Трябва ли да има външни (не от семейството) хора на изписването от болницата?

  • 1 229
  • 28
Искам да ви задам горния въпрос, защото останах изумена от една случка днес. Работя в голяма фирма, естествено в голям колектив. Днес една наша колежка и нейното бебе ги изписаха от болницата и току-що друга колежка ми съобщи, че родилката била много обидена, че не сме я посетили и не сме присъствали на изписването, поне ние, по-близките й.
Изумена съм, когато нас ни изписваха от болницата с Макс, не само не е имало външни хора, а и не сме си го и помисляли. Не знам. любопитно ми е да чуя други мнения по въпроса.
Искам да уточня, че й близостта ни с въпросната мама не е колко голяма. Не съм искала да я обидим, но не съм се замисляла, че може би трябва да сме там, а и тя с нищо не показа, че иска да сме там.
Виж целия пост
# 1
Според мен, на изписването присъстват роднини и то най-най- близките.

Твоята колежка не е права.
Виж целия пост
# 2
Аз пък не разбирам защо трябва да те чака цялата рода (оказва се - не само родата) пред болницата? А цигански оркестър? А хоро?  Tired
Нали съм опака, бях забранила да ме посещават в болницата и да ме посрещат. И понеже съм страшна, ме послушаха.  Mr. Green
Виж целия пост
# 3
Според мен, на изписването присъстват роднини и то най-най- близките.
Твоята колежка не е права.

По принцип е така.  Peace

Когато ни изписваха нас с щерката обаче беше дошло и едно близко приятелско семейство, но ние ги бяхме помолили, за да може мъжът да ни снима с камера.
Виж целия пост
# 4
Подкрепям Василиса.И тъй като и аз съм от опаките,забраних да ме чакат роднини.напуснах си сама родилния.Колежката ти не е права.А на родилката простете - тя сега не зане на кой свят е.
Виж целия пост
# 5
И аз също мисля че на изписването не трябва да присъства никой. Жената трябва да си вземе такси и кротко да си се прибере в къщи. Кви са тия цигански работи - хора, родата, колеги.... жива селяния... Има си таксита - хваща си такси жената и си се прибира в къщи...
Виж целия пост
# 6
Защо такси ? Някаква ирония ли долавям  Rolling Eyes

По темата - не смятам , че някой освен най - близките трябва да присъства  Naughty Аз гледах как най - бързо да се приберем в къщи тримата .
Естествено - САМИ ! Без никакви гости !
Виж целия пост
# 7
Всеки чувства нещата различно - някои имат нужда от много хора, от дандания и т.н. за да е денят им по-тържествен Crazy
Други искат по-малко хора и спокойна обстановка.

Имам приятелка, която като изписаха детето и се събраха у тях 20 човека(а те живеят в гарсониера), стояли са до 2 часа през нощта и накрая свекъра като се напил щял да падне в леглото на бебето. като ми го разказа после - директно и казах, че е луда щом е позволила такова нещо. Тя се съгласи с мен.
Виж целия пост
# 8
И аз също мисля че на изписването не трябва да присъства никой. Жената трябва да си вземе такси и кротко да си се прибере в къщи. Кви са тия цигански работи - хора, родата, колеги.... жива селяния... Има си таксита - хваща си такси жената и си се прибира в къщи...
Ами да! В едната ръка детето, в другата чантата с парцалите от болницата, на едното рамо дамската чанта, на другото...все ще намери нещо. И защо на такси, бе, Боре, може и пеш да си иде!
Виж целия пост
# 9
Защо такси ? Някаква ирония ли долавям  Rolling Eyes
Аз и такси даже не взех.  Rolling Eyes
Пеша си се прибрах.  Laughing
Виж целия пост
# 10
Защо такси ? Някаква ирония ли долавям  Rolling Eyes
Аз и такси даже не взех.  Rolling Eyes
Пеша си се прибрахLaughing
Ами това имах и аз предвид де. Ама хайде може и с такси. Не е задължително пеша в днешно време. Иначе това е ужасна селяния - да те чака цялата рода пред болницата...
Виж целия пост
# 11
Какво значи трябва или не трябва, кой както иска да го изписват.
Някой може да не иска да да го виждат в такъв вид други хора /като мен/, друг пък да иска цялата рода до девето коляно + духова музика да му свири, лошо няма.
Виж целия пост
# 12
Без такси, щото живея отсреща, хе-хе.  Party
Виж целия пост
# 13
Ммм, тук в болниците никой никога не идва. Прибира си ви таткото и това е. Не е популярно друсането на маанета и огласяването на квартала по повод нещо съвсем обикновено. Това малко като шега, де, но и имаща своята доза истина. Мен би ме изнервило подобно нещо, първите дни след раждането нямам нужда от народ и тупурдия  Crazy
Относно притесненията ти за познатата - не виждам основания за такива  Peace
Виж целия пост
# 14
Какво значи трябва или не трябва, кой както иска да го изписват.
Някой може да не иска да да го виждат в такъв вид други хора /като мен/, друг пък да иска цялата рода до девето коляно + духова музика да му свири, лошо няма.
Да, де но в случая става въпрос и за болница, при все другото, не е зала за приеми, все пак, нали? аз така мисля и именно поради тази причина исках да чуя и др. мнение по въпроса
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия