираш както се стерилизират и други компоти- около 20-тина минути. Става много сладък.... Това е от мен.  Wink
Виж целия пост
# 3
Много ви благодаря за отговорите!!!   bouquet
Виж целия пост
# 4
Аз правих наскоро от сорт без семки/за стафиди е/, но сложих и по 1 круша, нарязана на резени-за аромат- ще видим по нататък какво се е получило.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия