имате ли чушкопек?

  • 29 851
  • 43
Кухнята ми е "модерна", няма как да си опека чушчици, а от няколко дни от нечий балкон така ухае....
Реших. Още утре тичам да търся чушкопек. Да ме ориентирате къде има? Приблизителна цена?
Виж целия пост
# 1
Кауфланд, Билла~20-25 лв
имам си един поне 15 годишен, от баба ми е. Във фурната или на котлона не стават такива вкусни
Виж целия пост
# 2
Майка ми има двоен, ииначе вървят 25- 30 лв има ги в супермаркетите.
Виж целия пост
# 3
Най - добре вземи троен.
И за по - бързо става и повече чушки пече.
Примерно аз по - малко от 3,4 кг. не пека.
Виж целия пост
# 4
 Laughing зарадвахте ме, утре търча. Деси, ти 3-4 кг. ли печеш или 3/4 кг.?
Виж целия пост
# 5
3 кг, 4кг. най- малко.
Ако е за салата или за лютеница още повече.
Виж целия пост
# 6
Нямам,но и аз съм решила да си взема.Троен!С мъжа ми много обичаме чушки и като се преместим в къщата, запретвам ръкави на двора..  Yum

Обичам и да ги беля,от дете.. Crazy
Виж целия пост
# 7
Имаме, няколко  Mr. Green Тъй де, мама има два, тук на мъжо баба му също има.
На майка ми чушкопека е страхотен, отваря се отгоре и отдолу. Не си гориш ръцете да вадиш чушката с онази кука, а си отваряш и тя пада сама.
В къщи чушкопека ми е с кука, вечно имам скъсана чушка с нея, особено ако са по тежки. Сега вадя с една щипка, уж така ми е по-лесно.
Тези, които имате тройни чушкопеци - изпичат ли се добре от всички страни чушките? Нещо съм скептично настроена с тази ламарина по средата.  Thinking
Виж целия пост
# 8
И аз имах подобни мераци за чушкопек, обаче в една тема прочетох как една мацка пече чушките във фурната на печката си и реших да пробвам. И да знаете - ефекта беше прекрасен!!!
1. Във фурната мога да пъхна доста чушки на куп и ги слагам на решетката, която е вдигната до средно положение.
2. Пускам я да пече на максимално висока температура и включвам на вентилатор.
3. Пека ги не повече от 15-20 мин. и са готови.
4. Не се налага да ги обръщам като на котлон, защото явно вентилатора си знае работата  Sunglasses и следователно не се паря, дори когато на някоя чушчица й няма дръжката!
5. Слагам ги в една голяма тенджера и ги захлупвам да се задушат и да поизстинат, в резултат на което само да дръпна люспата и чушката е обелена!
И за сега изобщо не мисля да купувам чушкопек Simple Smile
Виж целия пост
# 9
И аз имах подобни мераци за чушкопек, обаче в една тема прочетох как една мацка пече чушките във фурната на печката си и реших да пробвам. И да знаете - ефекта беше прекрасен!!!

Ще го изпробвам и този начин, че като дойде време за слагане във фризера цял ден мога да си поседя край чушкопека Tired ooooh!
Виж целия пост
# 10
wa wa, и на мен ми се струва, че ще е по-удобно! Най-малко заради количеството чушки, които могат да се изпекат наведнъж във фурната.
Виж целия пост
# 11
Ауууу, това с вентилаторното печене на чушки е супер идейно Hug На мене от два седмици зверски ми се ядат печени чушки с доматен сос, и се чудя и мая как да ги опека. Една мацка ми обясняваше, че ставали супер на керамичния плот, но на мен ми се струва, че ще омажа света и после нема да има изчистване ooooh!
Виж целия пост
# 12
Ох, върнахте ме в детството ми с тези чушкопеци! Чак ми замириса на хубаво, докато четох. То, че няма да си купя чушкопек, няма, но идеята за печенето на вентилатор ми допада. Ще пробвам още довечера! Мммммм, сладки червени чушлета, идаааа.....
Виж целия пост
# 13
Изобщо не съм и помисляла на керамичния плот  Embarassed Мисля си, че ще го съсипя така... Обаче откакто открих номера с фурната менюто ни се състои от: печени чушки с чесън и копърче, печени чушки с доматен сос, миш маш с печени чушки иииииии за разнообразие печени панирани чушки Joy
Виж целия пост
# 14
Ще пробвам и аз с фурната. Ако не ми хареса и реша да взема все пак чушкопека, дали ще ми свърши работа аспиратора (средно мощен) ако го тупна под него?  А това - чушката на керамичния плот ме изумява, наистина ли е пробвал някой?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия