Контрацептив

  • 7 948
  • 78
Интересува ме мили майки, дали някоя от вас е ползвала Yasmin и какви са отзивите ?
Виж целия пост
# 1
Цитат на: dodo_dodo
Интересува ме мили майки, дали някоя от вас е ползвала Yasmin и какви са отзивите ?


Додо, аз не съм ги ползвала, но днес четох точно за тях, че са последно поколение противозачатъчни и били много добри. Направили са ги така, че освен контрацептивно действие да имат и полезно действие върху самия организъм. За съжаление не мога да обясня точно как, но бяха цитирани като много добри!
Виж целия пост
# 2
Цитат на: Vache
Цитат на: dodo_dodo
Интересува ме мили майки, дали някоя от вас е ползвала Yasmin и какви са отзивите ?


Додо, аз не съм ги ползвала, но днес четох точно за тях, че са последно поколение противозачатъчни и били много добри. Направили са ги така, че освен контрацептивно действие да имат и полезно действие върху самия организъм. За съжаление не мога да обясня точно как, но бяха цитирани като много добри!


Да, истина е, че са съвсем нови. Все още ги няма на пазара пуснати. В книжката към тях пише, че съдържат новият прогестерон Дроспиренн / хормон много близък до прогестерона/.
И че освен, че дават 99% гаранция срещу нежелана бременност, спомагат за намаляне на теглото, облекчават предменструалните болки и имат благоприятно действие върху кожата. Ставала по-гладка и чиста.
Аз никога не съм пила противозачатъчни, но след последните страхове, които брах тия дни и си казах - край !
Повече няма да се подлагам на рискове. И понеже д-р Янкова то Св.София много ми ги препоръча - кандисах.
Та току що изпих първото си хапче през живота.
Но ме интересуваше да чуя още мнения.
Виж целия пост
# 3
Има такава тема Додо , някъде в здравословните проблеми.Иначе аз от този месец  ги пия (изобщо за пръв път пия) .Първата седмица се чувствах много зле - замаяна, спи ми се, а 1 ден направо ми се повръщаше.Иначе мога да ти кажа къде ги има - на аптеката на Славейков до пекарната и до едни куриери - срещу кино Европа май се казваше.Сега вече съм добре.Сякаш наистина поотслабнах, и спрях почти напълно цигарите - просто не ми се пуши.не знам какво ми стана...
Виж целия пост
# 4
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Vache
Цитат на: dodo_dodo
Интересува ме мили майки, дали някоя от вас е ползвала Yasmin и какви са отзивите ?


Додо, аз не съм ги ползвала, но днес четох точно за тях, че са последно поколение противозачатъчни и били много добри. Направили са ги така, че освен контрацептивно действие да имат и полезно действие върху самия организъм. За съжаление не мога да обясня точно как, но бяха цитирани като много добри!


Да, истина е, че са съвсем нови. Все още ги няма на пазара пуснати. В книжката към тях пише, че съдържат новият прогестерон Дроспиренн / хормон много близък до прогестерона/.
И че освен, че дават 99% гаранция срещу нежелана бременност, спомагат за намаляне на теглото, облекчават предменструалните болки и имат благоприятно действие върху кожата. Ставала по-гладка и чиста.
Аз никога не съм пила противозачатъчни, но след последните страхове, които брах тия дни и си казах - край !
Повече няма да се подлагам на рискове. И понеже д-р Янкова то Св.София много ми ги препоръча - кандисах.
Та току що изпих първото си хапче през живота.
Но ме интересуваше да чуя още мнения.


Ами да ти кажа тия ефекти са дадени и на другите хапове. Аз съм пила Цилест 5 г. Наистина имаше горепосочените ефекти. За Yasmin-a обаче четох, че има нещо с естрогените свързано. май го четох в жълтия Труд днес. Ако го имаш виж. Да! Сигурна съм, че беше жълтия труд.
Обаче дано да напише и някоя мама дето ги е пила...
Виж целия пост
# 5
Ето ти нещо
ТУК
Виж целия пост
# 6
Цитат на: Vache
Ето ти нещо
ТУК


Мерси Ваче,
В общи линии добри неща казват хората.
Аз разбрах, че от юни месец ще ги пуснат на пазара. И на мен ми ги дадоха като мостра. За два месеца.
Дано от юни ги пуснат по аптеките. И дано не ми става лошо.
 Аз по прнцип винаги съм била против този вид контрацепция, но се убедих, че така или иначе по моя критерии няма ни една подходяща за мене. Та се жертвах....По-добре от спиралата при всички случаи....
Лошото е че много пуша Sick
Виж целия пост
# 7
Изрично е упоменато, че не трябва да се пуши.
Виж целия пост
# 8
Цитат на: dodo_dodo
Цитат на: Vache
Ето ти нещо
ТУК


Мерси Ваче,
В общи линии добри неща казват хората.
Аз разбрах, че от юни месец ще ги пуснат на пазара. И на мен ми ги дадоха като мостра. За два месеца.
Дано от юни ги пуснат по аптеките. И дано не ми става лошо.
 Аз по прнцип винаги съм била против този вид контрацепция, но се убедих, че така или иначе по моя критерии няма ни една подходяща за мене. Та се жертвах....По-добре от спиралата при всички случаи....
Лошото е че много пуша Sick


Моля! Grinning
Уф, това с пушенето наистина не е добре. Ама аз както го казвам, така си пушех със Цилеста по кутия и повече... Embarassed . Наистина е желателно да се намалят цигарите. Аз също мисля, че не бих си сложила спирала, поне на този етап. Все пак е чуждо тяло и ми се струва, че си има риск от инфекции. То ако се сравни с хормонални таблетки, да се чудиш наистина кое е по-добро...

На мен лично от Силеста не ми е ставало лошо. Единственото, което ми се случи и е нормално при прием на контрацептиви е, че може да се появи първият месец леко зацапване... Иначе наистина се притъпява ПМС и кръвотеченито намалява (аз имах много обилно), също така не ме болеше корема, абе песен с две думи... Много добре се чувствах. За 5 г. никакви проблеми. Специално Цилеста се прекъсва на шестия месец за 1 месец
Виж целия пост
# 9
Цитат на: Vache
......Специално Цилеста се прекъсва на шестия месец за 1 месец


 Shocked Идва ми да  #2gunfire  старата ми гинеколожка  Imp  Каза ми, че се пие без прекъсване и на 7-ия месец получих кръвоизлив в средата на приема. Възможно ли е да е станало, защото не съм направила почивката???
Виж целия пост
# 10
Цитат на: Vache
.....
. Специално Цилеста се прекъсва на шестия месец за 1 месец...
Ваче, това вярно ли?! На мене до сега такова нещо не са ми казвали, нито пък на "литурата" ми дадена за тях е споменато подобно нещо Thinking
Виж целия пост
# 11
Момичета,като чета Thinking ...май и аз ще мина на хапчета,че мойта спирала дет я сложих Декември месец май не от забременяване ме пази,а от секс. Imp Обаче какъв е проблема ако се пуши все пак... Embarassed
Виж целия пост
# 12
Цитат на: Vache
Специално Цилеста се прекъсва на шестия месец за 1 месец

Ауу и аз съм го пила 5 години без нито едничка пауза....
ама аз като питах едно време ми казаха, че няма нужда от почивки и аз повече не съм се интересувала....
Виж целия пост
# 13
Е, аз пък си карам на вяра и оптимизъм Rolling Eyes . Не ползвам никакви хапчета и спирали. Ама и аз брах страх миналия месец, чак тест си правих... аааа - отрицателен.
Не се ли дебелее от противозачатъчните? Хич вяра им нямам. Чуя ли пък прогестерон, ми побелява косата... от прием на такова чудо 3 месеца, преди да забременея, надебелях 10 кг. А после ела да видиш зор, не се свалят. Нье и нье!
Виж целия пост
# 14
Цитат на: new*
Не се ли дебелее от противозачатъчните?

ми не знам... аз докато пиех - както казах 5 години нонстоп - не бях качила и килце Simple Smile
обаче като ги спрях, за да бебеправим и ела да видиш как се качват 8кг за 3месеца Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия