Помощ за лещи-втори ден с тях,но много ми дразнят очите.

  • 4 007
  • 26
Ох,не ми се сърдете за поредната тема за лещи Embarassed,знам,че има 1001 теми по въпроса,ама не намерих нищо по проблема си.
Втори ден съм с лещи-цветни и с диоптър на Bausch&Lomb.Обаче ми е многооого зор-много ми дразнят на очите.Нормално ли е,понеже не съм носила преди и не съм свикнала  smile3506 Направо не знам утре като ми е третия ден и мога да ги нося към 6 часа как точно ще стане,като аз и 2 часа едвам ги издържам тия лещи. smile3516
На всичкото отгоре застават на кадето си искат -накриво едни такива,половината ми зеница се вижда.Абе като чуждо тяло-окото ми се мести,лещите не newsm61
Дайте акъл,нормално ли е,при вас така ли беше в началото,ще свикна ли с пустите лещи или съм дала 120 лв. на вятъра за нещо дето не ми понася Tired
Виж целия пост
# 1
Нося лещи,с диоптър,но не са цветни.Местят се заедно с окото ми и не дразнят по никакъв начин.Да не би много да ги пипаш по време на слагането?Миеш ли си ръцете преди да ги сложиш.Какъв е начина ти на слагане?
Виж целия пост
# 2
Мия си ръцете преди слагането и преди магахането,но със самото слагане имам голям проблем.Не съм свикнала и днес много се мъчих.Много мигам и ме е страх да не си бръкна в окото EmbarassedНадявам се,че ще свикна,де Rolling Eyes
Иначе като ги взех от оптиката лекарката ми ги сложи и каза че 1-я ден мога да ги нося час и половина,но пак много ми дразниха.Беше ми едно размазано и светлината ми дразнеше Tired
Виж целия пост
# 3
Аз имам опит само с цветни лещи, без диоптър. Не ги усещам когато са в очите ми. Какъв разтвор ползваш? Да не би той да е дразнителя? Или просто още не си свикнала да ги слагаш правилно?!? Знам ли. Попитай лекар на какво може да се дължи.
Виж целия пост
# 4
Веднага след като ги сложиш ли започват да те дразнят или след известно време?
Виж целия пост
# 5
.Беше ми едно размазано и светлината ми дразнеше Tired
При мен се получава така,когато ги нося повече време и се замърсят от "човешкия протеин"както казва жената в оптиката.Все едно виждаш през фолио.
със самото слагане имам голям проблем.Не съм свикнала и днес много се мъчих.Много мигам и ме е страх да не си бръкна в окото :oops

Аз ги слагам така:вдигам горния клепач на лявото око ,лещата ми е върха на десния показалец.Подпъхвам я между окото и клепача,като в същото време гледам надясно(завъртам си главата така,че на огледалото си виждам десния полупрофил).Надявам се добре да обясних. Grinning
Виж целия пост
# 6
Аз имам опит само с цветни лещи, без диоптър. Не ги усещам когато са в очите ми. Какъв разтвор ползваш? Да не би той да е дразнителя? Или просто още не си свикнала да ги слагаш правилно?!? Знам ли. Попитай лекар на какво може да се дължи.
На Bausch&Lomb е разтвора.В оптиката,та кадето ги купих ползваха същия.Лекарката като ми ги сложи много ме гледа дали са ми добре,даже и на.......ох,не знам как се наричат техните апарати за диагностика на очите Embarassed ,та и на такъв ме глада дали са ми наред очите,уж всичко е наред,ама ми дразнят много пустите лещи Confused Като прилеп се чувствам Tired


Веднага след като ги сложиш ли започват да те дразнят или след известно време?
Веднага Sad


красим,много добре го обясни,утре ще пробвам така,дано ми е по-лесно.Само че си мисля,че пак ще ми дразнят.Явно не е от слагането.Нали лекарката ги сложи първия път?Същата работа беше Confused
Виж целия пост
# 7
Според мен е нормално, да ти дразнят, след като все още не си свикнала с тях. Аз бях по същия начин. Не съм носила на Bausch&Lomb. Моите са Soft Lens. И двата вида са с високо водно съдържание за това си затруднена със поставянето - предполагам. Измиваш ли си ги добре преди да ги поставиш. На мен понякога ми остава по нещо почти незабележимо на лещата и не мога да ти опиша как дразни. Виж как ги поставяш. Това което казваш, че ти се местели лещите - да не би да ги обръщаш обратно. Понякога се получава тези ефекти и при обърнати лещи. И не на последно място - използваш ли изкуствени сълзи? Те предотвратяват изсъхването на лещата и това дразнене. Друго не ми идва на ум в момента. Дано съм ти помогнала   bouquet
Виж целия пост
# 8
Сложихме си лещи заедно с моя приятелка.При нея от първата минута всичко беше ок,но при мен  Naughty.Ходих при лекарката да ме види защо ми дразнят и ми зачервяват очите. Тя провери лещите да не са надраскани,гледа ми очите на апарата и нейното мнение беше,че наистина има хора,които не могат да носят лещи-или алергия,или различна форма на очната ябълка и невъзможност лещата да пасне хубаво.Е,така и ги изхвърлих моите след няколко дни мъки/повече не можах да издържа/.
Виж целия пост
# 9
Специално попитах лекарката ,ако се обърнат лещите как да ги позная дали са на правилната посока.И тя ми каза,че имало някакво ръбче-много ги заглеждах вчера и май ги сложих както трябва Rolling Eyes Малко не ми е ясна работата с ръбчето и на къде са обърнати правилно Confused
Иначе си купих излуствени сълзи,но не съм си слагала още,а може би трябваше newsm78
И за измиването-тя ми каза след като ги сваля да ги измия хубаво,а преди да ги сложа само да им капна 2-3 капки разтвор.Така ли се прави,или трябва да ги измивам и преди слагане?
Виж целия пост
# 10
Ще ти подразнят няколко дни...и ще ти мине!
Нормално е....4уждо тяло все пак....
Виж целия пост
# 11
Не би трябвало да ти дразнят по никакъв начин дори още от първият ден.
Е, евентуално за 5-10мин докато окото свикне.
Най-добре се обърни към офталмолога си.
Виж целия пост
# 12
Малко претупах предните отгововри, но пък каквото ще ти напиша, ще бъде от препатил човек:

1. Лещата лесно се познава дали е правилно обърната - като си я сложиш на пръста, трябва да образува хубава полусфера. Ако е неправилно обърната обратно - ръбовете и стоят разперени настрани, полусферата я няма, а има по-скоро елипса Crazy
2. Препоръчвам ти да смениш разтвора Renu с друг, например All Soft Lens (май така се казваше), защото имаше проблем с първия, дори беше спрян от производство. Сега, не го хвърляй, ама като го свършиш, не си купувай повче от него.
3. Опиши каква точно е болката в окото? Боцкане, парене, сълзене има ли и т.н. Питам, защото аз преди месец си взех поредните нови лещи, но се оказа, че едната ми е дефектна и си я върнах, поръчаха ми нова и тя си беше наред. Интересното е, че бяха с един и същ срок на годност. Мисълта ми е, че ако усещането е боцкане, все едно имаш някаква прашинка в окото, усещане за чуждо тяло - може и проблемът да е в лещата, може да си попаднала на дефектната йм партида, както се случи при мен.
Ако за първи път злагаш лещи и усещането е като леко парене, дискомфорт - вероятно просто се адаптираш и ще свикнеш Simple Smile
Виж целия пост
# 13

Веднага след като ги сложиш ли започват да те дразнят или след известно време?
Веднага Sad


Ами тогава или са замърсени лещите/окото или наистина не си свикнала. newsm78 Зависи за какво дразнене говориш - дразнят ли те или просто ги усещаш, че са там?? Ако ги усещаш, значи не си свикнала още, но чак да те дразнят... Rolling Eyes

Преди да ги сложиш си измий хубаво очите, ръцете (без да се триеш с кърпа), измий хубаво и лещите с разтвор (може да не го правиш всеки път, но сега за да си сигурна, че не е замърсена) и ги сложи. Ако не успееш да я сложиш от 1 път и се допре до мигли или нещо друго пак я измий преди да опиташ отново. И вече ако след това пак те дразнят - значи просто не си свикнала с чуждото тяло и трябва да изчакаш няколко дни. Rolling Eyes

А за миенето - ами аз ги мия преди слагане с физ. разтвор, а като ги махна просто ги слагам в контейнерчето с нов разтвор.

Аз като сложих за пръв път лещи не ме дразнеха, а просто ги усещах че са ми в окото, но 10тина минутки после не...така, че наистина зависи за какво дразнене говориш. Confused
Виж целия пост
# 14
Според мен е напълно нормално да ти дразнят 1те няколко дни, дори седмица.   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия