Гърне - от кога?

  • 2 788
  • 51
Здравейте мами!
Въпросът ми е от кога започнахте да слагате Вашите деца на гърне? За колко време успяха да свикнат с него и съответно да си казват, че имат нужда от него? Как свалихте памперса през деня? Ние вече го ползваме от два месеца , но само за ходенето по голяма нужда. А за пишкането ми се струва, че ще е доста трудно ...
Виж целия пост
# 1
Аз лично смятам да сложа моя син на гърне след 2-год. възраст, когато ми се стори готов и може да си каже, както и да разбере какво му обяснявам. Ако видя, че не е готов, ще върна памперса за известно време и после пак. От прочетеното по книжки оставам с впечатлението, че тази процедура е много лесна и естествена за по-големите деца (между 2 и 3 г.) и голям кошмар, ако се опитаме да я наложим прекалено рано; пък и опитът на мои приятелки го потвърждава. Сигурно има и много мами на друго мнение, но аз възнамерявам така да направя Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравей!
Колкото се може по- рано, защото колкото порасват толкова по- трудно се учи да ходи на гърне. А по точно казано когато му дойде времето, всяко дете само си показва кога е готово за тази промяна.
Може да звучи смешно , но моят син е без памперс откакто направи 2г,6мес.
Но ми беше много трудно. Изглеждаше ми МИСИЯТА НЕВЪЗМОЖНА
Виж целия пост
# 3
Пусни една търсачка тук и в Нашите деца. Излизат над 20 теми по този въпрос.
Виж целия пост
# 4
Да, след като прочетох първите два отговора и аз мисля да ползвам търсачката Laughing
Виж целия пост
# 5
Аз също съм на мнение че колкото по-рано,толкова по-добре.Ние вече през деня сме почти без памперс и за сега моята палавница си стои на гърнето и за малка и за голяма нужда,само се иска повече упоритост и по-често слагане на гърнето.
Виж целия пост
# 6
Още не сме започнали, но вчера го купихме  Grinning
Виж целия пост
# 7
От 9м. акаме в гърне ,но не махам памперса .
Виж целия пост
# 8
Аз започнах раничко-на 6месеца, когато започна да сяда. Най-лесно се оказа с пишкането веднага след сън-безотказно действа! И понеже тогава спеше по 3-4 пъти на ден, лесно привикна. Сега вече е без памперс(от 10месечен), но за акането го дебна, а за пишкането-понякога сам ми носи гърнето, понякога отказва да седне на него и пишка прав в гащите, понякога в някое ъгълче, но пропуските са най-много 2 пъти на ден. На разходките се престраших да махна памперса, но ако се напишка в количката не знам какво ще правя:) Ама така или иначе като е усетил веднъж комфорта на гащичките, и да искам не мога повече да му сложа памперс.

Успех:)
Виж целия пост
# 9
Още на 6 месеца започнах да го слагам по малко на гърнето, за да свиква. Когато плаче и не и ска, разбира се не го насилвам. Но това беше само в началото.
Сега ака в гърнето, а пиша от време на време в него.
Виж целия пост
# 10
И ние акаме вече в гърне-само две седмици ни бяха нужни да се научим. За пишкането зор работа, но дано скоро и това да стане Party
Виж целия пост
# 11
Като почна стабилно да седи седнала и почнах да я слагам - на 8 месеца. 1 седмица се дърпаше, после за около месец почна всяка сутрин да пиша и да ака там.
На година и 7 месеца махнат дневния памперс, в началото не си казваше, но аз я слагах на всеки 2 часа и не се е напикавала, само 2-3 пъти. На година и 9 почна да си казва "мамо, имам пиш"  Mr. Green За акането винаги казва!
И сега(1г11м.) си я слагаме на 2 часа, без значение дали е казала или не и няма пропуски  Peace
Виж целия пост
# 12
На годинка и половина.
По детето ще си проличи кога е готово.Няма определена възраст за това Peace
Виж целия пост
# 13
Голямата си дъщеря сложих на гърне след като седеше стабилно. В началото само да свикне. Постепенно почнахме да уцелваме момента на акане. Дълго време само акаше в него. Това лято махнах и памперса.
Виж целия пост
# 14
Аз пробвах като стана на 1г и 4 м , но не се получи ! SadИзползва гърнето за всичко друго , но не и по предназначение!До скоро отказваше дори да седне на него , сега сяда , но за да си играе !Надявам се след 2-та годинка да се научи !
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия