Църква в София за "чиста молитва"?

  • 3 208
  • 11
Здравейте, мами!
В събота трябва да ни се чете "чиста молитва", но нямам идея в коя църква да го направим. Живеем в Студентски град и не знам къде има наблизо църква. Моля ви, препоръчайте ми някоя в околните квартали.
Виж целия пост
# 1
Не мога да се сетя за близка църква около вашия квартал,но побутвам темата
Виж целия пост
# 2
Ирка, има една църква в Симеоново на Симеоновско шосе. Близо е до Студентски град на 10 мин път с кола.
Виж целия пост
# 3
Имайте предвид обаче, че е добре преди това да си запишете ден. А в деня на молитвата трябва да носите питка и бутилка червено вино.
Виж целия пост
# 4
срещу УНСС има една църквичка,там не може ли?Ако не,в Младост има църква.
Виж целия пост
# 5
параклиса при УНСС предполагам е само с предварителна уговорка
иначе в Дървеница има църква, както и манастирчето в Младост, намира се между Студ. град и Младост
аз не съм носила нищо за чистата молитва, там си купуваш свещичка и това е
Виж целия пост
# 6
в Дървеница има една църква,
а,и в Младост 2 има много хубав манастир
Виж целия пост
# 7
Не знам за дървенишката църква, но в манастирчето в Младост няма всеки ден свещеник, така че трябва да се обадиш предварително да знаеш кога ще е там. Нищо не трябва да носиш, купуваш си свещичка, попът ти чете молитвата в притвора и това е всичко.
Виж целия пост
# 8
А кога и защо се четат тези молитви?
Виж целия пост
# 9
А кога и защо се четат тези молитви?
  Чете се точно на 40-я ден след раждането на детенцето, като деня на раждането се брои за 1-ви. Прави се с цел пречистване, че си съгрешила  Wink. Добре е да сте двамата с таткото.
Виж целия пост
# 10
40 дена след раждането, за да се `очисти` майката и да може отново да влиза в църквата - преди това родилката се води нечиста и не може да ходи на църква, а и бебето може да се внася в църквата след чистата молитва, макар че още не е кръстено (освен в южните райони, където понякога буквално водят бебетата директно от родилното в църква за кръщене, защото според обичая им не можело да се извежда навън некръстено бебе, а майките искат да излизат Laughing).
Виж целия пост
# 11
Едно време точно на 40-ия ден са кръщавали бебетата и майката не е присъствала на кръщенето, защото все още не е била чиста и  не може да влиза в църквата.
Чистата молитва се чете, за майката и бебето - да се очисти тя и да се благослови и представи пред бог отрочето.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия