Започвам захранване!!

  • 1 049
  • 15
    Здравейте,

Моята дъщеря е вече на 6 месеца. От два дни започнах опити да и давам сок от морков с лъжица.   chefПриема го така сякаш и давам отрова. И вашите деца ли са така? Целият морков отива навсякъде освен в устата й. Досега е била само на кърма и не приема нищо през биберон. Притеснението ми  е следното: Мога ли да я науча да пие от биберон сега? Колко време трябва да мине за да свикне с моркова и въобще ще свикне ли или да пробвам нещо друго? Искам вече да я захранвам но като гледам как си суче (направо е пристрастена към гърдата ми) ми се струва, че ще е мнооооого трудно. А трябва да се връщам и на работа и не мога да си позволя да я кърмя много дълго. Tired Искам вече да я дохранвам и с АМ.
Захранването ми се струваше лесна работа: Първия ден една лъжица, втория ден две лъжици и тн. Но като гледам ние как не приемаме сок представям си нещо по гъсто!??????? #2gunfire #2gunfire #2gunfire


Моля ако някой е преминал през това при тези условия да пише.
Виж целия пост
# 1
Сина ми също не прие да пие сокове, каквито и да били. Плодовите пюрета също бяха пренебрегнати. По съвет на "лекаря" се опитвах няколко седмици да го мъча да пие/яде въпреки протестите на бебето  ooooh!. Разбира се не се увенча с успех - сина ми и досега не пие сокове и не яде сладко/плодове. Когато обаче опитах да въведа картоф с кърма, просто нещата бяха съвсем различни - много му се услади  Grinning. Съвета ми е не мъчи детето като виждаш, че не одобрява нововъвежданата храна  Stop.
За биберона - немога да кажа нищо, не съм имала проблеми с него. Не съм давала обаче пюре с биберон  Naughty.
Тук като съм чела има доста майки, които се връщат на работа и продължават успешно да кърмят,
Виж целия пост
# 2
Опитай с оризова каша, разредена  с кърма или направо с еднокомпонентно зеленчуково пюре. Може да й хареса повече и без това не се препоръчва захранване със сок.
Не искам да те отчайвам, но аз захранвам малката от 1 месец и все още изяжда максимум 1-2 лъжички. Каката беше по същия начин, до към 10-тия месец беше предимно на кърма.
Виж целия пост
# 3
Соковете, кашите и пюретата нямат нищо общо - ние си ядеме каша и пюре с удоволствие но не близваме сок и вода. Така че смело напред към кашите и пюретата.
Виж целия пост
# 4
Петър също все още не пие сокове и вода, така и не се научи да пие с биберон. Но пък чудесно хапва пюрета и каши. Освен това соковете не се считат за захранване. Моят съвет е да започнеш с безмлечна оризова каша приготвена с кърма. Тя има чудесен вкус и се приема с охота от бебетата, пък и е най-щадяща. Успех.
Виж целия пост
# 5
Az su6to zahranih na 7 meseca s bezmle4na orizova ka6a na Milupa.Parvite njakolko pati razrezdah s karma sled tova s voda.Moga da kaza 4e i vse o6te obozava orizovata ka6a.Uspeh! Peace
Виж целия пост
# 6
Ние започнахме с оризова каша и на Кари много й е услажда. И на мен ми предстои скоро  да се върна на работа. Тъй като ще ми е невъзможно да се връщам вкъщи да кърмя, през деня Кари прави 2 яденета с АМ, другото е с кърма. Не смятам да спирам да я кърмя скоро.  Peace
Виж целия пост
# 7
Колко време трябва да мине за да свикне с моркова и въобще ще свикне ли или да пробвам нещо друго? Искам вече да я захранвам но като гледам как си суче (направо е пристрастена към гърдата ми) ми се струва, че ще е мнооооого трудно.
Моля ако някой е преминал през това при тези условия да пише.
vermar link, захраних с оризова каша в която добавих около 50 мл кърма. Кърмата съдържала ензим, който направи кашата течна и се наложи да я дам от шише с биберон и така яде /това от личен опит/. Гъстата каша бебето в началото не искаше да я приеме от лъжичка, но в последствие прояде зеленчукови пюрета от лъжичка. Оризовата каша най-много щади бебешкото стомахче. Успех! Sunglasses
Виж целия пост
# 8
И на мен ми се струва,че няма смисъл да захранваш със сок.От два дни и ние се захранваме,но аз започнах с домашно приготвено- картоф,смесен с кърма и с учудване забелязах,че й хареса.След някой ден смятам към картофа да прибавя и морков
Виж целия пост
# 9
въпреки, че на нас още ни е рано, взех да се интересувам от сега от захранването и да чета темичка по въпроса. Записвам да следя темичката  Hug
Виж целия пост
# 10
Записвам се да следя темата,защото ни предстои да се захранваме,но се чудя с какво да започна,оризова каша или с картоф
Виж целия пост
# 11
Я първо попрочети малко в библиотеката за захранването и тогава спокойно действай. Според мен не бива да бързаш с количествата. Предлагам ти да даваш пасиран и за сега сварен плод или зеленчук, по един вид на интервал от 3-5 дни или оризова каша. Така бебето ще свикне с новите вкусове, ще го усетиш какво харесва и постепенно ще увеличиш количеството.
Виж целия пост
# 12
Само да те успокоя, че нашето педи каза, че бебчетата правели кисели физиономии на всяко нова нещо ..особено пък изцяло кърмените до 6 я месец...така че не се притеснявай за муцките на бебчето...другото което е, нали не очакваш бебето да почне веднага да яде от лъжичка...моята бебка може биии чак сега се научи как да поема лъжицата/може би вече месец 1 месец ядем пюрета и каша/, в началото почваше да я цока и естествено нищо не й влизаше в устата....на бебето му и нужно време докато се научи да премества "нещото" от лъжицата назад в устата и да го гълта...И моят съвет е да почнеш с оризова каша, ако може на Милупа с кърма става супер...обаче трябва да я приготвяш точно преди хранене, защото се втечнява..
Виж целия пост
# 13
Здравейте,
аз също смятам да започна с оризова каша на Милупа. Да попитам, тя запича ли и колко време да я давам преди да въведа зеленчук, мисля второто да е тиква?
Аз също мисля, че със сок не е добре да се започва, сокове след катое  захранено детето! Peace
Виж целия пост
# 14
Здравейте,
аз също смятам да започна с оризова каша на Милупа. Да попитам, тя запича ли и колко време да я давам преди да въведа зеленчук, мисля второто да е тиква?

Аз започнах захранването точно с оризовата каша на Милупа, и досега действам по тази схема - http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=20919.0 , с леки промени в зависимост от зеленчуците и плодовете, с които разполагам. Бебка не се запече, и сега продължава да си хапва кашата с удоволствие. След ориза въведох именно тиква - също без проблеми.   Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия