Може ли на 2 год. и 7 мес. да тръгне на градина?

  • 1 403
  • 28
Ако правилно съм разбрала, трябва в годината, в която навършва 3 години, да я запиша на градина. Обаче тя ги навършва през февруари, което значи, че чак септември ще тръгне на градина и ще е почти на 4 години, вместо на 3. Та искам да ви питам, може ли да тръгне по-рано на градина? Има ли закон, правило, което пречи?
Виж целия пост
# 1
Ако правилно съм разбрала, трябва в годината, в която навършва 3 години, да я запиша на градина. Обаче тя ги навършва през февруари, което значи, че чак септември ще тръгне на градина и ще е почти на 4 години, вместо на 3. Та искам да ви питам, може ли да тръгне по-рано на градина? Има ли закон, правило, което пречи?

В нашата градина децата навършващи 3 год. през първото полугодие ги приемат от 1юни. По добре е да си върви с децата от нейната година.
Виж целия пост
# 2
да, може, стига да не е проблем за детето- например още да е с памперс, и др подобни, или ти да не искаш
Виж целия пост
# 3
Само че следващата година ще я прехвърлят при "набора" й, и така ще "повтори" една група, и съответно ще отиде при съвсем нови учителки и непознати деца... Поне в нашата група имаше два такива случая и поне по страничните ми наблюдения, преживяха го с не особено голямо желание. За всеки случай си питай в градината.
Виж целия пост
# 4
Ами може, ама по- добрият вариант е ако ги навършва в каря на годината, за да е с набора си, Във Вашия случай, са ти написали какво евентуално ще стане.
Виж целия пост
# 5
Само че следващата година ще я прехвърлят при "набора" й, и така ще "повтори" една група, и съответно ще отиде при съвсем нови учителки и непознати деца... Поне в нашата група имаше два такива случая и поне по страничните ми наблюдения, преживяха го с не особено голямо желание. За всеки случай си питай в градината.
Peace
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви момичета!   bouquet
Наистина не искам да повтаря, нито пък да сменя децата или учителката, спомням си колко е травмиращо  Cry Май ще си върви от септември с набора и това е  Hug
Виж целия пост
# 7
Разбира се ,че може.Мони тръгна на градина на 2г и 10 мес през април Grinning
Виж целия пост
# 8
Малена тръгна днес на градина, родена е обаче декември, набор 2004. Тези за 2005, трябва да тръгнат догодина. Тези от първото полугодие, тръгват през юни.
Виж целия пост
# 9
Този проблем често се явява WinkГолямата ми дъщеря тръгна на  2г и 8месеца ,а децта в групата/повечето/ бяха над три години.Не мисля,че може да се избегне.По-добре е да върви с набора си и както са ти казали -може да тръгне юни Hug

Малена-честита малка ученичка  bouquetДано  бързо да се адаптира  Peace
Виж целия пост
# 10
А какво се печели/губи като тръгне през юни или юли на градина, вместо септември? На мен ми се искаше като тръгне по-рано на градина, да тръгне по-рано и на училище - на 6 години /почти 7/, не на 7 /почти 8 години/. Така като чета какво сте писали, просто ще повтори една година в градината, което не ми се иска. Като тръгне веднъж, нека си върви с децата и учителката до края.
Виж целия пост
# 11
Ние бяхме точно на толкова, когато тръгнахме в първа група, в следствие на което тръгнахме в първи клас на 6 години и нито за ден не съм съжалила. Сина ми се чувстваше много по- добре в ДГ, от колкото в ДЯ, поради което се спряхме на този вариянт.
Сина ми стана на 3 години през януари, а тръгна на градина предходната година в края налятото.
Виж целия пост
# 12
Малката ми дъщеря сега прави 2г 8м и от септември сме 1ва група.Няма да повтаря догодина.Ще върви с набор 2004г.След няколко години ние с баща й ще решим дали да тръгне на у-ще с предния набор или ще повтори предучилищната група ,но вече тази която се намира в училище.
Виж целия пост
# 13
suny75 и Judy много ви благодаря! Hug Успокоихте ме и ме настроихте оптимистично! Аз мисля да направя също като вас  Grinning Имам бледи спомени от детството как много ми се ходеше на училище, а трябваше да стоя още година в детската градина Cry, понеже имаше тъпото правило, че всички ненавършили 6 год. до юни месец, тръгват от другата година. Аз бях родена октомври и така се получи, че вместо на 6, тръгнах почти на 7 на училище.
Виж целия пост
# 14
Тошко го записах на две годинки и половина на детска градинка .
Изкара първа група с по големите и за изравняване на възрастовата граница тази година пак кара първа група.
Малкия  мисля да го дам и него по рано ...но да видим дали ще го приемат. Thinking
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия