Повърна всичко

  • 571
  • 11
На кърма сме,бебчето е на 3 седмици.Яде преди около половин час и повърна всичко,дори ми се стърува,че беше много повече от това,което изяде.И преди е повръщала по малко, да речем около 2 лъжици,а сега е много,направо на фунтани повръща.Сега започна и да хълца,а вода не пие. Не смея да и дам пак да цока,че ме е страх да не повръща.Нормално ли е това?Вчера започнах да пия българския лактогонен чай,че ми намаля кърмата и ревеше от глад,дали пък не е от него?Н е е настинала,няма температура.Какво да правя?Сега се унася да спи и като се събуди ще е гладна.Да я храня ли-какво?
Виж целия пост
# 1
Може да е преяла,или да е глътнала повече въздух,и при уригването да е повърнала.Като се събуди-нахрани си я.Ако пак стане така-може би е добре да говориш с педиатър.  bouquet
Виж целия пост
# 2
Спокойно, нищо й няма. Това е нормално. Или е преяла, или е глътнала въздух рано... така или иначе, повърнатото от бебето винаги изглежда повече, отколкото е възщност.
Виж целия пост
# 3
Нахрани я отново. Гледай да не се обезводни.Обади се на педиатърката.
Виж целия пост
# 4
Наистина може да е преяла, моя така ми повърна като беше преял. Заспа и като се събуди го накърмих и повече нямаше проблем.
Виж целия пост
# 5
Здравей, като ти прочетох поста, веднага си спомних за първите четири-пет месеца на моето бебче. И той много повръщаше, и много се оригваше. Непрекъснато перях и преобличах. така както го описваш, моят е повръщал няколко пъти, иначе по малко, но почти след всяко ядене. Аз имах много кърма и явно гълташе въздух или преяждаше, а пък искаше да суче като за световно. Нямаше здравословем проблем. Ако даваш вода гледай да е минимум половин един час след кърмене.
Но после постепенно тези повръщания намаляха, докато в един момент с месеци не повръщаше. Така че може да е период при вас.
А иначе повърнатото изглежда повече от колкото е, това е истина. Пробвай да разлееш определено количество айрян върху една кърпа и ще видиш.
Виж целия пост
# 6
Трябва да изключите възможността за рефлукс или нещо по-сериозно-можеш да се свържеш с педиатъра;вижте дали наддава добре,колко памперса пълни?

А иначе повърнатото изглежда повече от колкото е, това е истина. Пробвай да разлееш определено количество айрян върху една кърпа и ще видиш.
Peace

Но при всички случаи продължавай да кърмиш,не се страхувай Grinning
Виж целия пост
# 7
Малката я кърмих и така повръщаше, не всеки път, но ме притесняваше, педиатър-ката ми каза, че щом си наддава няма страшно, пак се консултирай за всеки случай.
Виж целия пост
# 8
Благодаря ви за отговорите,момичета HugЩе чакам да се събуди за да я нахраня пак,ако пак повръща така ще се обадя на педиатърката,въпреки че е в отпуск.
Виж целия пост
# 9
моята дъщеря продължава да си повръща като преяде...
като се наспи бебка й дай да хапне,
ако имаш притеснения- консултирай се с педиатъра

педиатърката ми каза, че щом си наддава няма страшно, пак се консултирай за всеки случай.
и моята така каза
Виж целия пост
# 10
И моят бебчо повръща много,след всяко ядене и то по 5-6 пъти,а и повече,но наддава добре,също не иска да пие вода,суче лакомо и явно преяжда.И аз много се притеснявам с това повръщане Cry
Виж целия пост
# 11
И моят бебчо повръща много,след всяко ядене и то по 5-6 пъти,а и повече,но наддава добре,също не иска да пие вода,суче лакомо и явно преяжда.И аз много се притеснявам с това повръщане Cry

И аз все се притеснявах,имаше период,в който Ясен повръщаше непрестанно.
Но педиатърът ме успокои,че след като бебето наддава добре , няма повод за притеснение.
Освен това с напредване на възрастта започват да повръщат по-рядко,докато накрая съвсем спират.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия