Почиствам зъбките само с вода 2 пъти- след другата храна, а вие?

  • 1 868
  • 33
Здравейте , мами!
Бебо е на 11 месеца, от разни стоматолози и лекари се попритесних, че нощем не плакна зъбките на бебо:(
Денем само след другите храни давам няколко лъжички вода, то повече и не иска...
Страх ме е да не вредя на бебо, че нощните кърмения , като заспива в мен на гърда /то и през
деня така го приспивам/, не му давам водица...
Моля ви да споделите от кога, по колко пъти и как почиствате зъбките на бебоците си.
Благодаря на включилите се.
Лека вечер!
Виж целия пост
# 1
И аз много съм се замисляла дали правилно чистя зъбките на малката... Но педиатърът ни ми каза, че докато  излезят първите осем зъбчета трябва да ги почиствам само с тампон и вода лекичко вечер преди лягане, без да натискам, защото емайла им още е много чувствителен. От 8-мото зъбче нататък може вече със силиконова четчица, която се намушва на пръста (мисля, че ги има и в БГ) и с малко паста без флуорид до 2 годинки. Така и правим в момента  newsm62
Виж целия пост
# 2
   Относно вредата на нощното кърмене за зъбите - ще има вреда, ако детето спи с пълна уста. Grinning
   Ако си поцока няколко минутки и пусне гърдата, на сутринта миете зъбите и готово. Simple Smile

   Иначе знам, че зъбките се мият с памуче и разтвор на кислородна вода 0,3%. Без флуорни пасти -
те са за големи деца, които не гълтат.

   Iva_T, и аз съм в Германия, но не мога да попадна на свестен педиатър - сегашният ми каза
от първия зъб да мием с флуорна паста. Shocked Добре, че си имам зет-стоматолог. Mr. Green
Виж целия пост
# 3
С уговорката, че не съм стоматолог, струва ми се, че ако беше толкоз страшно непочистването на зъбките след кърмене, човечеството отдвана щеше да е беззъбо...  Mr. Green
Виж, ако не миете зъбките след вафли и близалки, ми изглежда вече по-притеснително  Hug
Виж целия пост
# 4
  Iva_T, и аз съм в Германия, но не мога да попадна на свестен педиатър - сегашният ми каза
от първия зъб да мием с флуорна паста. Shocked Добре, че си имам зет-стоматолог. Mr. Green

Еее, как пък може такова нещо педиатър да ти каже? Нали докато не се научи детето да изплюва все пак пастата трябва да се мият зъбките без флуорид. Иначе ще нагълта всичко... Аз също бях недоволна от първия ни педиатър и го смених с нов. Разликата беше огромна помежду им. И в Германия има всякакви нехранимайковци. ... smile3501
Виж целия пост
# 5
С четка почиствам зъбките сутрин и вечер без паста, само с водичка.
Виж целия пост
# 6
С четка почиствам зъбките сутрин и вечер без паста, само с водичка.

За зъбките добре, ама Калоян май доста тежичък и дългичък се е родил. 47 инча?  #Crazy
Виж целия пост
# 7
Вечер докато го къпем мием и зъбите - по-скоро сам си ги мие  Crazy - голям кеф!
Така откак стана на 10м. - тогава изведнъж извади 4 зъба. Сега има 8.
Ползвам паста за зъби на Ненедент (без флуор) и четка на Аквафреш (от 4м.).
Виж целия пост
# 8
Аз също ги чистя 2 пъти дневно, с паста и с четка от гумените.
Виж целия пост
# 9
Но педиатърът ни ми каза, че докато  излезят първите осем зъбчета трябва да ги почиствам само с тампон и вода лекичко вечер преди лягане, без да натискам, защото емайла им още е много чувствителен.

 Чак пък толкова чувствителен този емайл...  той да не е от кашкавал...Тук става дума да се внимава да не се нарани евентуално венеца.Нека не забравяме,че емайла е най-здравата част от тялото ни...
 Не е задължително зъбите да се мият стриктновсеки ден.Може примерно след като детето е хапнало някоя храна,която благоприятства получаването на кариеси,да се даде да гризка морковче или ябълка.Те много добре почистват зъбките от полепващи храни.
  По въпроса за нощните кърмения,доказано е че те не водят до кариес,защото кърмата,дори богата на лактоза,не предизвиква кариеси,заради защитните и от бактерии съставки...
Виж целия пост
# 10
И аз знам че веднъж, два пъти на ден с тампон с кислородна вода е достатъчно, а после като излязат повече зъбки с четка -напръстник и паста без флуор  Peace
Виж целия пост
# 11
Но педиатърът ни ми каза, че докато  излезят първите осем зъбчета трябва да ги почиствам само с тампон и вода лекичко вечер преди лягане, без да натискам, защото емайла им още е много чувствителен.

 Чак пък толкова чувствителен този емайл...  той да не е от кашкавал...Тук става дума да се внимава да не се нарани евентуално венеца.Нека не забравяме,че емайла е най-здравата част от тялото ни...
 

Някои хора явно се мислят, че знаят повече от педиатрите... Естествено, че ще е чувствителен емайла, нали става въпрос за току що никнещи зъбки, a НЕ ЗА ВЕНЕЦА. И лекарят ни е един от най-уважаваните в Мюнхен, така че ако може без подобни забележки. Но от това, че "нямало нужда да се мият стриктно всеки ден" си става ясно колко сме запознати...  newsm78 Sorry!
Виж целия пост
# 12
Запис!
Виж целия пост
# 13
Някъде на около година и половина беше Ива, когато спря да протестира и успешно замих зъбите веднъж, вечер след банята, с безфлуорна паста (ненедент), четкане от всички страни и накрая езика, даже се кефи понякога.
Ако детето суче правилно, зърното е чак в гърлото и мляко в устичката не попада.
Виж целия пост
# 14
Но педиатърът ни ми каза, че докато  излезят първите осем зъбчета трябва да ги почиствам само с тампон и вода лекичко вечер преди лягане, без да натискам, защото емайла им още е много чувствителен.

 Чак пък толкова чувствителен този емайл...  той да не е от кашкавал...Тук става дума да се внимава да не се нарани евентуално венеца.Нека не забравяме,че емайла е най-здравата част от тялото ни...
 

Някои хора явно се мислят, че знаят повече от педиатрите... Естествено, че ще е чувствителен емайла, нали става въпрос за току що никнещи зъбки, a НЕ ЗА ВЕНЕЦА. И лекарят ни е един от най-уважаваните в Мюнхен, така че ако може без подобни забележки. Но от това, че "нямало нужда да се мият стриктно всеки ден" си става ясно колко сме запознати...  newsm78 Sorry!
Сори,Ивке,но мисля,че все пак един стоматолог е доста по-запознат по тези въпроси от който и да е педиатър Wink
 Е,и ако четеш по-внимателно ще забележиш,че съм написала,че не е задължително да се мият стриктно всеки ден зъбките,като може да се ижползват други по-разнообразни начини начини за почистването им,например по-твърди плодове и зеленчуци.
 Дори и току-що изникнали зъбките,емайлът им е по-здрав от която и да е част от тялото,при нормалното им почистване абсолютно и категорично не може да се нарани,освен ако не се чисти с диамантен пилител например Laughing  е,това беше малко зъболекарски хумор.Поздрави на педиатъра  Flutter
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия