отново за БХС

  • 1 453
  • 33
здравейте майчета,
 досега винаги съм получавала точна и пълна информация от вас, а сега съм супер притеснена и очаквам отново помощ.
вчера си взех резултатите от БХС и резултатът не е добър 1:219 Cry, на 29г и 8м, първа бременност. Сега когато попремина гадния период на постоянно гадене, коремчето започна да личи и май от преди 2 дни започна да ме побутва плахо отвътре, този резултат. Знам , че е само някаква вероятност, знам че не е много точно изслевадване,, но резултатите са факт и се чувсвам ужасно. Живея в Бургас, лекарката която ми пусна изследването е в отпуск до 15.09. Сега съм в края на 18г.с. и в този отпускарски период и близките почивни дни ме е страх да не пропусна сроковете.Много ви моля за координати на специалисти в София.  Кое изследване трябва да се направи първо ФМ или амниоцентезата.
Очаквам майчета минали по този път да ме насочат.
Благодаря предварително. И пожелавам добри изследвания на всички.
Виж целия пост
# 1
Доколкото знам резултатите от БХС не са от най-точните- и да покаже някакъв процент отклонение, това съвсем не означава , че ще има такова. Ако твърдо си решила да правиш амниоцентеза отиди при проф. Кременски(един от най-изтъкнатите ни генетици).Мисля, че работеше в Майчин дом.
Виж целия пост
# 2
Ако след такъв резултат направиш само ФМ съмнението няма да ти даде мира до края на бременността.Направи амниоцентеза за да си напълно спокойна.Аз лично не правих БХС, поради високия процент грешки, които дава, правих само ФМ и да ти кажа  и досега се страхувам за бебето си и не мога напълно да се отпусна и да се зарадвам на бременността си, все си мисля за най-лошото.С първото дете не са ми предлагали такива изследвания и си карах много спокойна и лека бременност и си родих напълно здраво 3.700 кг момченце.Тъй че, БХС - нож с две остриета......
Виж целия пост
# 3
Бях на 26 , първа бременност, без фамилна обремененост и резултат от БХС 1:240. Аз бях сигурна , че искам амниоцентеза за ужас на всички около мен . Никога не съм съжалявала , че я направих . В момента сина ми е на почти осем месеца , жив и здрав . Ти сама трябва да решиш . Успех .
Виж целия пост
# 4
ФМ и амниоцентезата са изследвания независими едно от друго. Така че няма значение какво ще направиш първо. Дори и да направиш ФМ тя няма да ти даде пълна увереност, че бебето няма генетично заболяване, това може да направи само амниото, за съжаление  Sad . Иначе при ФМ може да се видят евентуални малформации. И действително е добре да побързаш - амниото е добре да се направи до към 20 - 21 г.с. най - късно.
Ако на мен ми наложи при втората бременност, живот и здраве - пак ще направя амнио.
Наистина можеш да се свържеш с Кременски - има тема в дир.бг. - той много ще ти помогне. Минала съм по този път - знам какво ти е в момента   Cry ... Ако се решиш на амнио - най - добре да го направиш в МД - Кременски ще ти обясни каква е процедурата, предполагам ... Ако имаш нужда от някакво друго инфо - моцеш да ми пишеш на ЛС - ще се радвам да помогна с каквото мога  Hug, макар и само с приятелско рамо.
И последно - ако на мен ми наложи при втората бременност, живот и здраве - пак ще направя амнио.
Виж целия пост
# 5
И аз бих те насочила към доц. Кременски. Телефона в кабинета му е (02) 9172 268. За съжаление не мога да открия мобилния му телефон. Страхотен човек е. Когато аз имах проблеми се зае със случая ми, намери и ме свърза подходящи лекари и дори ми се обаждаше на мобилния телефон.
Ето тук можеш да получиш информация: http://lmpbg.org/
А можеш и да му пишеш в темата в дир-а: http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … mp;sb=5&part=
Винаги отговаря на пишештите там.

За амниоцентезата той може да те насочи, но препоръчвам д-р Виолета Димитрова от МД или на свободен прием в http://mcfemina.com/
Успех!
Виж целия пост
# 6
Aз пък направо не знам,защо ги правят тези изследвания,като почти никога не са верни.Досега на доста мимичета резултата е бил подобен и след това се оказва ,че всичко е наред. Close
 Аз бих ти препоръчала да отидеш при д-р Димитрова от МД (10-ти етаж).Тя е най -добра във ФМ и амниоцентезата!Амя нямаш много време,защото тя се прави до 20-та седмица.
Виж целия пост
# 7
благодаря на всички,
honey_bee - можеш ли да ми дадеш линк към форума w dir.bg, амниото кой ти го прави-координати, моля

meli_80- т ипри кого ходи за амнио - координати, моля
Виж целия пост
# 8
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=budeshtimaiki&Num … mp;sb=5&part= предполагам за тази тема става въпрос.
Виж целия пост
# 9

да за нея. Аз първо там бях писала. Доц. Кременски ми отговори на лични. След това се срещнахме и доста поговорихме, за да обсъдим моя случай. Той е един от хората благодарени на чието съдействие имам прекрасно момченце. Други лекари ми препоръчваха веднага да махна бебето. Доц. Кременски се разрови за подобни случаи и изнамери съответните специалисти. Само да кажа че при мен не ставаше въпрос за резултати от БХС. Да не се стряска авторката на темата.
Виж целия пост
# 10
Здравей,
преди време пуснах питане за амниоцентезата във връзка с моя приятелка, която също имаше обезпокоителен резултат от БХС. Ето линка: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=195231.0
Разгледай какво са написали момичетата, ще намериш и там полезна информация.
Докато се ровех по онова време за подобни ситуации, открих, че повечето от жените с нисък резултат от БХС са били лекувани хормонално и затова се получават подобни стряскащи данни.
Доколкото знам, ФМ и амниоцентеза са неотделими една от друга. Първо оглеждат бебчето и след това правят амниоцентезата. Не съм чувала обаче в Бургас за опитен ехографист. В София са няколко: Димитрова и Марков от МЦ Фемина, Мазнейкова в частната й клиника.
Успех!
Виж целия пост
# 11
имам проблем с клуба в дир.бг регистрирах се, а ми казва че мога само да чета. Как да си задам въпроса?
Виж целия пост
# 12
dar, вече са ти дали линка за Кременски, амниото ми го правиха в патологията на МД - д- р Карагьозова, също мога да ти препоръчам и д - р Димитрова, при нея бях на ФМ - и с двете можеш да се свържеш чрез МЦ Фемина. Но ако отидеш при Кременски, той също ще те насочи към лекар за амниото - пак казвам - свържи се с него на всяка цена.
Доколкото знам, ФМ и амниоцентеза са неотделими една от друга. Първо оглеждат бебчето и след това правят амниоцентезата.
Не, не са! Можеш да направиш само ФМ без да правиш амнио, както и обратното, но е препоръчително да се направят и двете за максимална сигурност, че всичко с бебето е ок. Аз направих първо амнио и няколко дни след това ФМ.
Виж целия пост
# 13
с риск да стана досадна, но как да си задам въпроса към професор Кременски в дир.бг, няма такава опция?
Виж целия пост
# 14
Аз правих процедурата при Гарнизов - Майчин дом 7 ет. В никакъв случай ако решиш да я правиш гледай да не си при него . Иначе за Димитрова съм чула доста добри отзиви.  Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия