ЩАСТЛИВИ ЛИ СТЕ!?

  • 6 038
  • 96

Четох много теми....
Искрено се радвам за всички нас в чужбина които сме създали семейства и се радваме на нашите деца ден след ден!!
Но се чудя дали сме щастливи ние самите? Или живееме ден след ден  и мислим само за отглеждането на децата ни???
На мен например ми липства спокойствието да седна някъде на пикник  на кафе или където и да е и просто да си почина без да
тръбва да мисля.....за вечерята.за уроците на децата.за пералнята която тръбва да извадя.за гладенето и т.н.
Виж целия пост
# 1
Няма значение ,къде си тези задачки домашни които ти си изброила винаги ще ги имаш.Няма отърване от вечерята, прането и гладенето. Но като си на пикник по добре недей да мислиш за тях. Laughing
Виж целия пост
# 2
Да, благодаря.
А ти?
Виж целия пост
# 3
Едно време имах следния подпис във форума :

I'm so happy, I can't stop crying!

 Laughing
Виж целия пост
# 4
знаеш ли ако оставим на страна носталгията която ме прихваща от време на време-да щастлива съм.
децата ми растът в спокойна среда,в къщи ако изклю4им дребните ежедневни проблеми вси4ко е наред ,работя в семейната фирма ,имам си доста приятелки,итв партнер-така 4е и бг програмите не ми липсват.
Виж целия пост
# 5
всяко щастие си има цена.. всеки си избира колко да бъде щастлив Flutter
колкото до мен...колкото и да съм щастлива винаги ми се иска да съм малко по-щастлива ( и дано завинаги така да си остане.. обичам да мечтая и да си имам цели/планове) Flutter
Виж целия пост
# 6

Четох много теми....
Искрено се радвам за всички нас в чужбина които сме създали семейства и се радваме на нашите деца ден след ден!!
Но се чудя дали сме щастливи ние самите? Или живееме ден след ден  и мислим само за отглеждането на децата ни???
На мен например ми липства спокойствието да седна някъде на пикник  на кафе или където и да е и просто да си почина без да
тръбва да мисля.....за вечерята.за уроците на децата.за пералнята която тръбва да извадя.за гладенето и т.н.

Този текст спокойно може да бъде съотнесен и към предполагаемия ти живот в БГ, а не в чужбина. Не виждам къде е драмата. И в Бг, и в чужбина, също и на Луната, ако ще мислиш за вечерята, уроците и гладенето по време на пикник, щастлива няма да се чувстваш....Какво имаш предвид с това питане и тази тема - че в БГ е пикник след пикник и мисъл за перални, деца и вечери няма? Съвсем сериозно запитвам, нежно и без да се заяждам. Simple Smile
Виж целия пост
# 7

Този текст спокойно може да бъде съотнесен и към предполагаемия ти живот в БГ, а не в чужбина. Не виждам къде е драмата. И в Бг, и в чужбина, също и на Луната, ако ще мислиш за вечерята, уроците и гладенето по време на пикник, щастлива няма да се чувстваш....Какво имаш предвид с това питане и тази тема - че в БГ е пикник след пикник и мисъл за перални, деца и вечери няма? Съвсем сериозно запитвам, нежно и без да се заяждам. Simple Smile

Горе-долу същото и аз си помислих когато прочетох темата. Кати 6, смяташ ли че ако живееш в БГ няма да мислиш за вечеря, пране, гладене и т.н.? А за да ти отговоря конкретно на въпроса: понякога съм щастлива, понякога- не, а понякога съм дори нещастна. Но никое от тези състояния не е свързано с мястото на което живея. Това че живея извън БГ нито ме прави щастлива, нито нещастна, просто е факт от биографията ми. Но ако дълго и продължително се бях чувствала нещастна в чужбина заради някакъв вид носталгия, просто щях да се прибера в България.
А способността да се откъсваш от мислите за домашните или служебните задължения се възпитава и научава. В началото е малко трудно, но когато се научиш и стане част от автоматиката ти, ще видиш колко по-пълноценно се живее така.
Виж целия пост
# 8
Да, щастлива съм. Малко неща ми липсват, но те не могат да ме направят нещастна.
Виж целия пост
# 9
Щастлива съм напоследък. Щастието идва и се гради отвътре според мен, има много малко общо с това къде, как, с кого живееш.
Виж целия пост
# 10
Да. Щастлива съм, животът ми е спокоен, живея с най-любимите си същества, това ми стига.
Виж целия пост
# 11
Подобен въпрос е изключително субективен и разкрива различни реалности.
Да се определиш като щастлив не означава непременно, че наистина си. Това е добра индикация, но всеки  от нас знае (при това от собствен опит), че дълготрайно щастие няма.  Щастието е състояние от успешни моменти, и по своята природа е неконтролируемо.

Откриването на щастието никога не е изисквало някакви специфични икономически източници или равнище на особено възпитание. То е индивидуална истина, а не културална стойност. Всеки, вътре в себе си, има дарбата да разбере как да достигне или не щастието. Щастието е преди всичко състояние на духа - също както и нещастието!

И щастливците са го разбрали – за тях материалните блага не влизат в сметката, това което ни прави щастливи са любовта, семейството и здравето – това са и най-сигурните стойности в живота.
Имате съпруг, деца, родители и приятели, работа, жилище, вие сте в добро здраве...
Всъщност, какво повече искате?
Отбележете си, че принадлежите към клана на щастливците и престанете с тези кризи на недоволство.
Виж целия пост
# 12
Благодаря на всички за вниманието и за отговорите Ви!
Всъшност не исках да се получи някаква тема Оплакване или Недоволство???
Просто исках да разбера как се чувствате където и да сте???
Аз също съм щастлива имам прекрасен съпруг и две прекрасни момчета!!!!
Имаме собствен бизнез и всичко е ОК!!!
Просто по някога ме прихващат такива пристъпи на носталгия или незнам и аз как да го нареча?
Затова и отворих темата за да видя как точно ви звучи и на вас отстрани?
Поздрави на всички!!!  bouquet
П И Ш Е Т Е!!! Grinning
Виж целия пост
# 13
Да, Katy6, щастлива съм, че заминавам за чужбина и знам, че има при кого и заради кого да се върна...
също така съм щастлива, че когато съм на пикник и не съм изпрала и изгладила човекът до мен няма да мрънка, а ще е щастлив, че и аз съм щастлива  Joy
Виж целия пост
# 14
Повечето време да, понякога не. Няма значение къде съм.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия