2 лесни рецепти за сладкиши.....

  • 7 726
  • 37
Та...първата е нещо като визитна картичка на майка ми...що народ я е научил и я прави и до ден днешен от десетки години.......

Сладкиш с орехи(Кекс)

5 яйца
1 1/2  ч. ч. захар
5 с.л. олио
4 с.л. вода
2 ч.ч. брашно
щипка сол при първоначалното разбъркване на яйцата
орехи за отгоре - 1 ч.ч.

Забъркват се в купа в тази последователност продуктите с миксер, като е желателно яйцата и захарта да се бъркат по-дълго време. Изсипва се в намазана кръгла тавичка, и се слагат изчистените орехи най-отгоре. Пече се в добре загрята фурна. Изстива и се реже на ромбове напр. и се поръсва с пудра захар.

Аз го правя този кекс във форамата за кекс с дупка. Става идеален и се надига много без никакви набухватели. Никога не съм слагала такива и резултата е идеален.



Плодово реване

4 яйца
4 с.л. олио
1 ч.ч. захар
1 1/2  ч. ч. брашно и в него 1/2 ч.л. амонячна сода
2 компота от кайсии

Разбъркват се продуктите с миксер без компота. В намазана тавичка се нареждат плодовете, добре изцедени с дупката надолу и отгоре се изсипва сместта. Пече се в добре загрята фурна. Щом стане готово(кафява коричка отгоре), се обръща веднага в по-голяма тава и се залива със сиропа на компотите.

Реването става и с 1 компот, но по-не е сиропиран и в нашата къща е борба за кайсиите....

Добър апетит!

Нямам снимки, но това са може би 2 от най-често изпълняваните рецепти в нашата къща, а плодовото реване е любимото на мъж ми и като студенти е изяждал сам цяла тава! С реването го подкупвам за определени неща напр.......
Виж целия пост
# 1
Тъкмо влязох да търся рецепта за кекс  Wink
Ще пробвам първата ти рецепта Party
 Hug
Виж целия пост
# 2
Мамо  Цоцоланке веднъж бях яла сладкиш с орехи, приготвен по същият начин за който си дала рецепта, в най- скоро време ще го пробвам и аз, а и вторият не е за изхвърляне. Засега рецептите отиван в тевтера, а скоро ще ви покажа как съм се справила все с един от двато. Много ти благодаря за рецептите!   bouquet  bouquet  bouquet Ни спираш да даваш невероятни рецепти.
Виж целия пост
# 3
Забърках го и е във фурната.обаче нямам пудра захар,а сега не ми се излиза Blush
И без нея ще мина Mr. Green
ще дам отзиви после като го резна Wink
Виж целия пост
# 4
Плодовият сладкиш и аз го правя по подобен начин, само че аз първо карамелизирам захар на дъното на тавичката и после подреждам кайсиите. После и тестото добавям. Peace

Много хубава рецепта, мерси, че ми я припомни  bouquet
Виж целия пост
# 5
Сладкиша стана много хубав Peace
Благодаря за рецептата  bouquet
Виж целия пост
# 6
Хм, сега като се замисля, този вторият сладкиш и аз го правя, но моята рецепта е ето тази....Вкъщи много го обичат. Става много вкусен и сладък.
Сладкиш с компот от кайсии
Необходими продукти:
4 яйца
1ч.ч. захар
1ч.ч. брашно
1 компот от кайсии
1/2ч.ч. олио
Приготвяне:
Всичко без компота се разбива с миксер, на части, до получаването на гъста хомогенна смес. В една средно голяма тава се отрязва едно парче хартия за печене или обикновенна(зависи каква имате), толкова голямо, за да може да покрие цялата тавичка, намазва се обилно с олио. Слагат се плодовете от компота(нареждате ги както искате) и отгоре изсипвате сместа, слагате да се пече в предвапително загрята до 150* фурна. След като се опече се обръща в поднос или по- голяма тавичка и се сиропирва с сока от компота. Оставя се да престои половин- един час и се консомира след това. Приятен апетит!
Виж целия пост
# 7
Ще ги пробвам, мерси   bouquet
Виж целия пост
# 8
Ще ги пробвам, мерси   bouquet
И аз!  Peace
Виж целия пост
# 9
И аз ще пробвам реването Peace
Виж целия пост
# 10
Ето една рецепта :

КАКАОВ КЕКС С ГЛАЗУРА

Необходими продукти :
2 и половина чаени чаши брашно
1 и половина чаени чаши захар
3 супени лъжици какао
4 супени лъжици олио
2 кофички кисело мляко
1 чаена лъжица сода

Необходими продукти за глазурата :
1/2 чаена чаша захар
1/2 пакетче масло
2 супени лъжици какао


Начин на приготвяне :
Брашното , захарта , какаото и олиото се разбъркват . После се прибавят киселото мляко и содата . Бърка се с миксер до получаването на смес с плътност подобна на боза . Изсипваме сместа върху предварително намазнена тава , печем на температура 200-220 градуса до готовност ( когато набодем кекса с клечка не трябва д остава тесто по нея ).
Глазурата се прави много лесно -  в малка касерола поставяме всички продукти и ги оставяме на котлон докато не заври . Разбъркваме .
След като кекса е вече изтинал го нарязваме на парчета и заливаме с глазурата .


Надявам се рецептата ми да ви е харесала . Simple Smile
Виж целия пост
# 11
Мама Цоцоланке, много благодаря за рецептата за плодовото реване   bouquet
Вчеря я направих и до вечерта нямаше и троха от сладкиша  Mr. Green

Обещах на моите хора да я правя тази рецепта - та тя е толкова лесна и бърза за приготвяне  Peace
Момичета пробвайте я  Laughing
Виж целия пост
# 12
аз кат пълен идиот да питам... реването в колко нагрята фурна го слагате.. на колко градуса.. и горе-долу по средата на фурната или?
Виж целия пост
# 13
Тъкмо се чудих какво лесничко сладкишче да им направя на моите...Благодаря Цоци! Но компот от кайсии къде да търся... newsm78 Виж от праскови се намира...
Виж целия пост
# 14
аз кат пълен идиот да питам... реването в колко нагрята фурна го слагате.. на колко градуса.. и горе-долу по средата на фурната или?

Моята фурна е с числа от 0 до 11 и съответно числата отговарят на градуси, но вече съм изхвърлила книжката и честно съм забравила кое число на какъв градус отговаря. Аз вече си познавам фурната, с каква сила работи на дадено число и си пека без проблем.
Та аз го изпекох на 9, сложих тавата (беше кръгла тавичка) точно по средата на фурната  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия