Хипоспадия на главичката на пениса

  • 10 898
  • 27
Малкият ми син е с диагноза хипоспадия на главичката на пениса първа степен, разбрах от неонатолозите в Плевен, че операции на дечица с тази диагноза се правят само в Пирогов.Моля за нформация и координати. Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Здравей!
Синът ми беше опериран юли месец в детска хирургия на Пирогов. Там наистина са професионалисти.

Обърни се към доцент Бранков, той пише тук!(Dr.Ogi)
Виж целия пост
# 2
Момичета, кажете моля какво означава хипоспадия.
Виж целия пост
# 3
да аз също искам да разбера какво означава, съжалявам за невежието си и се записвам да следя
Виж целия пост
# 4
Хипоспадия-отворчето на пениса се намира по-ниско отколкото трябва. В най-лекия вариант отворчето е съвсем малко по-надолу. При по-тежките случаи отворчето може да се намира на ръба на главичката или пък изобщо да не се намира върху главичката, а върху тялото на органа.

Погледни в тази тема:
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=216349.0

Има посочени телефони на детските уролози в Пирогов. Те ти трябват. В Клинаката по детска урология има кабинет, в който се извършват прегледи на деца с урологични проблеми. Не съм сигурна, но май работеше до обяд. Първо преглеждат децата, които ще влизат в болница, след това останалите. Вземи си направление от личния, идете и чакайте. Не е зле да се обадите предварително, виждам, че сте от Габрово.
Ние водихме Влади през април там. За щастие се оказа, че няма хипоспадия и не се налага операция.
Виж целия пост
# 5
Много благодаря за бързите отговори   bouquet Дано и при нас да е така, според габровския завеждащ урология проблема е само козметичен, но трябва все пак да го прегледа специалист.
Още веднъж благодаря Hug.
Виж целия пост
# 6
Здравей!
И аз съм от Габрово и в на 10.09.07 трябва да сме в София в Пирогов за операция на хипоспадия. Отворчето на канала на уретрата при нас се отваря под главичката на пениса. Ще ни оперира д-р Момчилов. Координатите са: 0888770310 и 02/09154341 и 02/9154371. Аз му се обадих още когато малкият беше на 7 месеца и той по телефона ми каза, че съвсем не е рано са консултация при него и ми каза кои дни приема за преглед в стая 101 в детска урология - Пирогов. Взех си направление от личния лекар и отидохме. Прегледа ни и ни записа за операция за 10 септември. Така, че от понеделник сме в София. Ако искаш пиши ми, но имай впредвид, че няма да ме има поне една седмица. Готова съм да ти помогна и даже ако искаш да се видим в Габрово след операцията и да ти разкажа.
Поздрави и успех!  bouquet
Виж целия пост
# 7
Georgievaa  Praynig дано мине леко и бързо да се възстановите.  Hug
Като се върнете и се оправиш ми пиши да се видим.
Успех  Hug
Виж целия пост
# 8
здравейте,днес и на моя син му поставиха същата диагноза Sad,само че той май е още малък за тази операция.иначе ни пращат в пирогов.бих се радвала да ми помогнете с име на специалист и номер,естествено и мнение за същия доктор.благодаря ви
Виж целия пост
# 9
Здравейте мили мами!
Сега ще ви разкажа как мина всичко при нас. Каналчето на уретрата ни се отваря точно на ръбчето между главичката и стволчето на пениса. Оперира ни доктор Момчилов в Пиротов. Сега чакаме да заздравее напълно. И чак тогава съм решила да го вардя да видя от къде и как пишка. До тогава няма да се измъчвам с излишни въпроси. Още ни стърчат конците, така че има време.
Първо за условията в Пирогов - носете си походни легла, бели манти /продават ги в санитарният магазин зад болницата - цена 3,60 лв./, свещичко Порфинит - сложих половинка на малкия в дупето след операцията и спа като къпан, нещо за загряване на водичка или чай за по-малките дечица, защото има микровълнова печка, но всеки път щом искаш да я ползваш трябва да молиш санитарката. Аз  лично си носих малко бързоварче , а другите мами си носеха термокани. Условията като цяло са поносими ако си подготвен за това, което те чака. Аз лично бях изчела всичко по темата, което намерих и благодаря на всички мами, които са писали по въпроса.
А сега за самата операция. Отиваш сутринта на гладно и жадно. Удрят една инжекция на малкия да се успокои и след известно време го вземат за операция. Самата процедура трае между 40 и 50 минути. В зависимост от степента на хипоспадия операциите може да са две или една. Ако е каналчето се отваря по-надолу по стволчето на пениса операциите са две - с първата изправят пишлето, а с втората изграждат каналчето. Ако хипоспадията е на главичката на пениса /както при нас/ не се налага втора операция - с една оправят всичко. След опарацията ти връщат детето заспало и го връзват за леглото с бинтове. Не трябва да яде и пие 2 часа след операцията, но това го обясняват хубаво  анастезиолозите. Спа около 1 час, после се събуди - буства и се мята около 10 минути - намокрих му устничките с водичка и пак заспа, спа около 1 час и след това. Събуди се пи водичка, хапна и като се почна един рев - сигурно 2 часа е ревал неистово и тъкмо да му сложат инжекция с течен аналгин и той пак заспа. Спа два часа и после вече беше по-добре. Вечерта му сложих половин свещичка Порфенит и спа добре. От тук нататък трудното е за мамите - ДА УВАРДЯТ КАТЕТЪРА ДА НЕ СЕ ИЗМЪКНЕ. Това е най-важното, защото може цялата операция да отиде на кино. След 7 дни свалят какетъра и ви пускат да си ходите. Ние от една седмица сме в къщи - че пишка , пишка, но как? Един Господ знае. Ще изчакам добре да заздравее, тогав ще го гледам. Кожичката на пениса е все още набръчкана отгоре, д-р Момчилов каза, че ще говорим за нея след два месеца, когато трябва да отидем на контролен преглед.Тогава ще пиша пак.
Е това е всичко засега при нас. Дано съм била полезна дори на една мама. Аз лично съм много благодарна на всички мами, които са писали. Информацията беше за мен поне безценна.   bouquet
Виж целия пост
# 10
Здравейте и от мен!
Днес ни изписаха от Пирогов, оперираха Петър от хипоспадия на главичката на пениса. Операцията и следоперативния период протекоха точно както е описала Georgievaa. Детето се чувства добре, играе, тича.... Довечера или утре ще гледаме как пишка. Петър също го оперира Д-р Момчилов - страхотен лекар, обръща внимание на всичките си пациенти, отговаря на всички въпроси, които му зададох ( а аз съм мнооого подробна).
Успех на всички мами и момченца, на които им предстои тази операция!  Hug
Виж целия пост
# 11
Здравейте, ние миналата седмица ходихме на преглед при д-р Момчилов. За радост при нас отворчето на уретрата си е на мястото, проблем е само многото кожа  и прищипването отдолу на ствола. Така, че на пролет ни предстои операция, но ще е много по-лека надявам се.
Безкрайно много благодаря на Georgievaa за отзивчивостта и споделянето на ценна информация и координатите по-горе.  bouquet
Виж целия пост
# 12
записвам се да следя темата
Виж целия пост
# 13
Гледам, че не съм писала от операцията насам. Та да ви кажа - Пишкаме много добре от новото ни отворче. Нито много силна, нито много слаба струя. Шевчето отдолу малко трудно но почти заздравя напълно. Малко трудно ни се абсорбираха конците и до последно боцкаха там. Още мажа с дефламол по шева. Кожичката си стои отгоре набръчкана. Ходихме на контролен преглед. Момчилов ни пита само дали пишка добре. Отговорих му това което писах по-горе. Каза че не му харесвали отгоре двете рогчета на кожичка и така лекичко ги подръпна. Но каза, че още като правил първата операция е позашил отдолу кожичката. Въобще не ни е питал дали искаме да го обрязваме. И аз още се двоумя. Вие какво мислите по въпроса? После Момчилов каза да отидем пролетта и понеже имаме ходене в началото на март към София ще отидем да го види. Това е засега.
Виж целия пост
# 14
а кога трябва да се направи първи преглед на детето,за да се прецени дали е за операция....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия