И какво правим, когато отново ни обиждат?

  • 2 545
  • 22
И така - пак старата песен на нов глас.

Още от юли месец знаех, че детето ще иде при баща си за 5 дни - 01-05.09. Лошото е, че на седми (от петък до неделя) пак ще го взима и така детето ще преспи една нощ вкъщи и после пак ще ходи при него. Помолих го да си помисли, да направи така че да слее дните като го вземе с ден или 2 по-късно. Да, ама не. Нямало кой да гледа малчо и заради това ще го доведе в четвъртък сутринта и ще го вземе в петък вечер.

Днес беше поредния скандал по телефона, защото аз мислех, че ще доведе детето на пети вечерта. Но на него му се полагали пет денонощия и той щял да задържи детето толкова. И пак обижда, че това били мои глупости, че детето не се разкъсвало и че не мисля за него щом не съм предложила да слее дните (т.е. да го вземе за 2 дни повече). Глупости съм измисляла, било му писнало от мен и съм била лоша майка. Вече не зная какво да мисля.

Казах му да не смее да ме обижда, защото съм прекрасна майка и обичам детето си и че за разлика от него, дума не съм изрекла срещу него и родителите му. Реве ми се в момента и не знам какво да правя. Все още изпитвам ужас, когато се чуем, защото все очаквам да стане някоя подобна глупост. Истината е, че единствено искам детето ми да е щастливо.

Оплаках се и уж ми поолекна  Cry.
Виж целия пост
# 1
Уф, Марго! Sick
Явно този човек прави напук, за да те вбеси и...успява.
А това, че казва, че си лоша майка е обезпокоително.
Дали не говори така и на малкия? Thinking
Недей да ревеш, щото няма смисъл.
Явно ситуацията ще се повтаря.
Горе главата!  bouquet
Виж целия пост
# 2
Горкичката ,Марги!Съчувствам ти
Виж целия пост
# 3
Много ясно че говори на детето. Миналата година след като се разделихме госпожите в яслата ми разказаха, че както си играело малкото започнало да нарежда "мама е лоша". А тогава нямаше 2 години и е ясно, че това му е набивано в главицата. Сега му беше казал, че аз не го пускам при него да се виждат. Не мога да си обясня поведението му вече. Затвори ми телефона преди да си чуя детенцето, после пак се държа гадно. Най-лошото е, че мен ме е страх от него и ми е мъчно за Йоан - защото от всичко това най-много страда той  Cry.

Продължавам да си плача, добре че няма никой.....
Виж целия пост
# 4
Единственото решение е непукизъм. Просто не му обръщаш внимание. Той мрънка ти се държиш спокойно и си отстояваш позицията и така. Няма нужда да му обясняваш, че си добра майка, че мислиш за детето или каквото и да е. Можеш да му кажеш, че не е прав и толкова.
Винаги съм казвала, че обиждат хората, които се чувстват слаби и несигурни и нямат никакви разумни аргменти.
Защо те е страх от него? Посягал ли ти е?
Виж целия пост
# 5
Най-лошото е, че мен ме е страх от него и ми е мъчно за Йоан - защото от всичко това най-много страда той  Cry.

Ужас просто...
Кажи му на твоя Убавец, че детето ти знае дали си добра или лоша майка.
Малеее, идва ми да му фрасна един  #Cussing out
Виж целия пост
# 6
Единственото решение е непукизъм. Просто не му обръщаш внимание. Той мрънка ти се държиш спокойно и си отстояваш позицията и така. Няма нужда да му обясняваш, че си добра майка, че мислиш за детето или каквото и да е. Можеш да му кажеш, че не е прав и толкова.
Винаги съм казвала, че обиждат хората, които се чувстват слаби и несигурни и нямат никакви разумни аргменти.
Защо те е страх от него? Посягал ли ти е?
абсолятно ясно - от къде на къде ще му се обясняваш???
следващия път - ти крещиш първа и му зцаявяваш че ще забраниш достъп до теб и детето ти ако той си позволява да се държи зле с теб! че ще заведеш дело за тормоз
и че ще водиш детето на психолог ако е нужно 0за да докаже вредите които той с неадекватното си поведение причинява...даже че вече си водила детето...
разкажи вму ти играта, а не да го оставяш да прави квото си иска
да и защо те е сткрах?
Виж целия пост
# 7
Посягал ми е. И като побеснее става ужасен. Май и аз имам нужда от психолог.
Виж целия пост
# 8
Margarita  Hug

Не му се връзвай на играта. Когато ти каже, че си лоша майка, не му казвай че не си. Кажи му: "Да, лоша съм, ужасна съм даже, обаче ти ме избра за майка на детето ти и това е положението." Кажи му, че ако говори на детето ти лоши неща за теб - ще освидетелстваш детето при психолог и ще заведеш дело с/у него, за да го лишиш от родителски права. Луда си - да луда си и е най-добре да внимава как се държи с теб... Ей така - вбесявай го. После смени плочата и му кажи с мил глас - не иска ли най-доброто за детето си, как детето му има нужда от баща и ти винаги му говориш хубави неща за татко му...

Това беше моята тактика при раздялата ми с БНД. Дори ми се е случвало да го заплаша, че ще заведа детето да я гледа той и да го видя как ще се оправя... естествено преди това той твърдеше, че детето ми пречи и да му го дам, но като усети сериозността в гласа ми - си замълча  Mr. Green Mr. Green

Отделно винаги можеш да наемеш 2-ма бабаита, които да го пребият и да му набият в главата да не тормози бившата си жена - вярвай ми  Whistling
Виж целия пост
# 9
Много съм ви благодарна за подкрепата!  Hug
Виж целия пост
# 10
Аз също бих те посъветвала да заведеш дело за тормоз-или поне да го сплашиш с това.детето ти е малко,а какво ще стане като порасне,когато вече ще гледа с други очи ситуацията между вас.вземи мерки.Знам че е много трудно да се разбереш  с такъв човек,но опитай,първо с добро ,после с лошо.
Виж целия пост
# 11
явно яко те е тормозел щом те е страх, а може би и ти си податлива...
дано го преодолееш и не се даваш да те тъпче дори и от разстояние
ако можеш да си позволиш като време и пари спец помощ - може би ще се оправиш по-бързо...
но щом си оцеляла и си се развела - значи имаш сили и потенциал и сама да се справиш!
гуш и не бъди тъжна - идиоти много и тепърва ще срещаш, не им се давай пък били те и БНД
Виж целия пост
# 12
Марги и аз те прегръщам и ти казвам да се успокоиш - колкото и да те е тормозил - това е било в миналото - сега не може да продължава така и ти си тази която трябва да му покажеш че нещата са различни. Ти не си същата Марги - онази с която той е живял и онази която е позволявала да бъде тормозена, която е позволила на този мъж да се държи с нея зле - тази Марги вече я няма, сега има друга МАРГИ - много по-силна, по-добра и по-умна - тя не позволява да се държат зле с нея, да й крещят ит.н. - следващият път като ти повиши тон - му затвори телефона и му звънни след час и с мил тон му кажи, че няма да разговаряш повече с него когато крещи или използва нецензурни думи или обиди - обясни му че ще се наложи да се научи да разговя с теб по-специален начин - иначе ти няма да контактуваш с него и ще трябав да си говорите чрез адвокат и детски психолог.
Изцяло подкрепям това което ти е написала ISA  Peace
Успех и спокойствие - тоя нещасник не може вече да ти направи нищо - веднъж му покажи, че вече си силна а не уплашена и най-вече че не те е страх от него - излез от позицията на силата и той ще се стресне и ще промени отношението си.
Виж целия пост
# 13
Като начало трябва да преодолееш страха си.
Глътни едно хапче "майната му" и си кажи, че мнението му за теб не те засяга. То наистина не те засяга. Няма значение какво си мисли за теб, важно е как се държи с детето.
По този въпрос направи, както те съветват другите преди мен - консултирай се с адвокат и детски психолог, може да се ограничат свижданията, ако психолог прецени, че това се отразява зле на детето. Не съм специалист, но знам, че една приятелка направи нещо подобно преди време.
Най - важното според мен - ако този човек действително е склонен към насилие и се страхуваш от него, не контактувай с него лично, а чрез посредник.
Не се опитвай да го убеждаваш в правотата си, щото е ясно, че той всичко това го прави само за да те тормози - кой крив, кой прав няма значение. Стане ли ти тежко и обидно, поплачи си, сподели, излей гнева си и вземи мерки - само не води празни разговори с БНД, че никога няма да излезеш от омагьосания кръг.
Твърд регламент относно дните за виждане, контрол над поведението му - ако знае, че детето посещава психолог няма да смее да приказва каквото му падне.
Виж целия пост
# 14
Благодаря ви още веднъж!  Hug Имам координати на добър психолог и ще звънна. Бяха ми ги дали точно заради детето, но като гледам и аз имам нужда. Явно това не мога да преодолея сама. Ще се консултирам и с адвокат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия