Помогнете - спешно

  • 368
  • 5
Спешно ми трябва да си купя лактогенен чай българският от Варна
МОЛЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯЯяя
Виж целия пост
# 1
  Аз не намерих... Гледаха ме като извънземно, когато питах. Но мога да ти кажа смес, която да ти забъркат в дрогерия.
Виж целия пост
# 2
   Pimpinella anisum - Анасон 30% ; Foeniculum vulgare ssp.vulgare - Медицински копър 30% ; Carum carvi - Кимион 30% ; Melissa officinalis 8,5% ; Lavandula angustifolia - Лавандула 1,5%.
   Мисля, че последното е само за аромат. Simple Smile Пия такъв тук в Германия и съдържанието е от опаковката му. Дрогерия във Варна има до Експресбанк (кръглата) и по "8-ми Приморски полк" към Чаталджа. Други не знам. Дано съм ти била полезна.
Виж целия пост
# 3
Всяка билкова аптека ще ти го направи:

Плодове от копър          Fr. Aneti        15г
Плодове от анасон        Fr. Anisi         10г
Плодове от резене        Fr. Foeniculi   15г
Плодове от кориандър  Fr. Coriandri  40г


1с.л. от сместа се запарва 15мин. в 1/2 литър гореща вода. Прецежда се и се пие 3 пъти дневно на равни части след ядене (това е по упътване, но аз си го пиех в доста по-големи количества и вместо вода)
Успех!

Редакция: анна в., от къде гледаш рецептата  newsm78 Аз чета етикета на своето чайче  Thinking
Виж целия пост
# 4
Редакция: анна в., от къде гледаш рецептата  newsm78 Аз чета етикета на своето чайче  Thinking
И аз от опаковката, но ги написах на латински, че не сещам със сигурност българските им имена, а са ми написани на немски.
Виж целия пост
# 5
Melissa officinalis е маточина.
Всъщност няма никаква нужда от рецепта - във всяка билкова аптека знаят стандартна рецепта за чай за кърмачки и веднага ще ти го направят. Аз съм си купувала такъв, много е приятен и съдържа и още някои лактогонни билки освен изброените. И на него има препоръка да се пие по 500мл дневно (мисля), но аз също съм пила големи количества вместо вода без проблем.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия