как избивате агресията?

  • 1 722
  • 43
Щото според мен  тя трябва да бъде изкарана навън. Какъв е вашия начин, от какво ви олеква?
Виж целия пост
# 1
Прекопавам градината  Grinning
Виж целия пост
# 2
Агресия или просто яда си?


По темата:
усещам се напоследък, че като съм ядосана почвам да чистя. Може преди час да съм чистила и се хващам, че почвам да търкам някакво петънце или нещо супер незабележимо. Откачена работа.

Друг вариант е, че си купувам нещо малко- шопинг терапия му казвам, много ми помага Laughing
Или просто влизам в банята да си измия яда Laughing
Виж целия пост
# 3
В едно психологично изследване четох, че при мъжете агресията е много по-малко опасна, защото е първична, докато при жените, тя е вторична и много добре обмислена и носеща много по-големи поражения...

Вярно е  Wink

Как аз си я изкарвам няма да коментирам, защото по принцип съм агресивна и доста често ми се налага да си я "изкарвам", иначе става лошо. Такива работи не бива да се трупат...
Виж целия пост
# 4
Агресията имам предвид. Допускам  обаче, че не са много мацките, които я притежават.
Затова може и яда да коментираме. Това, което правиш Вини ми е близко - и майка ми така прави.
Виж целия пост
# 5
Разхождам се из Бг-мама...  Whistling
Виж целия пост
# 6
В едно психологично изследване четох, че при мъжете агресията е много по-малко опасна, защото е първична, докато при жените, тя е вторична и много добре обмислена и носеща много по-големи поражения...

Вярно е  Wink

Как аз си я изкарвам няма да коментирам, защото по принцип съм агресивна и доста често ми се налага да си я "изкарвам", иначе става лошо. Такива работи не бива да се трупат...

Обясни малко повече ако ти се пише, за тази вторична агресия..
Виж целия пост
# 7
Обикалям блока няколко пъти и ми минава.
Виж целия пост
# 8
Разхождам се из Бг-мама...  Whistling


Я аЗ да питам...кат се разхождаш тук, когато си бясна, кво правиш?
Заяждаш се с някоя дето  не те кефи и почваш да си изкарваш яда или само си четеш...ама пак се нервиш. Laughing

Това помага ли ти? Интересно ми е..само си питам Wink
Виж целия пост
# 9
Агресивна не съм,но когато съм ядосана отивам да троша пари по магазините-така популярната "шопинг терапия".Много добре се чувствам след това за разлика от мъжа ми Laughing
Виж целия пост
# 10
В едно психологично изследване четох, че при мъжете агресията е много по-малко опасна, защото е първична, докато при жените, тя е вторична и много добре обмислена и носеща много по-големи поражения...

Вярно е  Wink

Как аз си я изкарвам няма да коментирам, защото по принцип съм агресивна и доста често ми се налага да си я "изкарвам", иначе става лошо. Такива работи не бива да се трупат...

Обясни малко повече ако ти се пише, за тази вторична агресия..

Ами в статията не беше много подробно обяснено, но като се замисля са много прави. Не бива да се бърка агресия със злоба, обаче. Агресивен не е = на злобен човек  Wink

При мъжете агресията е заложена и първична, изразява се най-вече в безобидни счупвания на нещо в дома , например. Така си освобождават натрупаната агресия, тоест тези, които я контролират до някъде(и което е най-интелигентната постъпка все пак..Щото някои мъже скачат върху жените си. тях няма да ги коментирам изобщо  Stop)

При жените агресията се наслагва, потискана до известна степен и в даден момент се отприщва(Предварително обмислена и планирана), като може да нанесе много по-големи поражения и вреди върху този, към когото е насочена.
Виж целия пост
# 11
Заяждаш се с някоя дето  не те кефи и почваш да си изкарваш яда или само си четеш...ама пак се нервиш. Laughing



Както ти се заяждаше с мен ли?  Mr. Green
Виж целия пост
# 12

По много начини. Агресивна съм и поради честотата на избиване има и разнообразие Mr. Green
Виж целия пост
# 13
Заяждаш се с някоя дето не те кефи и почваш да си изкарваш яда или само си четеш...ама пак се нервиш. Laughing



Както ти се заяждаше с мен ли?  Mr. Green

Ааа не. Ще имаш да вземаш.
Аз когато съм агресивна, другите не го виждат...с теб се заяждах когато съм на кеф.

Чувствай се с привилегирована Hug
Виж целия пост
# 14

При жените агресията се наслагва, потискана до известна степен и в даден момент се отприщва(Предварително обмислена и планирана), като може да нанесе много по-големи поражения и вреди върху този, към когото е насочена.

Най-лошото е, че непреработената агресия лесно се превръща в автоагресия - следват болести, прилошавания, паники!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия