Какви манджи въртите,за да скриете шапката на чужденците?

  • 7 877
  • 73
Чудех се дали да не пусна темата в чужбинския форум, но се надявам БГ мамите, живееще зад граница да "готвят" тук.

Чувала съм, че доста от продуктите, с които сме свикнали в БГ да кулинарстваме ги няма по чужбинско.
Например голяма мъка ми е като разбрах, че на нашенските кори за баница трудно може да им се намери еквивалент.
На мен съвсем скоро ще ми се наложи да блесна с някое бг ястие и ми се иска да почерпя от вашия опит.
Очаквам ви   bouquet
Виж целия пост
# 1
Е аз не живея в чужбина, но имам приятелка на която приятеля и е чужденец и нещата които приготвих първия път като дойдоха на гости са свинска кавърма, кьопулу салата от печен пипер и баница. Много му харесаха
Приятелката ми му купи чушкопек който си замъкна в Белгия, защото много му хареса вкуса на пипера печен в чушкопека
Виж целия пост
# 2
        свинска кавърма, кьопулу салата от печен пипер и баница
  Peace

Също - гювечета, гювеч, мусака. Въобще по-традиционни български ястия. Но не те съветвам да експериментираш с дроб сърма или други дреболии  Grinning
Виж целия пост
# 3
Аз съм за баница с айрян или кисело мляко- това си е типично българско ястие...
Някой салати като: шопска, овчарска, кьопулу салата
Нещо със сиренце- някоя питка, например Болярската на Биляна

Виж целия пост
# 4
До сега не съм чула за чужденец, който да не се е впечатлил от нашата мусака.
Виж целия пост
# 5
Зависи от чужбината Wink, аз нямам проблем с продуктите, всичко има. Кухнята ни е почти еднаква, но тя така и така е размита на Балканите. Тук правят много неща, които ние не готвим, защото гръцката кухня е повлияна и от средиземноморската.
Няколко неща не се правят в Гърция- луканка,печено пиле с бира и таратор. На таратора всички се мръщят, луканката всички харесват, а пилето с бира им е странно, но го ядат Wink.

П.С Мусаката и айрана са турски, правят се във всички Балкански държави. Баница също правят всичките ни съседи Wink.
Виж целия пост
# 6
Да,и аз с това започвам - зависи каква чужбина и от къде е чужденеца!
Баница и мусака определено не са български ястия,а балкански,че не знам дали не са и извън балкански - визирам къмто Сирия,например...

Имали сме гостенка - китайка - луканка не хареса никак,ама никак.Всички харесват шопската салата (макар,че тя заяви,че да се ядат краставици и домати заедно е вредно.... Shocked)

Не разбрах къде си и на кого ще готвиш,трябва да се съобрази с конкретния регион и хора!
Виж целия пост
# 7
.. Но не те съветвам да експериментираш с дроб сърма или други дреболии  Grinning

Да, и аз знав, че в EU не са на почит деболиите.

Гювечетата са добра идея, тъкмо вегетарианците няма да се цупят.
Виж целия пост
# 8

Не разбрах къде си и на кого ще готвиш..

Френската част на Suisse.

Няма да помъкна чушкопек от тук, но за едни кори белла много се чудя  Mr. Green
Виж целия пост
# 9
Ми,да.Едни кори можеш да вземеш и да спретнеш баница.Мусаката също е добър вариант за този случай.Гювечетата са ми като аламинут от нищо нещо,за почистване на хладилника.
Виж целия пост
# 10
Мусака, пълнени чушки с ориз или боб  Peace

Кори за баница, не можеш ли да точиш  Grinning
тогава можеш да спретнеш тутманик, питки... има доста рецепти напоследък във форума   chef

Успех, ти желая   bouquet
Виж целия пост
# 11
О-ООО направен варен боб,пълнени чушки,катък,таратор,сланинка с червен пипер,гювечета ,сирене по шопски........изобщо все в този дух !направо си облизват пръстите!! Crazy Crazy
а за баница да не говорим!! Crazy Crazy
Виж целия пост
# 12
Банска капама  Peace
Виж целия пост
# 13
Зависи от хората. Определено рискуваШ, така 4е не си губи времето със сложни неЩа. Направи неЩо, което ти е лесно. Колкото по_семпло, толкова по_добре.
Виж целия пост
# 14
 Тази рецепта съм я правила, тя е от готварската книга на  БГ-Мама пусната от Спаска.

ПАТАТНИК
(родопско ядене)

Защото обичам всичко, направено от картофи.  Very Happy

Истината е, че в родопския край правят и двата варианта - като баница, с кора от тесто отгоре и отдолу, а по средата плънка от картофи и без тесто на сач.

Този с тестото се прави така:
2 кафени чаши вода
брашно, колкото се поеме от водата, за приготвяне на тесто
1 кг картофи
3 яйца
1 кафена чашка олио
джоджен
сол
черен пипер

Приготвяне:
Картофите се настъргват на едро ренде и се разбъркват с яйцата, смления черен пипер, стрития джоджен и сол. От тестото се разточват две дебели кори. Едната се слага в тава, обилно намазана с олио. Отгоре се разстилат картофите. Върху тях се слага другата кора и краищата се притискат.

Пататникът се полива с мазнина и се пече на сач или в силна фурна. След като се изпече от едната страна, се обръща и се пече от другата страна.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия