Чай или вода?

  • 1 429
  • 24
 Здравейте мамчета!

 Бебето ми след няколко дни навършва 5 месеца и от скоро му дава чай на Хип-успокоителен. До сега пиеше вода със захар, но според мен захарта е вреда, а той не я и помирисва когато не и сложа захар. Дали жзех пражилно решение с този чай? Дали чаят замества водата? Или пък трябва да упорствам с вода без захар? Намерих в този форум някои мнения, но нищо конкретно. Ако някой знае нещо по въпроса нека да пише. А, и другото въпросче да задам, какъв сок давате, по колко и кога? Благодарско на всички, които ще отговорят!  bouquet
Виж целия пост
# 1
Хм... май не е трябвало изобщо да му слагаш захар във водата.Едва ли ще започне да я пие без захар, след като вече е свикнал със сладкия и вкус, колкото и да упорстваш.Но все пак опитай известно време да му предлагаш само неподсладена вода-може да я приеме като поожаднее.
Мисля, че в това,че пие чайчета няма нищо лошо.Давай му-щом ги харесва и приема.
А сокове може изобщо да не му даваш.По-скоро след месец-два можеш да пробваш направо с пресни плодове.
Виж целия пост
# 2
трябвало е много отдавна да спреш тази захар.Давай чай но предлагай и вода може в един момемт да я пропие,сега сигурно протестира срещу несладкия й вкус.
Виж целия пост
# 3
ще следя с интерес темата,защото моето бебе също пие водата със захар Mr. Green,принудих се да му слагам защото иначе изобщо не пиеше - нито капка Mr. Green,наскоро пробвах без захар и я отказва....
относно сокчетата - не е задължително да му даваш,аз лично не съм предлагала сок до сега и не смятам да го правя  bouquet
Виж целия пост
# 4
  За жалост послушах акушерките и педито в началото и му слижих захар, така правели и в родилното #Cussing out, сега няма отучване. Същата грешка и със изцеденото сокче...По късно, когато се възстанових от операцията и се поинтересувах за хранене и захранване на бебето разбрах, че не е трябвало сляпо да вярвам на педито и да му давам сокче като навърши 1 месец, плодово пюре от 3-ия месец, зеленчуково, жълтък и каша от 4-ия.По добре е да се захранват бебоците по-кусно, особено ако са на кърма, но уви... Confused
Виж целия пост
# 5
Дали чаят замества водата?
Или пък трябва да упорствам с вода без захар?
какъв сок давате, по колко и кога?

Да.
Да, трябва да упорстваш и изобщо не е било нужно да започваш с подсладени напитки.
Сок пие след година и половина  Peace
Виж целия пост
# 6
 Блонди, имах в предвид изцедено сокче от ябълка, морков и т.н. нали казват да се дава по около 30 мл., но незмам дали се увеличава грамажа
Виж целия пост
# 7
Момичета,аз нямах грам информация за нищо,дори не четях форума още,но никога не сложих захар във водата,въпреки,че ми казваха.Упорствах от раждането до преди месец-не слагах захар,бебето не пиеше чистата вода,но аз пак не слагах-вие защо слагате?Педиатрите препоръчват захар заради жълтеницата-ако е минала,защо е тази захар?Дъщеря ми пропи вода преди има няма месец-е,какво се притеснявате тогава?Когато бебето има нужда от вода-ще пропие-но ако не го пробвате с чиста,а слагате винаги захар-е,няма как да се научи.
Колкото до сокчетата-аз давах от 3-тия месец и това въобще не е като да даваш вода със захар Laughing.Така компенсирах липсата на вода.Или давах и аз чай някакъв,но редовно предлагах и вода.В един момент намалих соковете и махнах чая и започнах да предлагам само вода.В такъв случай,бебето няма къде да отиде и ако е жадно ще пие вода.
Ама всеки си знае неговото де....Аз не знам някой да е умрял от обезводняване,при положение,че му даваш вода пред носа.... LaughingЩе стиска,ще стиска и накрая ще пие. Peace
Виж целия пост
# 8
А, защо не пробваш постепенно да намаляваш количеството на захарта във водата, докато съвсем спреш да слагаш? Може пък така по-лесно да свикне.
Виж целия пост
# 9
Определено по-добрия вариант е вода без захар. Чайчета също са подсладени-в тях има глюкоза. Опитай постепенно да намалиш количеството на захарта във водата или пък му предложи вода тогава, когато си сигурна, че бебето е жадно(не че на вашата възраст това може да се определи лесно Wink).
Виж целия пост
# 10
А, защо не пробваш постепенно да намаляваш количеството на захарта във водата, докато съвсем спреш да слагаш? Може пък така по-лесно да свикне.

Това като вариант, да.
Виж целия пост
# 11
ние направихме така: намалихме постепенно пропорциите на чая във водата, съвсем плавно за да не усети разликата детето. така за един месец някъде минахме на чиста водичка
Виж целия пост
# 12
Няма да ти е лесно да откажеш бебето от захарта. Но с постоянство и упоритост ще стане.
Не е проблем да даваш чай вместо вода. Каквото харесва детето това да пие. Peace
Виж целия пост
# 13
Моят бебок стана на5 месеца преди 5 дни.Имам същият проблем.със тази разлика,че дори подсладена не я искаше водата и аз заради жегите давам чай на хип,него судоволствие си го цока по колкото трябва.Шашках се ама взех да мисля че по добре нещо отколкото обезводняване.
 Дозата на чайчето е 1л.на сто грама ,аз я намалих.Давах извесно време така/по-разреден/и после показах водата.Имаше ефект по-по малко но се лъжи да си пиива водичка.Сега му редувам два дни вода един чай.Все още от водата пие двойно по малко ама ще се научим няма къде да иде.
 А за соковете давай ама да не ти ги хареса много че да иска само тях.С първото ми дете допуснах тази грешка и от личен опит ще ти кажа че развалят зъбките.Тя не признаваше също никакъв вид вода.затова сега съм и по упорита.
Виж целия пост
# 14
А, защо не пробваш постепенно да намаляваш количеството на захарта във водата, докато съвсем спреш да слагаш? Може пък така по-лесно да свикне.

 Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия