8 ОДЗ в ремонт, родителите в неведение!

  • 1 591
  • 28
Момичета, за да не се окажат още майки като мен с пръст в устата като заведат детето си на ясла за първи ден, реших да ви предупредя.

Ето какво ми се случи сутринта:

Отиваме сутринта с мишките и с целия багаж и още по стълбите ни посреща главната сестра с прекрасната новина, че ОДЗ-то не работи, защото били в ремонт и не се знае кога свършва ремонта #Crazy Не им били превели навреме парите за ремонта на алуминиевата дограма и сега се забавили не се знае още до кога. Другата седмица да съм звъннела да видя докъде са я докарали. Питах прословутите изследвания какво да ги правя, казаха, че щели да видят как да ми ги признаят Crazy Как не съм се била обадила предварително #Cussing out Другите майки били звъннали и видиш ли само аз не съм знаела Shocked Да, ама видях още поне 5-6  семейства заблудени като нас. Толкова ли не можаха един телефон да звъннат, за да знаем #2gunfire

На входа срещам и директорката и тя ме започна с въпроса, ами вие защо не се обадихте #Crazy Аз ли трябва да звъня на тях или те на мен, след като сме уточнили дата и те не са коректни Close  Някои от майките трябваше да са на работа същия ден, как са се оправили с положението не знам, но на мен ми е бясно, пък на тях не знам. Какво е това безобразие не мога да разбера  Close

Дано съм успяла да предупредя някои от вас и да не се изненадат неприятно в следващите дни като мен Rolling Eyes

Виж целия пост
# 1
Това е ужасно преживяване... Психическа нагласа, на теб, на малките, изобщо... И отивате - ремонт! Еееййй..., аман вече от тяхните ремонти бе! Ами ако работиш?
Надявам се другата година, да няма такива дълги отпуски с дългите им, протяжни ремонти цяло лято!
Мишленце, направо сигурно ти се е отщяло. Представям си ситуацията. Вълнението сутринта и накрая - ремонт!
Виж целия пост
# 2
Това е ужасно преживяване... Психическа нагласа, на теб, на малките, изобщо... И отивате - ремонт! Еееййй..., аман вече от тяхните ремонти бе! Ами ако работиш?
Надявам се другата година, да няма такива дълги отпуски с дългите им, протяжни ремонти цяло лято!
Мишленце, направо сигурно ти се е отщяло. Представям си ситуацията. Вълнението сутринта и накрая - ремонт!

Ники рева половин час на стълбите за апартамента. Едвам го успокоих. Цяла седмица подготовка, че ще ходят на работа като тати и накрая гавра. Половин година чакам да ни приемат, цяла нощ на опашка съм се редила и накрая наистина ми се отщя. И не бяхме само ние, това е най-лошото. Ако бях на работа щях да започна посещенията си в яслата със скандал, едвам се удържах Twisted Evil
Виж целия пост
# 3
Това е ужасно преживяване... Психическа нагласа, на теб, на малките, изобщо... И отивате - ремонт! Еееййй..., аман вече от тяхните ремонти бе! Ами ако работиш?
Надявам се другата година, да няма такива дълги отпуски с дългите им, протяжни ремонти цяло лято!
Мишленце, направо сигурно ти се е отщяло. Представям си ситуацията. Вълнението сутринта и накрая - ремонт!
Peace
Виж целия пост
# 4
за 8 одз и аз знаех предварително от една колежка чието дете е там...обаче много странно че макар че изричнопроверих нашата детска, днес се оказа че не работи  поне до 17 септември- става въпрос за 168 цдг,така че не сте сами...нямам думи вече, освен  #Cussing out #Cussing out #Cussing out
Виж целия пост
# 5
Ние сме в друго ОДЗ обаче и при нас се получи нещо подобно:
на телефонно обаждане ми казват, че на 3-ти септември ще са отворили. Отивам в петък на 31 август и заварвам градината след масивен ремонт - сменени дограми, боядисани фасади и вътрешни помещения и всички учителки и лелки накачени по прозорците да чистят. На въпроса ми дали ще работят на 3 септември ми отговарят, че по принцип са отворени, няма да върнат никого, но децата ще бъдат в сборна група в едно помещение и ако можем да си ги задържим до 10 септември у дома. После разменик 2-3 приказки с една от познатите ми лелки, която ми каза, че наистина е по-добре да си задържа децата, защото в помещенията още много миришело на боя...... И като си представиш, че тия дни се очертава дъждовно и сигурно ще ги държат милите затворени в едно миризливо помещение, ги оставих за следващата седмица. Аз все пак мога да си го позволя, че баща им е в отпуска, ама има хора, които няма да могат......
Поне ми обещаха, че ще признаят изследванията на малката дъщеря, тъй като тя тръгва за първи път.
Виж целия пост
# 6
а на нас ни предложиха сборна група в друг квартал...явно е масово, ама защо затвориха от 15 юни, като не започнаха ремонта?!
Виж целия пост
# 7
а на нас ни предложиха сборна група в друг квартал...явно е масово, ама защо затвориха от 15 юни, като не започнаха ремонта?!

Навярно заради отпускарския сезон Twisted Evil

Не вярвам общината да е забавила превода на парите за едни, а за други не Peace Във всички случаи не виждам логика в пестенето на пари от телефонни разговори и умишленото създаване на хаос и неудобства за всички Rolling Eyes
Виж целия пост
# 8
Не сте сами!Същото е положението в 37 ОДЗ.Засега няма да работят до 12.09,но е твърде възможно този период да се удължи до 17.09.
Дано ми признаят изследванията,защото други не ми се правят.
Виж целия пост
# 9
Не сте сами - и в 73 ОДЗ Люлин на 29 август ми казаха че започваме на 3 септември, а в неделя вечерта от друга майка разбрах че почвали ремонт. Никъде нищо не пише и което е по-важно не се знае до кога ще продължи - или до 10 или до 17-ти. Добре че не заведох до входа прегарящия от ентусиазъм момък, та да се тръшне пред вратата че си иска приятелите  Wink
Виж целия пост
# 10
и 30 одз е така, така беше и миналата година, но причината е в общината - а не в тях, не им отпускат пари по- рано  , всички се ядосват от директорка до лелки, ама това е положението не зависи от тях   Twisted Evil
Виж целия пост
# 11
...явно е масово, ама защо затвориха от 15 юни, като не започнаха ремонта?!
А защо не питате общината ????? А плюете по детските градини.И аз отидох на работа и заварих всичко на вили и могили.Преди две седмици положението беше същото и майсторите си клатеха краката.Взели са мерки за дограма преди един месец и вчера за пореден път - никой не се появи.И аз вместо да си посрещна децата хванах парцала.Да не мислите,че умирам от кеф.Директорките звънят на поразия притеснени от ситуацията и ги успокояват ,че ще дойдат - ама кога???????
              Като сте толкова ентусиазирани да критикувате защо не отидете пред общината или министерството.Телевизия не гледате ли???? Вчера министъра обясняваше ,че текат ремонти по училища и ДГ.ЗАЩО НЕ ГО ПИТАХТЕ КАК СЕ ПРАВЯТ РЕМОНТИ ПРЕЗ СЕПТЕМВРИ С ДЕЦА????????!!!!!!!
               И как се звъни на 400 деца,не ми е ясно  #Crazy
               Много лесно е да говорите за отпуски ,но идея нямата на колко хора прекъснаха отпуските заради ремонтите и стояха с ключове в ръка да чакат майстори и бригади!
               Стига вече с това КОЛКО СА ВИНОВНИ градините и персонала там. Sick
Виж целия пост
# 12
скъпа, от общината си измиха ръцете че са ни дали резервна градина- но в друг квартал!!! аз водя едното дете в една посока на ясла, другото- в обратната в друг квартал, ами не става
и като гледам е масово, наистина от тази сутрин си мисля за някакъв протест, ама познай- на работа съм и няма как да ходя напред-назад , освен да измислим нещо като подписка online
всъщност и не съм толкова тъпа да мисля че учителките ни са виновни, ясно е че проблема идва от директорите и общините, ама сле дкато уж нямаше да се почива вече лятото масово, те най- нагло масово направиха ремонтите през септември
гледам и близкото ни училище е в ремонт- броени дни преди 15 септември  #Crazy
и друго ми е интересно- в яслата организират ремонта така че най-малко да ни пречи на нас и на децата, а яслата ни вече е със сменена дограма, настилка н аплощадките, ново обзавеждане, пребоядисана и т н , но без да затваря за над 3 месеца, а в детската не става- явно е въпрос на организация, нали! а на дидиа ще кажа, че родителите нямат вина за положението и е нормално да са недоволни, след като не може поне една бележка на вратата да се сложи, та случайно минаващи да я видят поне
Виж целия пост
# 13
В детската градина на малката -71 ОДЗ -до пазара на Окръжна болница в Младост 1 е същото.  Wink
Даже, не се знае, дали ремонта няма да продължи до 15 октомври!! #Crazy
До тогава -в сборни групи в съседни градини.
Чудя се и се мая, какво чакаха и правиха цяло лято!?! #Cussing out
Виж целия пост
# 14
 И в нашето 4 ОДЗ в Дружба1 направиха сборна група  ooooh!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия