Ако прескочим термина?

  • 1 839
  • 32
Здравейте, малко съм притеснена.Термина ми е на 4 септември, а все още нямам никакви подготвителни контракции.Проблем ли е ако прескочим термина????? Cry
Виж целия пост
# 1
Какви подготвителни контракции???!!! Това е една възможност, а не 100 процентова задължителна програма. При всяка жена раждането започва и се развива по различен начин. Ако преносиш бебето /не го родиш до 2-3 дни след датата на термина, има си лекари, които да преценят какво да се прави.
Виж целия пост
# 2
аз мисля че наи-много да седмица може да е преносено и после ако не се роди и на седмия ден секцио.
Виж целия пост
# 3
Ами аз преносих 16 дена и родих здраво детенце,важното е да те следят - как са тоновете на бебето,състоянието на плацентата,качеството и количеството на водите...
Виж целия пост
# 4
Аз преносих 4 дни и водите ми бяха зелени. Нямаше никакви подготвителни контракции, предизвикаха ми раждането.
Виж целия пост
# 5
аз мисля че наи-много да седмица може да е преносено и после ако не се роди и на седмия ден секцио.
Naughty Може да се преноси повече от седмица и въобще да не се наложи секцио,а просто ти го предизвикват  Peace
Виж целия пост
# 6
Аз също преносих и на петия ден след термина ме приеха.
Родих със секцио по преценка на лекарите.
В деня на термина бях на преглед и тъй като нямаше никакви изгледи за раждане, ми казаха да отида след пет дена, ако не съм родила дотогава.
Леко раждане! Hug
Виж целия пост
# 7
не е проблем,аз преносих с 3дни и всичко си беше наред с беборана.Мога дсамо да кажа,че по-често срещам случаи с преносена  бремнност.
Виж целия пост
# 8
Ами аз преносих с 9 дни моя син,накрая родих съвсем нормално,без да ми предизвикват раждането.
Но имаше едно момиче с моя термин,съответно също толкова дни преносваше,но нямаше изгледи да ражда,така че и го предизвикаха,пък накрая стана секцио.

Според мен всичко е въпрос на лекарска преценка.Така или иначе сега всеки ден ще ходиш да ти слушат тоновете,не се притеснявай излишно,не е опасно,просто бебето само знае кога е най-добре да се роди понякога/с изключение на секцио/ Peace
Виж целия пост
# 9
Аз родих 9 дена след термина, по нормален начин. Водите ми бяха съвсем бистри, т.е. реално детето не беше "преносено". Все пак термина е приблизителна дата, с една и съща формула се изчислява за всички жени, а все пак някои имат по редовен цикъл, други по-нередовен, по-къс, по-дълъг и т.н. Моят винаги е идвал на повече от 28 дена.

Иначе тогава като питахме в МД София какво се прави в случай на по-дълго преносване, казаха, че ако всичко друго е наред, се чака до деветия ден, след това вече постъпваш в патологичното отделение в болницата за наблюдение, докато се роди бебето. Аз тъкмо отидох в МД за такова постъпване, но те казаха, че вече имам 5 см разкритие и родих бебчо след 5 часа. Просто мойте контракции са били първоначално много леки и без болка.

Успех и леко раждане!
Виж целия пост
# 10
Аз преносих 9 дни и ми предизвикаха раждането.Всеки ден след термина ходех да слушат тоновете на бебо.Накрая родих спешно секцио,защото той не пожела да излезе! Rolling Eyes Спокойно!Гледай всеки ден да си слушаш тоновете и когато дойде тогава! Hug
Виж целия пост
# 11
И аз съм преносено бебе 9 дена съм измъчвала майчето, и още де  Blush
Живо и здраво бебенце ти желая  Hug
Виж целия пост
# 12
По чужбинско почти навсякъде се изчаква до 2 седмици макс и после го предизвикват. Споко, няма страшно, има доста такива майчета, пък и ти имаш време още.
Виж целия пост
# 13
много интересно ми стана, защото моят термин също беше за 4-ти септември, само че миналата година... Joy
и аз бях притеснена, че нямах никакви изгледи за раждане, също като теб...родих на 14 септ., така че не се притеснявай...предизвикаха ми раждане и...готово Hug  smile3504
А от друга страна всичко може да стане толкова бързо, че после да се смееш как си се притеснявала!
Успех и леко раждане! Hug  bouquet Hug
Виж целия пост
# 14
Аз пък преносих каката 23 дни  Wink. Приеха ме за наблюдение две седмици след термина. Следяха ме. Направиха ми пробно раждане. И на по-следващия ден пак ми предизвикваха раждането.
Идеята ми е лекарите си знаят работата и следяха нещата. Звучи много по-страшно отколкото беше. При пробното раждане изобщо не ме боля. Четох си книжка и скучах цял ден. Само ме беше яд, вече не вярвах, че някога ще родя.
До 4-ти има време. Стискам ти палци скоро да се похвалиш с бебче  Heart Eyes
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия