"имам ЗЛОБНА ШЕФКА"

  • 2 922
  • 18
 PeaceПускам темата,защото на  тази мисъл ме наведе дискусията в друг подфорум и за да не спамя там реших тука да "поразпънем" въпросното животно #Cussing out-злобна шефка.
Първо да подчертая че категорично е само в женски род -защото при мъжете такива-дефектите са другаде.
Второ- да се застраховам,че не страдам нито от излишни комплекси нито от излишно самочуствие Naughty и изказвам мнение от позицията на подчинена-такава ми е работата,дотолкова съм "пораснала'/дай боже засега Praynig/
Ама съм попадала на такива  Twisted Evil"змии",че да се чудиш  от къде ти идва и дали е истина това  което ти се случва чак #Crazy Rolling Eyes Shocked Twisted Evil
Като ги погледнеш-на пръв поглед си имат всичко/обикновено/ и нямам обяснение кое поражда тая злоба и жажда за "показно господство" и по възможност унижение за подчинените-особено ако са жени -не дай боже и млади и поддържани!Нали ако си постигнал нещо значително в живота си-кариера,семейство и т.н. би трябвало да си един сравнително доволен човек,който по-скоро да въздейства позитивно  и градивно върху околните-било те и подчинени newsm78
Верно че при "моите" всяка си имаше по нещо "треснато" от живота-едната #2gunfire беше алкохоличка и си нямаше деца/в последствие разбрах,че си осиновила,а после се развела/,другата  #2gunfireбеше вече разведена и пак нямаше деца,третата  #2gunfireтоку що се развеждаше,беше ми наборка и пак нямаше деца.-честно не съм си ги избирала с конкурс hahahaама такива ми се паднаха.Професията няма да споменавам-престижна е-предимно женска,ама стази тенденция по горните етажи ме хваща срам Embarassed
Та ей това ми е въпроса newsm78 как се или бихте се справили с подобни дзверове/ Twisted EvilЗащото според мен попаднеш ли на такова комплексирано и злобно чудо/а понякога нямаме избор или поне в началото не знаем че е така/ и да си скъсаш д..-то от работа оправия няма #Cussing out
Виж целия пост
# 1
Шефът винаги е прав!
Злобен, не злобен, все тая.
Изпълняваш задълженията си и по-малко приказки. Така се справям аз, ако ми се случи злобарка, а това не е било рядкост.
Виж целия пост
# 2
Сигурно ще напусна, не мога да търпя такива змии, единствено, ако заплащането е толкова голямо, че да търпя унижения, може да се прежаля.
Виж целия пост
# 3
Когато имаш една гадна шефка, това е лош късмет. Когато имаш втора злобна шефка, това вече е притеснително. А когато имаш трета злобна шефка, вече е време да се вгледаш в себе си и да се опиташ да разбереш с какво предизвикваш гадното отношение на хората към себе си.
Виж целия пост
# 4
Сигурно ще напусна, не мога да търпя такива змии, единствено, ако заплащането е толкова голямо, че да търпя унижения, може да се прежаля.
PeaceЕ да и това е решение-макар че и скок-подскок хич не е лесно-особено с мойте "попадения" Whistling ooooh!Вече се чудя дали пък аз не съм нещо в ред? newsm78

Когато имаш една гадна шефка, това е лош късмет. Когато имаш втора злобна шефка, това вече е притеснително. А когато имаш трета злобна шефка, вече е време да се вгледаш в себе си и да се опиташ да разбереш с какво предизвикваш гадното отношение на хората към себе си.


А тъкмо туй казвах-обаче "находите "ми са така проточени във времето-и точно сегашната си е много наред Peace-за жалост и лош мой късмет обаче не е за дълго-скоро ще се разделим,защото се пенсионира и напуска,та почва да ме тресе какво ли ще е следващото чудо пак! Peace  bouquet
Виж целия пост
# 5
Мани мани. Остави, че злоби, ами и едната лъжеше и все забравяше. Кажеше нещо абсурдно да свърша, аз ( нали съм си перде ) и кажа, че това е абсолютна глупост и освен това противоречи на де що има законови, морални и етични норми. Обаче то си държи на неговото. След месец вдига луд скандал, защо съм била направила подобна простотия. Аз и напомням, че съм я предупредила, че е простотия изначално. Тя отрича - не помнела такова нещо. Тя толкова некомпетентна заповед не можела да издаде. Честно, ако приказката за Буратино беше вярна, на тази носът и щеше да прави директна връзка София - Токио. От тогава -всичко по e-mail. Добро утро да ми кажеше, исках да го имам писменно.

Няма спасение. Добре, че я уволниха. За съжаление, после се убедих на собствен гръб, че винаги има и по-зле. Както казват моите колеги, на нов шеф и малко прасенце не се радвай. Никога не знаеш каква свиня ще излезе.

Не го взимай толкова навътре. Готините шефове само развалят дисциплината. То няма кого да поплюеш с колегите след работа, ако шефа ти е готин.  hahaha
Виж целия пост
# 6
  bouquet JoyА ! Joy точно за ей това иде реч Joy Joy Heart Eyes
Виж целия пост
# 7
Сигурно си счетоводителка.  Simple Smile

Мое твърдо убеждение е, че много много малко жени стават за ръководители. Не знам защо така. Аз съм жена и управлявам от 19 годишна, но винаги съм се отнасяла с респект към подчинените си и екипите ми винаги са били много сплотени, силни и добри. Винаги съм държала само аз да назнавачам хората си, само аз да ги освобождавам /с редки изключения съм допускала да ми кажат кой да бъде освободен след сериозна издънка, но пък реша ли че искам да спася някой съм се борила докрай за него/. Това беше като работех за друг, никога не съм стояла зад гърба му и да спускам решения с "от офиса така казаха". Имала съм стотици подчинени и с всички съм се разделяла с добро. С много малки изключения... Сега работя за себе си и ми е още по-лесно.
Но горчивият ми опит показва, че няколкото пъти, в които съм се доверила на жени да ми управляват нещата се е случвало "пази боже сляпо да прогледа". Едно единствено момиче ми оправда очакванията, но и тя беше с мъжка психика като мен. Що така, не знам.
Предварително да уточня, че съм ръководила ниски позиции, всички са били студенти. Сред счетоводители не мога да вирея. Crazy
Виж целия пост
# 8
Не знам защо и как но при мен най-голямото зло беше мъж #Cussing out 3 години изтърпях какво ли не, накрая ми писна и се махнах. Случвало се е да съм 1-ва смяна от 7 ч,а 4 ч той звъни на мобито да ме пита какво правя  #Crazy Sick и да ми каже да отида по рано Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Имала съм гадна шефка, да, ама наистина гадна. Която беше на "ти" с единия от шефовете и си яхаше кончето както пожелае. Докато бях в майчинство-и вятърът на промяната яко ги беше издухал. Whistling Whistling
Виж целия пост
# 10
Имала съм точно 2 такива злоби за шефки - едната я изтраях месец, а другата цели 3 ... с големи скандали си тръгнах ! Ама ми беше леко на душата, че се отървах  Mr. Green
Виж целия пост
# 11
Сигурно си счетоводителка.  Simple Smile

 PeaceТц-не съм. А като гледам-твоята позиция в живота е много далече от тази на "моите чудеса"-съответно и отношението и подхода ти е много различен.
Убедих се сама че има "нормални хора"-обаче другите Twisted Evil-оставят много трайна следа в съзнанието -за жалост. Hug
Виж целия пост
# 12
И аз съм имала такава, но не само, че беше злобна ами и проста, много при това. Беше шефка на информационна агенция и правеше всичко възможно никой да не чува за нас. Не можеше да върже едно изречение. Вместо "във" казваше "фъф" и съответно "флюбен/а" "фефруари" и "фафла". Ужасна, а беше млад човек! В последствие я уволниха, защото и си правеше далавери на наш гръб. Редовно не ни даваше заплатите и то без знанието на баш шефа и правеше всичко възможно ние да нямаме връзка с него (той си бачкаше в друг офис и идваше рядко при нас). Не съм мразила (буквално) друг човек в живота си освен нея. И още не ме кефи и ще се радвам ако си е намерила работа и с нея се държат по същия начин да види какво е!
Виж целия пост
# 13
Имала съм гадна шефка, беше патологичен случай. Тогава си имаше проблеми и аз донякъде бях склонна да не й обръщам внимание, но когато големият началник ми връчи сивата книжка, вече разбрах каква змия е - имаше нахалството да ме погледне в очите и да ми каже "Това е нормално, случва се на всеки. Пък и то трудовия договор не е кой знае каква загуба!" Разбрах, че другите шефки на отдели са си защитавали със зъби и нокти своите хора, само тя не беше гъкнала за нас с колегата ми. Както и да е, почти веднага пак ме назначиха на същата позиция, обаче аз вече бях закоравяла и започнах да се амбицирам за нови територии (в рамките на същата работа). След време се разделихме професионално (след като големият шеф й би дузпата по особено брутален начин - тя отиде на специализация с неговото обещание, че като се върне ще я назначи на същия пост... обаче той се оказа по-голям задник и от нея и не й поднови договора), но продължихме да поддържаме контакт.
Сега тя е на друга работа в ролята на подчинения и виждам, че й е много кофти - има си гадни началници.
Дълго време мислех, че това са били нормални отношения в един работен колектив, докато не попаднах на страшно готина началничка - много организирана, изключително спокойна, винаги ни защитаваше... е, понякога имаше и санкции, но всичко беше в рамките на нормалното. Имах късмета да си тръгна от там преди нея, т.е. избегнах идването на новата шефка, която е  Sick
Тъй де, има всякакви случаи.
Виж целия пост
# 14
Уууффф, аз също имам една такава фурия-чудесия в офиса и едвам я търпях, докато работех. Tired Злобно, скандално, винаги на принципа "Аз казвам, така и ще бъде". Не си признава грешките, дори когато са очевадни. Раздаваше задачи, чието изпълнение физически беше невъзможно и после вдигаше яки скандали, като не си свършиш изисканото.

Скандали и публично унижение всеки ден. Дошла от обикновен търговец в провинциален клон на фирмата и станала шеф на ключов за работата отдел. Явно стресът й беше в повече, искаше да докаже, че може и невъзможното, но за сметка на служителите.

Сега е бременна. Искрено се надявам, че майчинството ще я промени и ще се кротне най-накрая, иначе ще бъда принудена да си търся друга работа, щом се върна от майчинство. Tired
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия