Хемороиди или не?

  • 13 584
  • 8
Здравейте на всички. Малко ми е неудобно да го напиша, но се надявам да получа дори и малко помощ. Проблема е, че тази сутрин при ходене по голяма нужда на тоалетната хартия имаше светло червена кръв, а също и по фекалиите. Също така имаше и слаба парещо щипане. Много се притесних и предположих, че са хемороиди, но не знам дали е възможно, защото съм само на 19 години. Истината е, че прекарвам доста време пред компютъра, а от майка ми знам, че продължителното седене може да доведе до хемороиди. Искам да попитам дали ако се движа повече и се разхождам повече проблема ще изчезне или ще трябва лекарска или друга помощ? Днес се случи за 1-ви път и ако продължи не знам какво да правя, защото само при мисълта за лекари и клиники ми става зле. Благодаря за помощта предварително.
Виж целия пост
# 1
Може и да са ,може и да не са! Като си вземаш душ,поопипай мястото и по-подутинките ще разбереш,но пък ако са вътрешни  newsm78

Да не си се избръснала скоро и да си се порязала примерно,случва се!
Виж целия пост
# 2
Ми определено не е раничка от бръснене или нещо друго...сега ще влизам да се къпя и ще поогледам мястото Embarassed и се надявам следващия път като ходя до тоалетна да няма проблеми, но ще видим...Все пак ако някой има идеи да пише  Wink
Виж целия пост
# 3
Отиди на лекар.Мога да ти препоръчам Юнион клиник,ако си от София. Там са специалисти по тези проблеми и ще ти кажат след преглед.
Виж целия пост
# 4
И аз да попитам нещо. Ако са външни, хемороидите как точно изглеждат?  Embarassed Търсих снимки в Интернет, но не открих.
Аз имам някакво малко образувание точно на аналното отвърстие. Миналата седмица четох в едно списание за хемороидите, нямам болки на мястото нито кръв в изпражненията.  newsm78 Това образувание го имам може би от около година. Правиха ми гинекологична операция и съответно преди това клизма, но не казаха това да е хемороид. А, като се получава при бременност, сигурно знаят как изглеждат. Знам ли?   
Виж целия пост
# 5
Най-вероятно става дума за фисура,така както го описваш на това ми прилича.Можеш да се намажеш с дефламол и внимавай изпражненията да са меки(да не допускаш запек)и нещата ще отшумят бързо.
Виж целия пост
# 6
И аз да попитам нещо. Ако са външни, хемороидите как точно изглеждат?  Embarassed Търсих снимки в Интернет, но не открих.
Аз имам някакво малко образувание точно на аналното отвърстие. Миналата седмица четох в едно списание за хемороидите, нямам болки на мястото нито кръв в изпражненията.  newsm78 Това образувание го имам може би от около година. Правиха ми гинекологична операция и съответно преди това клизма, но не казаха това да е хемороид. А, като се получава при бременност, сигурно знаят как изглеждат. Знам ли?   


Това е кожна гънка най-вероятно,нищо не е нужно да се прави за нея.А малко по -подробно обяснение виж тук.http://medcenter.hit.bg/
Виж целия пост
# 7
Мерси за информацията. Hug
Аналната фисура представлява "цепнатина", локализирана в аналната област. Най-честата причина е запекът, но подобен проблем може да възникне и при други заболявания и състояния. Оплакванията биват болка, кървене, затруднено изхождане. Това е от сайта, който си ми дала liani и по-вероятно е да е кожна гънка, като видях показаната картинка в сайта. Образуванието е с цвета на кожата, а не синее, както хемороидите. Гледам да не допускам запек, но може би гънката се е появила, защото преди имах запек, като впоследствие той се оказа симптом за ендометриозна киста, която имах.  newsm78
Виж целия пост
# 8
http://www.hemoroidi.com/
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия