Въпросче...

  • 1 546
  • 36
Мили мами, сега чета за едно изследване, което аз самата не съм правила в началото на бременноста си, а вече съм в 19 седмица.  Става въпрос за токсоплазмоза! Фатално ли е според вас? Има ли смисъл да го правя сега?
Виж целия пост
# 1
Това изследване не е задължително, аз самата не съм си го правила . НО, ако имаш контакт с котки си го направи!
Виж целия пост
# 2
Това изследване не е задължително. НО, ако имаш контаккт с котки си го направи!
Peace
Виж целия пост
# 3
Не е само до контакт с котка.Може да се зарази човек от не добре измити зеленчуци,от пипане на сорово месо и т.н.По принцип от ЖК е трябвало да ти дадът направление за него.
Виж целия пост
# 4
Котките са крайни гостоприемници, а всички други животни и човека са междинни, така че ако имаш контакти с животни или тор си направи изследването.
Виж целия пост
# 5
И аз не съм правила изследването и не са ми казвали че е задължително, но както са ти казали другите майки ако имаш контакти с животни можеш да си го направиш.
Виж целия пост
# 6
Имах куче, но почина юни месец.
Има ли някакви симптоми, ако имаш токсоплазмоза?
И в коя лаборатория правят такива изследвания?
Виж целия пост
# 7
И аз не съм правила изследването и не са ми казвали че е задължително, но както са ти казали другите майки ако имаш контакти с животни можеш да си го направиш.
Peace
Виж целия пост
# 8
Нe е задължително, но не е лошо да се направи. Аз лично така и не го направих.
Гледам котки цял живот и мисля, че при всички положения трябва да имам имунитет. Peace
Виж целия пост
# 9
не е задължително да имаш имунитет.Аз също имам котка,но нямам имунитет.
Виж целия пост
# 10
Аз не съм го правила - не е задължително. Като знам в София какви са котки и кучета навсякъде по улицата, според мен би трябвало почти всички да са токсоплазмозни  Confused.
Ако си го правиш обаче - си следи внимателно изследванията, защото преди около 10 година майка си го направи заради една операция и й казаха, че има. Разбиха я от антибиотици - много дълго време и се беше побъркала, а накрая се оказа, че май нещо не били догледали...  Close   
Виж целия пост
# 11
И в коя лаборатория правят такива изследвания?

Ако си от София, правят в Института по паразити, на бул. Мадрид и в ХЕИ. Но ако се притесняваш заради кучето, то не е опасно, мисля че кучетата не са носители.
Но е хубаво да се направи...човек никога не знае...
Виж целия пост
# 12
аз съм правила в Цибалаб.Важно е да се направят Ig M и G .Единият е за стара инфекция,а другият показва дали в момента я имате
Виж целия пост
# 13
Аз имам  котка и я изследвахме при ветеринаря за токсо и беше отирцателна. Само искам да ви кажа нещо по думите на ветеринаря и на гинеколога ми вероятноста да се заразя от моята котка е толкова голяма колкото да се заразя от улична котка само като ходя по улиците. Задължително трябва да се консумират фекалиите на котката  за да се заразиш или да има от тях по плодове и зеленчуци които ядеш, за месото трябва да не е добре сготвено или полусорово за да има опасност. За наше успокоение може да си направим изследване но много се спекулира и има насадена изскуствена паника за токсоплазмозата. Това е моето мнение + това хора които имат котки в къщи 99% имат и имунитет.
Виж целия пост
# 14
Има ли някакви симптоми, ако имаш токсоплазмоза?
И в коя лаборатория правят такива изследвания?
Не, токсоплазмозата протича без никакви симптоми. Това я прави много подла.
Ако си я изкарала преди бременността, имаш имунитет и няма проблеми. Лошото е ако се разболееш по време на самата бременност. И не е толкова невъзможно, защото на бременната имунитетът пада над 20 пъти (!!!), така че става много по-податлива на какви ли не подобни неща.

Освен това не е само до котки и кучета. Може да се хване от не добре измити плодове и зеленчуци. Ако си ходила на ресторант поне веднъж и си яла някаква салата, можеш да си сигурна, че зеленчуците не са били достатъчно добре измити.

Лабораторията се намира на пресечката на Янко Сакъзов и Кракра.

Не е евтино изследването, но най-важното е, че е от нещата, които са обратими. Ако имаш проблем, имаш време да се лекуваш и да няма последици. А опасността за бебето е голяма, така че лично за мен нещата изобщо не стоят на кантар.
Аз си правих изследване за листериоза миналия месец (ей така, за по-сигурно) и не мога да ти опиша какво изживях, когато излезе положително. Вероятността била много малка, ала-бала, ама като ти се случи, става 100%. Така че ти си прецени.

Цитат
Гледам котки цял живот и мисля, че при всички положения трябва да имам имунитет.
И аз съм гледала котки години наред. И много други животни. Изследването ми показа, че никога не съм била в контакт с вируса на токсоплазмоза. Просто гаранции няма.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия