Бета хемолитичен стрептокок група Б

  • 4 301
  • 3
Здравейте на всички Simple Smile Днес на микробиология за втори път ми излезе бета хемолитичен стрептокок група Б. Първия път ми се появи януари месец, пих 10 дни зинат, който е доста силен антибиотик и вагинално 10 дни флажил, лекувахме се заедно с партньора и на контролните изследвания вече нямаше нищо, преди около месец пак си правих профилактично микробиология и пак нямаше нищо, но сега пак ми излезе същия стрептокок. Някои знае ли каква може да е причината тази инфекция да се повтаря, евентуално какви други изследвания освен на влагалищен секрет да си пусна за да намеря първопричината за тези инфекции? Прегледах по-старите теми във форума, но не видях някой да е имал подобен проблем с повтаряща се инфекция с този вид стрептокок.
Виж целия пост
# 1
Антибиограма правиха ли ви? Трябва задължително да се установи към кои антибиотици е чувствителен бацила.
Виж целия пост
# 2
Да направиха ми антибиограма и двата пъти, няма съмнение, че лечението което ни предписват е правилно. Не мога да преценя дали е рецидив (след 8 месеца и 3 отрицатени през това време проби и на вагинален секрет и на урина!!!) или е чиста случайност, че се повтаря инфекция пак със същата бактерия. Втория път, т.е. сега мисля, че се получи след киснене по басейни по прехвалени SPA хотели. Доколкото разбрах не е някаква опасна инфекция и сравнително често се изолира на вагинален секрет, опасна е единствено при бременност ако не се излекува навреме,  по специално е опасна за бебето по време на раждане. Моля споделете според вас дали ще е проблем ако влизам в море преди да съм приключила съвсем с лечението, има ли вероятност това да повлияе на лечението.
Виж целия пост
# 3
Иначе това са ми резултатите от изследването:
бета-хемолитичен стрептокок гр.Б - масово
и на микроскопския препарат: епителни клетки, коки, оскъдно лактобацили
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия