Гадене, задавяне, повръщане и...хрема

  • 3 015
  • 2
Дъщеря ми е на 1 г. и 1. мес. и от повече от половин година имаме следния проблем: независимо дали е нахранена преди половин, един или 4 часа, независимо дали въобще е хапнала или е предпочела да остане гладна, независимо дали й предлагам пасирана или по-едро смляна храна, независимо дали пие вода или яде бисквитка... резултатът е един и същ, постоянно й се гади и издава едни звуци като напън/позив за повръщане (ей така, както си стои и си играе), което често завършва с повръщане. В самото повърнато има сериозно количество жилест секрет като сополки/храчки и понеже сме с абкм и вече хроничен според мен ринит на алергична основа, все си мисля, че всичко това се дължи на проблемите с нослето и секретите, които си се стичат в гърлото и я давят. Отдавна се опитвам да провокирам педиатърката да вземе отношение и да ми помогне да решим проблема, но тя смята, че става въпрос за рефлукс и понеже заради алергията ходим редовно на гастроентеролог, смята, че проблемът оттам насетне е негов. Гастроентероложката по моя молба направи необходимите прегледи още в седми-осми месец и потвърди, че детето няма рефлукс и споделя моето мнение, че това повръщане, гадене, задавяне може да има връзка с тая постоянна хрема. Предстои ми след множество дискусии ( някои с много остър тон) с педиатъра, да си заведа без направление, разбира се, детето на УНГ в Педиатрията, но междувременно ми се иска да чуя, ако има някой, който е или е бил с нашия проблем, да ме ориентира какво се е оказало и какъв специалист е помогнал. Разчитам на вашия опит и съпричастност да помогна на малчо, че вече се измъчи милото. Предварително ви благодаря!
Виж целия пост
# 1
И аз мисля като теб,ние също имахме подобен проблем и като заспи става по-лошо-дави се и все се будеше!
Иди в една лаборатория и си плати да и направят изследване на гърлен секрет и после си удари докторката с него в лицето,ако има нещо  #2gunfire

М/у другото може и да е черта от характера,като беше малък моят правеше такива неща,сега като порасна,не му ли харесва нещо в яденето и айдеее ,напъва се да повръща  ooooh!
Такива сигнали ги има още в ранно детство,но бебетата са малки и майките още не могат да ги"четата"! Успех!  Hug
Виж целия пост
# 2
да и моето бебе, когато има хрема прави така. Напълно логично да е от сополите. Защо не отидете при специалист за тази хрема? Една приятелка имаше подобен проблем, накрая си плати сама за изследване на секрет от носа и се оказа инфекция от коки, която се излекува с локален антибиотик.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия