възможно ли е това

  • 1 402
  • 21
Здравейте моля ви да си кажете и вашето мнение!!!!
Ве4е влизам в деветия месец и досега лекарят ,който ми следеше бременността ми твърди 4е плацентата ми е превиа(покрива изцяло родовия канал) и трябжа да раждам секцио.Така и се бях навила.Но от 2 седмици ходя и в шейново при д-р Гагова и според нея дори от едната страна е мнго високо закрепена.Вчера бях и при двамата и пак ми каза превия и после отидох в шейново кудето отново ми се каза 4е не съм с превия и дори дойде и д-р Чорбова и тя потвърди че ми няма нищо и каза че ще си родя нормално без проблем.Да кажа само че до сега не съм имала никакви проблеми нито кървене нито контракции , а ми казаха че стакава плацента бременността е по тежка.Д-р Гагова каза че за сега нещата са идеални и че ще си раждам нормално .Трябва ли да се притеснявам и да настоявам за всеки сличаи за секцио или да се доверя на двама от най-добрите лекари в шейново.Моля ви дайте ми съвет и ако има някои случаи като мен нека сподели!!!!!
Виж целия пост
# 1
А лекарят, който ти следи бремеността има ли някакъв личен интерес от това да родиш чрез секцио?
Иначе ако имаш колебания може би е добре да отидеш и при друг независим специалист, който не работи в Шейново и тогава да вземеш решение как да родиш.
Леко и безпроблемно раждане от мен!   bouquet
Виж целия пост
# 2
Аз съм раждала със секцио,но според мен не е добре да искаш секцио"за всеки случай".Лекарят ти май има интерес.Две срещу едно са мненията на лекарите.А Grinningко имаш възможност,отиди на четвърти.
Виж целия пост
# 3
При това положение аз задължително бих отишла при трети специалист.
Виж целия пост
# 4
То лекарят който ме следи не работи в шейново но още от началото ми каза че ще ме свърже с негов човек в Тина киркова и да не се притеснявам,но все пак съм склонна повече да се доверя на лекарите от шейново.Те казаха и най малкия проблем да има ще направат секциото но за сега няма такива показатели
Виж целия пост
# 5
То лекарят който ме следи не работи в шейново но още от началото ми каза че ще ме свърже с негов човек в Тина киркова и да не се притеснявам

Знаех си аз.  Twisted Evil
В такъв случай зе мен е ясно защо толкова държи да родиш секцио.
Но ако имаш възможност и за да си по-спокойна консултирай се и с друг, въпреки че мен ако питаш е излишно.Раждай си нормално, щом нямаш показания за секцио.
Виж целия пост
# 6
С вагинален трансдюсер ли те гледат? С коремен маргинална превия и особено плацентни синуси може и да не се видят...т.е. може и да има разминаване в мненията, но ми се струва безумно при същинска превия да варират от същинска до "нищо ти няма"...

По белия свят дори жени с маргинална превия ги вкарват в болница след 28 седмица, ако нямат близък до тях 24/7 и живеят на пове4е от 30 мин от голям център за спешна помощ...

Освен това ми се струва много странно превията да се появи изведнъж в 9ти месец...това е нещо за което всеки компетентен лекар следи от 20 седмица нататък и е длъжен да предупреди пациентката си ако има съмнения, тъй като превията е живото застрашаващо състояние за майката и бебето!

Аз бих се доверила на мнението на този който ще ме изражда...никой лекар с вси4кия си няма да те остави да раждаш нормално, ако имаш същинска или 4асти4на превия! При маргинална може, но зависи на колко мм е от оста...

Стискам палци да е грешка!
Виж целия пост
# 7
С вагинален трансдюсер ли те гледат? С коремен маргинална превия и особено плацентни синуси може и да не се видят...т.е. може и да има разминаване в мненията, но ми се струва безумно при същинска превия да варират от същинска до "нищо ти няма"...

По белия свят дори жени с маргинална превия ги вкарват в болница след 28 седмица, ако нямат близък до тях 24/7 и живеят на пове4е от 30 мин от голям център за спешна помощ...

Освен това ми се струва много странно превията да се появи изведнъж в 9ти месец...това е нещо за което всеки компетентен лекар следи от 20 седмица нататък и е длъжен да предупреди пациентката си ако има съмнения, тъй като превията е живото застрашаващо състояние за майката и бебето!

Аз бих се доверила на мнението на този който ще ме изражда...никой лекар с вси4кия си няма да те остави да раждаш нормално, ако имаш същинска или 4асти4на превия! При маргинална може, но зависи на колко мм е от оста...

Стискам палци да е грешка!
Следят ме с коремен ,но той още от началото на бременността  ми твърди за такава плацента.А аз му имах такова доверие.Имали някъв шанс да се е заблудил(но пък всеки път)
Виж целия пост
# 8
То лекарят който ме следи не работи в шейново но още от началото ми каза че ще ме свърже с негов човек в Тина киркова и да не се притеснявам

Знаех си аз.  Twisted Evil
В такъв случай зе мен е ясно защо толкова държи да родиш секцио.
Но ако имаш възможност и за да си по-спокойна консултирай се и с друг, въпреки че мен ако питаш е излишно.Раждай си нормално, щом нямаш показания за секцио.
Peace
Виж целия пост
# 9
При такова генерално разминаване в мненията, непремено трябва да се консултираш с друг.
Виж целия пост
# 10
Аз бях с плацента превия и да ти кажа не съм има никакви проблеми.
Пиша го по повод това, че си писала по- горе, че жени с такъв проблем имат тежка бременност.
Ако не ми бяха казали, нямаше и да разбера- бременноста ми беше супер лека- за мен де Wink


Отиди на трети или дори четвърти лекар.
Виж целия пост
# 11
С вагинален трансдюсер ли те гледат? С коремен маргинална превия и особено плацентни синуси може и да не се видят...т.е. може и да има разминаване в мненията, но ми се струва безумно при същинска превия да варират от същинска до "нищо ти няма"...

По белия свят дори жени с маргинална превия ги вкарват в болница след 28 седмица, ако нямат близък до тях 24/7 и живеят на пове4е от 30 мин от голям център за спешна помощ...

Освен това ми се струва много странно превията да се появи изведнъж в 9ти месец...това е нещо за което всеки компетентен лекар следи от 20 седмица нататък и е длъжен да предупреди пациентката си ако има съмнения, тъй като превията е живото застрашаващо състояние за майката и бебето!

Аз бих се доверила на мнението на този който ще ме изражда...никой лекар с вси4кия си няма да те остави да раждаш нормално, ако имаш същинска или 4асти4на превия! При маргинална може, но зависи на колко мм е от оста...

Стискам палци да е грешка!
Следят ме с коремен ,но той още от началото на бременността  ми твърди за такава плацента.А аз му имах такова доверие.Имали някъв шанс да се е заблудил(но пък всеки път)

Хм, както са ти казали моми4етата...отиди при още някой спец... Факта, 4е не кървиш ме окуражава да се надявам, 4е вс. е ок...

Обясни на следващия лекар какъв е проблема и помоли за преглед с вагинален трансдюсер... Може и да не се навият да ти го направят, тъй като всякакво проникване във влагалището е строго противопоказно дори при съмнения за превия ( може да се предизвика кръвоизлив)... в тази връзка, ако водиш полов живот и си ок, имаш още една при4ина да се надяваш 4е плацентата ти е където трябва да бъде...

Моми4ето по-горе е право, 4е превията може да бъде и асимптомати4на, затова и е толкова опасна...но това се слу4ва много, много рядко...

Аз например бях с маргинална превия до 31 г.с. Кървих от 5 г.с. до 12 г.с. вкл., с нон стоп контракции съм от 24 г.с. и т.н....След 31 г.с.  се вдигна, Слава Богу...

Успех!
Виж целия пост
# 12

Знаех си аз.  Twisted Evil
В такъв случай зе мен е ясно защо толкова държи да родиш секцио.
Но ако имаш възможност и за да си по-спокойна консултирай се и с друг, въпреки че мен ако питаш е излишно.Раждай си нормално, щом нямаш показания за секцио.

Малко не съм съгласна с това мнение. Не може да се каже кой е крив и кой прав. Аз пък за Шейново съм чувала, че даже на майки с показания за секцио им казват, че ще раждат нормално, за да излезе едва ли не, че майките по свое желание искат секцио ( така цената скача ).
Просто ти трябва мнение на трети лекар, който си е на ясно, че няма да раждаш при него. Да ти каже неговото мнение - имаш ли показания за секцио или не.
Виж целия пост
# 13
Дали е превия се вижда на ехография, не особено трудно.
Според мен е важно мнението на лекаря, който в крайна сметка ще те изражда. Той/тя не би казал, че си за нормално раждане, ако вижда предлежаща плацента.
Макар, че и един арбитраж ще свърши добра работа. Поне ще си по-спокойна. Peace
Виж целия пост
# 14
Консултирай се с още един лекар! Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия