Дъщеря ми се страхува да заспива сама в стаята си!

  • 4 576
  • 34
Здравейте, мами!
Отдавна исках да попитам дали вие имате такъв проблем и как го решавате. Дъщеря ми е на 8 години и си е заспивала сама в стаята, на светната лампа и телевизор на музикален канал. От 2 месеца тя се страхува, унася се и по някое време аз мисля, че спи, а тя тича цялата припотена и със сълзички и ми казва, че не може да спи, страхува се. Случвало се е и да трепери. Първо мислех, че са глезотии, че прави напук, защото съм разведена, живея с друг мъж от 1 година. Но взеха да зачестяват, казва, че се страхувала, имало някой в стаята, сякаш нещо минавало покрай нея. Взех да се стряскам и аз, но все пак е голямо дете, трябва да спи самостоятелно, да преодолеем това, но не знам как. Опитвам с разговор, карам я да чете преди лягане, да не гледа нищо страшно, казвам й, че играчките я пазят, но не помага нищо. Снощи й дадох мента, глог, валериан на билкова основа и заспа без проблем сама.  Трябва ли да я вода на психиатър? Изпадали ли сте вие в такава ситуация и как се преборвате с подобни страхове при големите деца????? newsm78
Виж целия пост
# 1
Ти пък - психиатър! Всяко дете има някакви страхове. И нея наистина е страх да стои сама в тази стая. Защо не отиваш с нея в стаята й за половина час, докато заспи? Като заспи, се изнизваш в другата стая и така... полека-лека ще й мине този страх.
Виж целия пост
# 2
Със сина си, който е на 13 год., имаме същия проблем - допреди 2 години беше много смело дете, но след това какво се случи,не знам,но категорично отказва да спи сам. Консултирах се с психиатър, без да подлагам детето на преглед, и ми бе казано, че за пубертета са характерни някой страхови неврози. Но, ако проблемите продължат да се задълбочават, да се явим на преглед за изписване на успокояващо. Това ме наведе на мисълта, че проблемът не е толкова невинен. Съветвам те, заведи детето при специалист-най-добре психолог, специализирал детска психология, и вече ако той  те пренасочи, търси помощ от психиатър.
Лично аз имам съмнение, че синът ми реагира с тази страхова невроза на сериозен семеен проблем, който, слава Богу, се реши успешно. Помисли и върху този вариант и успех!
Виж целия пост
# 3
Според мен случая е за психиатър ако не отмине скоро. 8 годишния ми племенник има същия проблем, но още по зле, защото го е страх да заспива сам на легло. На мен ми се появи такъв страх през детството ми, не знам по кое време точно, но никога не са ме водили на психиатър. Е, проблемът още си стои. Сега съм на 30 и не мога да спя сама в стая. Когато мъжът ми е в командировка, задължително ме хваща безсъние и задължително се опитвам да заспя на светната лампа. Не познавам никой друг със страх от тъмното на тая възраст. Чудя се има ли други като мен Tired
Виж целия пост
# 4
Да се запознаем тогава и мене ме е страх от тъмното, когато съм сама.
Виж целия пост
# 5
при нас проблема се реши като се роди бебето Peace
щом малкия си е в леглото , каката гордо отива ,гаси лампата и си ляга  bouquet
нали са двама........... Joy
Виж целия пост
# 6
Аз бях така като малка, но мисля че почна някъде към 10-тата година, когато останех сама на тъмно, сякаш всичко около мен се увеличаваше, а аз се смалявах, изпитвах задушаващ страх, чак ми се гадеше и получавах сърцебиене, а понякога и повръщах, сега си го обяснявам с объркването на хормоните и постепенното навлизане в пубертета. Майка ми не ми вярваше и тя мислеше, че са глезотии, отмина постепенно, но е много кофти майка ти да не ти вярва. Валериан+мента+глок е добро успокоително, точно в този период доста го пиех, но пробвай с ментов чай само.
Виж целия пост
# 7
Ако ще водиш - детски психолог е това, което ти трябва. Психиатърът се занимава с психично болни хора, не с деца, които ги е страх да спят сами.
Може и да има нещо общо с новата ти връзка, може и да няма. Най-добре - много разговори, заобиколни, за това дали нещо не я тревожи и колко много я обичаш, как няма да позволиш нищо да ви се случи и да ви раздели... в този стил. Четете си заедно преди лягане, играйте на нещо. Ще се успокои.
Виж целия пост
# 8
Според мен случая е за психиатър ако не отмине скоро. Tired
И аз мисля, че не  е лошо да се консултирате със специалист.
Виж целия пост
# 9
Според мен случая е за психиатър ако не отмине скоро. 8 годишния ми племенник има същия проблем, но още по зле, защото го е страх да заспива сам на легло. На мен ми се появи такъв страх през детството ми, не знам по кое време точно, но никога не са ме водили на психиатър. Е, проблемът още си стои. Сега съм на 30 и не мога да спя сама в стая. Когато мъжът ми е в командировка, задължително ме хваща безсъние и задължително се опитвам да заспя на светната лампа. Не познавам никой друг със страх от тъмното на тая възраст. Чудя се има ли други като мен Tired

Сега вече познаваш. И аз съм на 30 и мене ужасно ме е страх от тъмното. При мене действа когато си затворя веднъж очите да не ги отварям вече. Тъпа работа, но това действа при мене.  Hug Hug Hug Hug
Виж целия пост
# 10
Струва ми се напълно нормално - детски страхове. Между 8 и 15 год. възраст имах същият проблем. Отшумя като взех да мисля за гаджета  Mr. Green. Ти по - добре я разпитай какво е чела, какви филми и предавания е гледала и от какво се е изплашила, че  тя детската фантазия е необятна.
Виж целия пост
# 11
Има една малка и много интересна книжка за страховете на децата в различните възрасти. Но е на руски.
У нас ще препиша заглавието й. Мисля, че щи помогне на доста родители да разберат и преодолеят страховете на децата си.
Виж целия пост
# 12
Цитат
.... ти пък - психиатър!...

 - Точно за Психиатър е. Че какво друго предлагате - Невролог?

 Реника ако желаете бързо, меко и ефективно излекуване - най-добре е хомеопат.

 Ако желаете, на Лични ще Ви дам координати на мн. добър хомеопат в Стара Загора.  Peace
Виж целия пост
# 13
Имам две дъщери ,.Малката е почти на 7 и от нищо не се страхува,спим заедно,голямата е на 8 и е много страхлива-от хиляди неща,едно от който е заспиването .....Вече не обръщам внимание на мрънкането да лягаме заедно,надявам се,че с течение на времето всичко ще се оправи.
Виж целия пост
# 14
Аз също имах такъв период. Упорито и тъпо разправях на майка ми, че починалата ми прабаба седи на стола в ъгъла на стаята и ме гледа или минават "хора" дето няма от къде да влязат всъщност  Rolling Eyes. Само едната ми баба взе присърце нещата /защото беше набожна/ и ми даде да пия вода, в която е стоял сребърен кръст- може да е внушение, но се оправих  Crazy.
Защо не я попиташ, кой "минава" край леглото и?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия