Как се чисти водосъдържател на парна ютия?

  • 7 720
  • 10
Няма и година време откакто си купих хубава парна ютия. Лошото е, че водата ни е много варовита, а и не винаги(да не кажа никога) съм ползвала дистилирана вода за водосъдържателя. Напоследък забелязвам, че струята на парата е слаба...а като натисна копчето за пара излизат малки парчета варовик...Има ли начин да почистя водосъдържателя?
Благодаря!
Виж целия пост
# 1
чела съм в дебелите книги Wink  , че става с оцет- пълни се ютията с оцет и се включва да се изпари като пара .....(не съм го пробвала, но това е което знам)
Виж целия пост
# 2
никак, хвърляш тази и си купуваш някое ефтинже дето като се скапе да не ти е жал
Аз имах Тефал и се опитах да го изчистя с един препарат на Д-р Бекман, защото и с преварена вода пак се задръста само, че за по-дълго време .. Резултата беше плачевен, плакнах я поне 10 пъти (пълниш вода и гладиш парцали докато излезне всичкия варовик) и после пак пускаше разтворен като каша варовик и цапаше дрехите.
 Накрая ми писна и си взех една за 25 кинта, почти се е затъкнала, но вече кара 3-та година
Виж целия пост
# 3
Чувала съм, че трябва да се накисне с лимонтозу и вода, но не съм пробвала
Виж целия пост
# 4
Аз сипвам минерална вода.
Виж целия пост
# 5
чела съм в дебелите книги Wink  , че става с оцет- пълни се ютията с оцет и се включва да се изпари като пара .....(не съм го пробвала, но това е което знам)
е оцетът е разреден с вода - аз съм го  правила - получава се  bowuu
Виж целия пост
# 6
Днес го правих това упражнение, купих един препарат от Технополис за почистване на ютии Bugeleisen Entkalker - 9,90 lw, ползва се половината. Доста варовик падна.
Виж целия пост
# 7
благодаря от сърце! Peace
лека и успешна седмица!  bouquet
Виж целия пост
# 8
Нашата я почитих с един препарат за около левче от Кауфланд. На него си пише, че е точно за почистване на ютии.  Сега пуска пара като нова, а е вече на 100 години. Crazy Ама ни е сватбен подарък и си я харесвам. Grinning
Виж целия пост
# 9
Можеш да използваш препарат или да разредиш оцет с вода 1:1 и да я накиснеш. Изчиства се чудесно! Просто трябва тази процедура да я правиш по-често, за да не се задръства.
Виж целия пост
# 10
Зависи от ютията - на моята например в упътването пише изрично да не се ползва такъв препарат. Иначе относно оцета наистина трябва да е по-малко и разтворен във вода. Успех Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия