ремонт и война...

  • 2 763
  • 43
От около 2 месеца се нанесохме в нов апартамент и сме в разгара на страшни ремонти - и двамата не можем да си вземем отпуска,така че като се върнем вкъщи и се захващаме каквото може да посвършим.Почти нямаме мебели - повечето неща са по торби и кашони...Изнервени сме и преуморени...Най-лошото е,че все повече се убеждавам колко са ни различни възгледите и мненията,при избора на всяко нещо почти неминуемо стигаме до караници,все по-рядко имаме сили за  luvbed...Знам,че е за нас двата и е трудно,но имам чувството,че вместо да градим дома си все повече рушим брака си   Sob Как беше при вас първият ГОЛЯМ ремонт?
Виж целия пост
# 1
Не само първият, всичките ни ремонти са малки битки. При това ние нищо не правим и дори се изнасяме докато тече ремонта. Сега съм решила да правим нова детска стая и снощи водихме дебат къде ще сложим леглото- и това е само началото  ooooh!
Обаче когато всичко е готово отново цари мир и любов  Heart Eyes
Така че спокойно, нещата ще си дойдат на мястото.
Виж целия пост
# 2
Даммм често срещано явление е. Не се притеснявай, търпение му е майката .... пък и за някои неща хич няма смисъл да се каррате, след време дори няма да ги забелязвате...
Виж целия пост
# 3
На ремонтите сме добре,вкусовете ни се припокриват.Обаче като си строихме вилата преди няколко години бяхме като Том Хенкс и партньорката му от онзи филм,дето купиха къща и тя се разпадна.На грубият строеж беше перфектно,много бързо ни го направиха,обаче като почнаха довършителните работи...По мое настояване поръчахме плочки,дето се забавиха повече от месец.През цялото време слушах каква съм разсипница и как поне да си струвало,а то трябвало да чакаме и да се молим.за дограмата  се скарахме,за диваните май пак се дърпахме.И още колко простотии ни се случиха.Добре ,че му се наложи да замине,че аз сама си движех нещата.Ще се оправите,няма страшно.
Виж целия пост
# 4
Как беше при вас първият ГОЛЯМ ремонт?

Ами беше един ужас без край - едва не се разведохме. Скоро ни предстои отново голям ремонт. Смятам да го давам по - кротко и да не влагам толкова емоция. Вече съм на ясно какво е майстор - бг вариация и знам какво ме чака.
Виж целия пост
# 5
Напълно разбирам авторката на темата.
Ще сменяме дограмата - предстои подреждане и покриване на мебели.
Още отсега се гледаме на кръв. Единия казал нещо - другия не го разбрал.
А предстои най -грубото а после довършителни  и чистене.
Аз не мога да изляза от работа той пък виждате ли давал парите, можело поне един ден да остана в къщи и т.н. и т.н. -  грозни работи.
А накрая ще "срежем лентата" и ще пием по бяло вино и ще се забрави всичко до следващия...
Виж целия пост
# 6
Това е най-благият момент в моя живот - ех, ремонтец, сладък! Мъжът ми ми дава абсолютен карт бланш да избирам, експериментирам и развихрям така, както аз сметна за добре. Разбира се, съветвам се с него, обсъждаме някои идеи, но в крайна сметка решението е мое. Той е доволен, защото мрази да търчи по магазини, а аз обикалям като луда, ровя из интернет, събирам оферти, с една дума върша черната работа, а после му представям 2-3 варианта, над които да помислим. И винаги е доволен.
Виж целия пост
# 7
Това е най-благият момент в моя живот - ех, ремонтец, сладък! Мъжът ми ми дава абсолютен карт бланш да избирам, експериментирам и развихрям така, както аз сметна за добре. Разбира се, съветвам се с него, обсъждаме някои идеи, но в крайна сметка решението е мое. Той е доволен, защото мрази да търчи по магазини, а аз обикалям като луда, ровя из интернет, събирам оферти, с една дума върша черната работа, а после му представям 2-3 варианта, над които да помислим. И винаги е доволен.
И при мен така, но той все нещо не харесва и аз се дразня, защото отделеното време за ровене в нета е било напразно и пак трябва да започна наново, за да селектирам, принтна избраното и да му го поднеса едва ли не с молби след вечеря, вместо той да си гледа любимия сериал.
Много нерви всеки път, все некадърни майстори ни се падат, не ми се мисли за ремонт, идва ред на баня и коридор.
А после детска, ако сме още заедно bowuu
Виж целия пост
# 8
Пълен ужас, изпокарваме се тотално. Най-лошото е, че постоянно нещо довършваме, доправяме, поправяме.... та пак нерви и спорове. Иначе всичко може да сам да си направи  ... ма по свой вкус го прави  ooooh!.
Виж целия пост
# 9
ние току-що приключихме този етап, беше кошмар, чак ми е смешно, като си спомня, дрехи- в чували, обувки- в кашони, за да откриеш нещо изсипваш всичко, не мога да си взема отпуска, но все някога свършва. По страшното идва като вземеш да прибираш всичко по мястото си, переш, гладиш, миеш...., а мъжо само мъкне. Гледай да присъстваш на всяко нещо, защото жените имаме по- добър усет, примерно- къде да се монтира климатика, за да не духа отгоре ти /при нас точно така стана/, къде да минат кабелите за кабелна и Интернет и др. такива дреболии, за да не разбиваш като нас отново
Виж целия пост
# 10
Благодаря на всички за споделеното,това ми дава надежда ,че в края на ремонта няма да се разведем newsm44 Явно при повечето двойки е така,ама нали ми е за пръв път и явно много се впрягам,ще гледам да го давам по-спокойно fiuuuuuu
Виж целия пост
# 11
Всичките ремонти са ни били бурни  Joy
Виж целия пост
# 12
Пълен кошмар...И до ден днешен не мога да си обясня как е възможно и за най- най-дребното нещо да сме с абсолютно противоположни мнения. А иначе сравнително еднакво гледаме на ...как да кажа ...сериозните неща от живота. Но с ремонтите е ужас. Все още не можем да стигнем до консенсус - диван с лежанка или диван и фотьойл... Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Уфф не ми се говори,
като почнем от банята и колко да са тъмните и светлите плочки.. и какви ли още не простотии.
Иначе имам сравнително голям картбланш и малък бюджет..
Примерно тази сутрин се сдърпахме, защото му казах да се обади на майстора на кухнята и да се разберат кой ще купи крака за стария модул .. еми те уж се били разбрали.. до момента не се е обадил.. Аз демонстративно се махнах от масата за кафе на терасата и влязох вътре, още секунда там и щях да избухна
Виж целия пост
# 14
Ами че то си е в реда на нещата. WhistlingСвиркай си и много не се задълбочавай.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия